Jump to content

Recommended Posts

В 11 и 12 епизод малко по-театрално се развиват нещата, чак ми бяха скучни, но ги изгледах без превъртане.
Надявам се последните 5 епизода да са по-интересни и крайният резултат да е поредният добър сериал с И Джуно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по спокойни бяха тези епизоди.

Off Topic

Все пак Док Им отново спаси принца, което доведе до неговото възкачване на трона в крайна сметка. Главната придворна дама призна поражението си и се самоуби, но дали това е края на тайната организация на придворните дами? Краля изгони осиновеният син на леля си.  След това се получи и едно три годишно скокче в сюжета, за траура на предния крал(поне новият крал така каза: Три годишният траур за починалият крал приключи)  . Явно за тези три години не е имало никакво развитие в отношенията на главните герои?  Странна работа. Краля сега се сети ,че искал да направи семейство с Док Им. 

На Коледа 25-ти ще има две серии(13 и 14) от сериала доколкото разбрах. Рейтинга на сериала достигна 13,3%. 

Редактирано от gig911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 серия е върхът на тъпотията!!!!! Пренесли са "морални ценности" от нашето съвремие във време, в което те просто не могат да съществуват и никой няма да ги разбере. Отврат!!!!! С какво ще ги пълнят останалите 4 серии??? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

Краля убива някакъв принц "метежник", който изобщо не се е появявал до сега в сериала? Негов брат? И сам си създава проблеми с прекалената власт която дава на  Док Ро. Тая нова кралска наложница много млада ми изглежда.  А с метежниците май и доста невинни са били убити, Док Ро може да си е разчиствал пътя. Не знам дали в следващите серии няма да е борбата на Док Ро с краля. В един момент няма как да не се сблъскат, а Док Ро си беше подъл гадняр от малък(и като приятел на принца). А краля имал и кралица, която май не сме виждали още?  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 и 15ти епизод, нещата се развиха доста бързо и доста промени настъпиха. На основния любовен фронт  се задава някакво развитие ,ако съдим по края на 15-ти епизод.

Off Topic

Ново зло се задава в лицето на новата кралска наложница. Преводите са така объркани че на английски и на руски език, съпругите на краля ги наричат ту принцеса, ту кралица и човек не знае точно какво се случва. Краля сякаш спомена, че има кралица която е от  знатно семейство, но не сме я виждали досега?  Двете нови жени на краля са облечени като наложници , не са с кралски дрехи(без златните гербове). Жалко за малката Вонбин, кралския живот не и понесе. Док Им изяде пердаха, нещо което не и се беше случвало май от малка. Това сигурно ще я вбеси, макар че какво ли можеше да очаква от съпруга на краля. Та за нея остава май само един изход. 

Рейтинга на сериала достига до 14,3%. 

Редактирано от gig911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, gig911 написа:

14 и 15ти епизод, нещата се развиха доста бързо и доста промени настъпиха. На основния любовен фронт  се задава някакво развитие ,ако съдим по края на 15-ти епизод.

  Скрий съдържанието

Ново зло се задава в лицето на новата кралска наложница. Преводите са така объркани че на английски и на руски език, съпругите на краля ги наричат ту принцеса, ту кралица и човек не знае точно какво се случва. Краля сякаш спомена, че има кралица която е от  знатно семейство, но не сме я виждали досега?  Двете нови жени на краля са облечени като наложници , не са с кралски дрехи(без златните гербове). Жалко за малката Вонбин, кралския живот не и понесе. Док Им изяде пердаха, нещо което не и се беше случвало май от малка. Това сигурно ще я вбеси, макар че какво ли можеше да очаква от съпруга на краля. Та за нея остава май само един изход. 

Рейтинга на сериала достига до 14,3%. 

Само кралят и кралицата имат право да носят по дрехите и украшенията си изображения на дракони. Кралицата лесно се познава по иглата за коса-тя носи такава с фигура на дракон, ако е обикновена игла (дори и богато украсена) е само наложница. Също и по дрехите се познава -тези на кралицата са много богато украсени, на наложниците са много по-скромни. Злобарката има игла с изображение на някаква птица и скромни дрехи-явно е само наложница.

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмата ме изненада много приятно, дълго време я подминавах заради неприятната външно главна героиня .

Определено си заслужава ,,,,,,,,,,,, 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала и актьорите му обират повечето награди на  2021 MBC Drama Awards

 

Drama of the Year: “The Red Sleeve”

Top Excellence Award for a Mini-Series (Actor  and  actress): Lee Junho, Lee Se Young (“The Red Sleeve”)

Best Couple: Lee Junho and Lee Se Young (“The Red Sleeve”)

Редактирано от gig911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала ни показа една голяма любовна  история. Любов която не е задължително да бъде щастлива. 

Off Topic

Който иска хепиенд  да пропусне 17-та серия. Док Им умира от рак на 33 години. King Jeongjo  може би е кралят с най-малко деца от всички крале на Чосон, само 5(три живи). Мислех си, че на Док Им не и подхожда да си замине толкова бързо и да се предаде така.  Третото и дете умира с нея, в десетият месец на бременността и?   10 месеца? Ех тази медицина тогава. Краля умира на 47 години.  През сълзи се смях когато в 17-тия епизод той си спомняше храната която тя беше приготвила за него за рождения му ден. Храната нямаше никакъв вид, и май не беше вкусна но тоя я изяде, и разбира се тя му предложи още една купа от същото. И  докато той ядеше тя стоеше до него широко усмихната. И това ако не е доказателство за любов.  

Сериала ми хареса, хубава игра на Lee Se Young. Препоръчвам за гледане, краят беше ясен, но това не прави сериала лош за гледане. Беше забавен през повечето време. Двата последни епизода достигат рекордни за сериала рейтинги от 17% и 17,4%. Единственият със скок нагоре в рейтингите за този ден. 

Редактирано от gig911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже, тъкмо една приятелка ме пита

Off Topic

има ли болести.  Викам-няма. Тук  умират насилствено, я от отрова,

я от намушкване с остра саба или меч;), това е исторически сериал..

Пък то, кво,рак.... Е, на това кво му се вика... И то новогодишен завършек... 

Ще помоля да не разказвате завършеците. Един сериал да реша да свърша до края и вие ме отказвате, разказвайки го.

За протокола, много ми хареса сериалчето, още не съм изгледала последните 2 серии, но сега не знам, дали ще се случи, сигурно,

с превъртане ще да е...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ми хареса. Благодарение на актьорската игра и липсата на тъпи корейски смешки. За сетен път се убедих, че не схващам корейската психология, манталитет, смахнатите им закони и порядки. Признавам, че много старание хвърлих, за да разбера защо толкова се опъваше героинята на очевадните искрени чувства на престолонаследника, а по-късно и крал. Не, тя си държи на личната свобода като придворна дама (!!!), което по същество е слугиня, безгласно, безволево, безправно същество, обречено на безбрачие, живот без любов и без деца. Няколко пъти в драмата се опитаха да обяснят защо, но аз така и не разбрах. 

Не ми се смята, но сигурно съм гледала повече от 10 -15 филма и сериали за времето на Сукджон - Йонджо - Садо и Чонджо. Кошмарната трагедия на принц Садо, баща му, майка му, жена му и сина му не беше подмината и тук. И аз отново зациклих на тема: Бащата-крал не може да осъди сина си на смърт, което би означавало, че Садо е извършил държавна измяна и цялото му семейство трябва да бъде избито като предатели, но може да го натикат в сандък за ориз и да го оставят 8 дни да агонизира без вода и храна в непоносимата лятна жега. И след това азиатско правосъдие И Сан, синът на Садо, продължава да изпитва дълбока обич към баба си (поискала смъртта на Садо) и дядо си (крал Йонджо) заповядал екзекуцията на сина си. Ето тези неща са ми много странни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това дето съм го написал не е от сериала, то е от уикипедия. То в сериала не казват кой от какво и кога е умрял. Те са исторически личности и края няма как да се промени. 16 серия е много хубава, 17 също, само е тъжна. 17-ти епизод е хубав завършек на сериала с разкриване на чувствата на героите, какво се случва с някои от тях.

Off Topic

Чувствата на Док Им са трудни за разбиране, тя също казва какво иска ако се срещнат в следващ живот. 

Тя не приемаше чувствата на краля , за да не се стигне до това което се стигна накрая(мъката която преживя).  Като придворна дама тя има един сравнително висок статус в обществото. Като излязат извън двореца към тях се отнасят с уважение. Тя изучи брат си.  Има осигурена храна. Те не са слугини, защото те имат свои собствени слугини, или роби в двореца. Много от работата се върши от робите/слугините. Самия живот на съпругите на краля е тъжен, седят по цял ден и гледат в нищото, даже и децата си не могат да отглеждат. Тя поне имаше приятелки,

Off Topic

ако беше останала придворна дама , сигурно щеше да спаси приятелката си. 

И може би най важната причина беше , че тя не искаше мъж който да дели с други. Затова го питаше какво би било ако не са придворна дама и крал. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, gig911 написа:

 

  Покажи скритото съдържание

Чувствата на Док Им са трудни за разбиране, тя също казва какво иска ако се срещнат в следващ живот. 

Тя не приемаше чувствата на краля , за да не се стигне до това което се стигна накрая(мъката която преживя).  Като придворна дама тя има един сравнително висок статус в обществото. Като излязат извън двореца към тях се отнасят с уважение. Тя изучи брат си.  Има осигурена храна. Те не са слугини, защото те имат свои собствени слугини, или роби в двореца. Много от работата се върши от робите/слугините. Самия живот на съпругите на краля е тъжен, седят по цял ден и гледат в нищото, даже и децата си не могат да отглеждат. Тя поне имаше приятелки,

  Покажи скритото съдържание

ако беше останала придворна дама , сигурно щеше да спаси приятелката си. 

И може би най важната причина беше , че тя не искаше мъж който да дели с други. Затова го питаше какво би било ако не са придворна дама и крал. 

 

Трудно ми е да се съглася с всичко, което пишеш по-горе. В неоконфуциански Чосон жената е в такава подчинена позиция, каквато трудно можем да си представим днес: няма право да ходи на училище, да посещава библиотека, да участва в политиката или в обществения живот. Определението "придворна дама" е неточен превод и е нормално да го бъркаме с понятието от средновековна и по-късна Европа. Дворцова жена, може би, е по-точно. Придворните дами в Чосон са постъпвали в двореца на 5-6-годишна възраст и въпреки това са преминавали проверка за девственост. Те са прекарвали живота си в целомъдрие и единственият, който е имал право да ги пожелае, е кралят. Нарушилите това правило са заплащали с живота си. Придворните дами, също като служителите и министрите в двореца, са се деляли на множество рангове. Сщото се отнася и до кралските наложници (9 или повече ранга, не помня).

Off Topic

Нашата героиня роди престолонаследник и се изкачи до "първа кралска съпруга", но след като го роди, въпреки преданата любов на краля. Разбирам желанието й да е единствена и да не го дели с никого, но на нея, родената през 18 век в Чосон, не би трябвало и през ума й да мине подобна мисъл. 

Така или иначе, за мен беше истинско удоволствие да гледам тези прекрасни актьори, които, за разлика от съмнителната достоверност на сюжета, бяха изключително истински на екрана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и в Чосон, повечето бракове са били между един мъж и една жена.  Това е било много по нормално от това един мъж да има няколко жени. Така, че да и мине такава мисъл си е нормално. Придворни дами са ставали много момичета от аристокрацията, това не е била толкова лоша професия. Много от тях са били образовани. От бедното семейство , дали си момче или момиче няма значение, никого няма да пратят на училище. За нея от нейното потекло да стане придворна дама е било най добрият избор. Спестява едно гърло за хранене и носи пари вкъщи. Тя почти цял живот беше живяла в двореца, и само това знаеше. И много добре знаеше какъв е живота на придворните дами и какъв е на съпругите на краля. И кой има повече свобода и личен живот(посещава семейството си, живее с приятелките си). В свят който самото изхранване е толкова трудно , това което тя имаше беше толкова ценно. Затова корейците говорят за храна в 80% от разговорите си. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не обичам исторически сериали, но обичам Джуно :D 

Единствените хубави сцени са неговите със зомбито :lol2:

Не мога да оценя цялостно сериала и да кажа "уау... неверотен е..." 

Но мога да кажа: "Уаауу, Джуно е невероятен" :inlove::wub:

Радвам се за успехите му. Надявам се през 2022 да го виждаме по-често. Сърдечно благодаря за превода. Страхотни сте дружки :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, helyg написа:

А, стига бе! Искаш да кажеш, че в тоз сериал имало и други свестни актьори, освен зомбито ли?

Говори ми, @NeviQQ:wub:

Е, Фейо.... актьори бол... Джуно е единствен :inlove::wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...