Jump to content

Work Later, Drink Now Season 1 (2021)


lazeto

Recommended Posts

E_NRc7IVkAcUl1Z?format=jpg&name=medium

 

Off Topic

FAmWhk4VIAQl3QJ?format=jpg&name=medium

E_NRc7GVIAMv6xn?format=jpg&name=mediumFAa36n8VcAE7MDC?format=jpg&name=large

 

Work Later, Drink Now Season1(술꾼도시여자들)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Soolkkundoshiyeojadeul
По webcomic на Mikkang "Sooldo Girl" (술꾼도시처녀들)“
Период на излъчване: 22 окомври 2021 – 26 ноември 2021 г.
Време на излъчване: Петък 
Жанр: Комедия, Драма
Канал: TVING
Епизоди: 12
Режисьор: Kim Jung Sik I (So Not Worth It, Shut Up and Smash)
Сценарист: Mikkang (webcomic)
Субтитри: Английски
           
Участват: 
Lee Sun Bin като An So Hee
Han Sun Hwa (ex Secret) като Han Ji Yeon
Jung Eun Ji (A Pink) като Kang Ji Gu
Choi Si Won (Super Junior) като Kang Buk Gu

Kim Ji Suk като Kim Hak Soo (епизод 1)

Song Jae Rim като PD Sung (епизоди 8 и 9)

Yoon Si Yoon като Mr. Nice Paper (епизод 12)

 

Резюме: „Work Later, Drink Now“ разказва историята на три жени, чиято вяра в живота е едно питие в края на деня...
Ан Со Хи (Lee Sun Bin), Хан Джи Йон (Han Sun Hwa) и Канг Джи Гу (Jung Eun Ji) се наслаждават всеки ден на среща след работа и питие заедно с продуцента на телевизионно шоу Канг Бук Гу (Choi Si Won)...

 

 

Линк към Сезон 2 :click:

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След сериала за импотентността, да погледаме и за алкохолизма. Не можем да се оплачем, корейците поразчупиха сюжетите. За Squid Game да не говорим. С него избиха рибата в световен мащаб барабар с 95% от каста. :xaxa:

Сега сериозно - на Squid Game съм фен и си чакам 2-ри сезон. You Raise Me Up е очарователен, забавен, миличък и трогателен сериал. 

А този тук, ще видим, но определено ще го погледна, че заглавието наистина грабва вниманието :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, bond написа:

Наздраве за хубавия сериал! За цялата драма не знам, но заглавието те грабва от раз.

Ама ти наистина не гледаш кой ще го прави това нещо! И то по уебкомикс!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 hours ago, dido100 said:

Ама ти наистина не гледаш кой ще го прави това нещо! И то по уебкомикс!!!!!

Какво има да гледам. Аз само от заглавието се интересувам, не от сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже, как съм го пропуснала! Това си е за Гинес. Храст до храст, дърво до дърво и Шисъс насред гората. Поне трябва да видя с гащи, или без.Направо го почвам-понеделнишко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи епизод чупи тъпомера. Май трябваше да е смешно, но не ми се получи. И Шисъс го нямаше,  добре, че  беше  вечният тъп ъгъл в корейските сериали за компенсация, но  и  с него, тридесетте минути ми се видяха час. Продължавам превъртайки до появата на суджуковеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Lawandula написа:

Първи епизод чупи тъпомера. Май трябваше да е смешно, но не ми се получи. И Шисъс го нямаше,  добре, че  беше  вечният тъп ъгъл в корейските сериали за компенсация, но  и  с него, тридесетте минути ми се видяха час. Продължавам превъртайки до появата на суджуковеца.

Ако и това не ти стига, има два нови фаворита, "IDOL: The Coup"-0,751% за първа серия (!!!) и Let Me Be Your Knight. Обаче се запаси с много тъпомери!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dido100, стига ми. Видях го Шисъс, малко трудно го познах, понеже е обрасъл с много растителност по него(сигурно да е в тон с гората), но дори с неговата способност да влиза в такъв тип роли е трагично.

Освен тая глупост да е спонсорирана от производителите на соджу  и производителите на таблетки против махмурлук, ползвайки за тая цел гората от  айдълия, друго обяснение за това потресаващо произведение нямам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност имам обяснение за тоя сериал и то е много сериозно. Корея е изключително застаряваща нация. Не се женят, не раждат деца, изпадат в депресии, самоубиват се. Алкохолът, колективните пиянки и случайните срещи, които показват, аджеба, могат и да помогнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще да е реклама на Цироза.  Абе алкохола си е сериозен бизнес в Корея. Там първо се накъркваш, после , почваш да си купуваш всякакви препарати за изтрезняване от аптеката.  И накрая отиваш да ядеш супа за изтрезняване??  Каквото и да е това. И като сме на тая тема, как ядат пилешките крака?? Какво има да им се яде въобще?? Те трябва да им плащат да ядат пилешките крака.  И дали от алкохола не са глухи всичките корейци??  Как може на всеки въпрос да отговарят с ДЕ( в случая го превеждам като Моля?) ?? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите 3 епизода нямат сюжет, така е.... Общо взето се изчерпват с това "Имаме тежка/дразнеща работи и вечер ни трябва алкохол и събиране с приятели. :) Но пък момичетата са забавни и чаровни бих казал.  Тази от Reply 97 ми е любимка отдавна, но и другите две хич не й се дават.... не знам айдълки ли са, не са ли... но то не се изисква кой знае каква актьорска игра и мисля че се справиха супер всички.  Може и да са такива в реалният живот... знам ли.  А може и да се забавляват да се правят на такива. Отдаваше им се.  :D


Та за разлика от други корейски сериали, дори в първите 3 епизода, където няма сюжет и само се яде и пие.... пак има какво да се види и ми минаха на един дъх. Айде алкохола си го знаем - соджу,бира, може би маколи имаше по едно време...  Но какви феноменално вкусни неща им сервираха в тая кръчма!  Кулинарните сериали могат само да завидят. :)  Отделно вече казах, че бая се посмях на някои простотии и нито за секунда не съм скучал. 

 

После естествено нещата стават по-сериозни... Почват да разкриват повече от тайните им, защо са такива и т.н. В един момент живота ги удря челно, драмата започва....  и безгрижният живот/проблемите в работа, почват да им се струват като най-хубавите времена. :)   За всички има по нещо, няма да пиша да не издавам, но не вярвам някой да остане недоволен от сериала, ако го изгледа докрай.  Още повече че е и кратък, 12 епизода по 30-40 минути.  Най-вероятно няма да вземе годишни награди, голям рейтинг и т.н.  Има обаче по-важни неща от това!  :)  А сериала без да се взима на сериозно, прави добре това което се очаква от него. 

 

От различните теми в сериала, освен комедията, много ми хареса посланието за истинското приятелство. Тези три момичета, освен като партньори на "по чашка" си бяха и истински приятелки.  В живота сигурно всеки е имал от тоя тип "приятели" , дето те викат за по биричка, за по кафенце... ама почнеш ли сериозна тема, бързо я сменят.... а случи ли ти се нещо и имаш нужда от помощ, никъде не можеш да ги намериш.  При тези трите няма такива работи, скачат веднага на помощ. Затова ме и радваха толкова. :) 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да го погледна тоя сериал, защото някой каза, че сервирали много вкусни яденета. Да ви имам вкуса! Пилешки крака цяла серия ръфаха! Уджасъ! :swoon:

Ама съсипаха го тоя младеж тринките първата серия! :rofl: Така му се стовариха, като гръм от ясно небе, не знаеше милият откъде му е дошло... :28558:

Редактирано от Чингулинка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те им сервират в половината сериал супер яки и екзотични мезета и ястия. Не се хващайте само за едни пилешки крака в началото. :D

 

Мъжът от първият епизод, който излиза на уговорени срещи с трите момичета поотделно, всъщност беше доста интересен похват. Създава се впечатление че е главен герой, но повече не се появява в сериала.  Един вид някакъв страничен ъгъл към истинските главни героини, които ще се появяват в следващите серии. :) 

 

Определено ми беше много смешна сцената, в която тоя след срещите с трите момичета, звъни на приятеля си, който го свърза с тях.  Приятелят му вика "Как бяха срещите, нямаше никакъв проблем нали?  Тези трите бяха най-големите пиячи във випуска, не са те карали да пиеш много нали? "  и тоя с накърнена гордост му отговаря "Абе за какъв ме мислиш, аз съм "еди кой си", нямаше никакъв проблем, супер добре си изкарахме" ...... и в същото време една от трите минава случайно по улицита. Тоя така се уплаши, почна да бяга, преби се в някаква кофа.... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, thedemon1238 said:

Те им сервират в половината сериал супер яки и екзотични мезета и ястия. Не се хващайте само за едни пилешки крака в началото. :D

 

Мда, после продължиха с хрущяли, свински кокали и супа с кръв. :inlove: Вкуснотия! Е, имаше и свестни манджи понякога.

Храната настрана, сериалчето ми хареса. Дори второстепенните герои се играят от известни звезди. Пиенето е част от живота и културата на корейците. Тук определено го показаха във всякакви ситуации и разясниха на драгия зрител защо аджеба толкова много пият. И между другото, историите ми поддържаха интереса до последно. Имаше и весели и тъжни моменти. Приятелките бяха уникални. Шисъс изби рибата, луд както винаги! :rofl:

Между другото, "мъжът от първи епизод" е всъщност Топ Стар Ши. Абе всички са от Стар нагоре, даже и последният хубавец, сгъвача на оригами.

Редактирано от Чингулинка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло сериала много ми хареса. Доста се посмях. Имаше от всичко, но с мярка. Освен пиенето, то не беше с мярка. Романтиката беше на ниво и историите бяха на ниво. Очаквам вторият сезон.  Като говорим за храна , на мен доста от техните супи ми изглеждат блудкави и  неапетитни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/19/2022 at 10:00 AM, gig911 said:

Като говорим за храна , на мен доста от техните супи ми изглеждат блудкави и  неапетитни. 

Не са блудкави, люти са. Ако искаш да видиш повечко храна, погледни Let's eat Също много култов сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...