Jump to content

Recommended Posts

Страхотеннннн !!! Любимия ми сериал! :kiss2: Имаше си от всичко смях,сълзи и любов, любов,любов... И малкия сладур с неговото мишу , мишу <3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав сериал! Третият ми любим тайвански сериал :wub: Да вземат да правят повече такива хубави драми.

Главният актъор е страхотен и актрисата също. Милата, какво ли не преживя, как ли не я нараняваха.

Но ми хареса това в този сериал, че нямаше много злобни актъори, в смисъл че накрая бабата и онази лекарката се оказаха разбрани хора, а не както е в повечето сериали. Е, като изключим лудият втори баща, наистина ми беше много омразен.

Любимите ми моменти са, любовният момент, когато го даваха след пет години и когато той си спомни, ахх бяха много силни моменти.

Относно триъгълника, аз много харесвах Ту ай, ли как се казваше, но естествено предпочитах Гуан си и беше и страхотен адвокат, браво на него.

А и да не забравя ме забавните моменти, в момента се сещам, за асистента му, когато разбра, че е женен, мнгоо се смях :D И естествено синът му беше много забавен и много се смях със изцепките му.

Общо взето много добър сериал и също страхотен саундтрак. :wub: :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен филм! Така ме увлече, въпреки мелодрамата с голямо удоволствие го изгледах. Главните се справиха перфектно. Пък и повечето от поддържащите. Ady An - прекрасна! Толкова красиво момиче, не можах да си отделя очите от нея. И Van Ness Wu, и той бил сладур! Двамата бяха един магнетичен тандем, жалко че няма нищо друго преведено с тях! Обаче от целия филм най-сериозна фенка съм на тоя дребен сладур Xiao Xiao Bin. Толкова малко дете се справи с толкова много и сложни за него сцени. И е такъв лъчезарен, като слънце е, и със страхотна усмивка! :kiss2: Магнит малък, интересно ще е да се види развитието му. А това няма да е трудно, защото си има страница в ДрамаВики, с филмография и всичко останало като останалите артисти. Още от двегодишен е с участия, а и малкият му брат и той бил актьор, чудя се такива деца какво детство имат? То си изглежда щастливо детето, дано и така да бъде, макар че като гледаме каква е тая тяхна индустрия...

Майката на Tuo Ye беше голяма фога, откъде я извади тая коса, дето почваше почти от веждите. Цялото село бяха много симпатични и по провинциалному топли и простодушни хора. За всяко нещо знаеше цялото село и се втурваше да помага съвсем чистосърдечно. А пък "чаят" им... като нашия първак... Другата майка /тия си правят пластични операции на всичко, а тия уши, как не ги виждат/, за радост, имаше своето положително развитие, за разлика от корейските. Ей затова харесвам тайванските романтични комедии, защото отговарят на жанра си. Абе, много са ме превзели напоследък тайванците, ама нека...

Благодаря много за бгсубтитрите, без които все съм си жив-зян, и без които този филм не би ми останал сред любимите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълго време се каня да гледам някой съвременен китайски сериал... и накрая се реших ! Плюс това от цялото ми шляене из форума, страхотно впечатление ми направи аватара на Koizora и много съм се чудила от къде е ... изглежда ми толкова топла и прекрасна тази семейна атмосфера, сигурна съм, че ще е невероятно интересна "всяка минута" !!! Свалям го и го почвам :D очаквайте ново включване от мен след края ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително го гледай. Заслужава да му се отдели време и както си написала, семейната атмосфера е мила и топла. Ади, Ваннес и малкия принц пресъздадоха едно от най-прекрасните семейства във всички сериали. :wub:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ghkv8vYPwEo

 

http://www.youtube.com/watch?v=jlxW1iXOKIQ&feature=related

 

:lol:

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мина почти година, откакто го гледах и все още ме държат чувствата и емоциите...просто невероятен сериал! Толкова силен, толкова истински, думи не ми стигат да опиша колко много ми хареса.
Помня, че го започнах някъде около 10 вечерта и стоях до 5 сутринта, дори се насилих да изключа компютъра, защото не можех да спра да гледам / добре, че се падаха неучебни дни, иначе не знам как щях да ходя на училище laugh.gif / Много набързо го изгледах и това ми беше грешката, трябваше да го карам по-бавно, за да мога по-дълго да му се наслаждавам, тц ;x Адски завиждам на хората, които още не са го гледали и тепърва ще го гледат >.<
Този сериал ми стана любимият тайвански, както и един от най-любимите азиатски <3 Такава химия имаше между Ванес и Ади, и толкова много приличаха на истинско семейство с малкия, че чак ми се прииска да беше реалност wub.gif
Дано ги съберат отново! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав сериал. Хареса ми подбора на актьорите, всички си паснаха като ръка в ръкавица. 

Сега гледам други два тайв. сериала и не мога да не отчета играта на "майката" на Ванес. Тази жена е страхотна актриса, успява да пресъздаде много топло или убийствено студено присъствие. Евала.

Ванес е приказен, няма какво да коментирам :)
Много ме впечатлиха хората от селото. И лаик като мен, по отношение на китайските и тайвански филми, може да отчете диалекта, който говореха актьорите. (Как успяват да си завъртят така езика и до сега се чудя. Че и бързо приказват...)

Това, заедно с атмосферата на селцето и къщичката на Му Чен ми напълниха душата.

Сериала е с 9/10 от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият тайвански сериал,който гледам и мога да кажа,че си заслужаваше всяка минута.В началото малко с говора ми беше трудно да свикна. Главната актриса беше тооолкова красива.А малкия беше просто уникален. Задължителен за гледане. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се научих да хитрувам, първо чета отзивите, а после гледам или не гледам. Като абсолютен фен на японското кино, поглеждах с недоверие тайванското. Викам си, къде са тръгнали, кой може да стигне японците, но веднъж се зачетох във вашите мнения за този сериал и се зарибих да го погледна. Започнах с първите серии и да си кажа честно, като стигнахме до

тумора в мозъка и последвалата тотална загуба на паметта

захвърлих филма някъде в далечна прашна папка с чакащи някой ден да ми дойде вдъхновението. И като взеха да цъфтят джанките, като повя топъл вятър, си казах, я да мина на романтична вълна - и сега гледам как

главните герои се срещат като непознати след 6 години.

Определено мога да кажа, че екипът превел субтитрите е много грамотен, чета с удоволствие.Нещо, обаче, не мога да се възхитя на главния герой, въпреки че виждам колко много му се радвате. Типично мамино синче, нищо особено, което сигурно ще претърпи някаква метаморфоза. Виж това момче Ту Йе, или както там се казва влюбеният в героинята ме грабна още от начало. Много позитивизъм излъчва, готин е и може би заради него ще се гледат другите серии. Детенцето е мило като всяко дете на неговата възраст, но нищо повече. Може би, защото работя с деца и всеки ден наблюдавам техните естествени реакции мога да кажа, че доста е наиграно всичко свързано с момченцето. Ще се опитам да продължа да го наблюдавам непрофесионално да видим дали ще успее да ми се хареса. Това е отчета ми за видяните до сега серии - сега съм точно до половината. Много ще ми е любопитно да видя дали ще пиша и аз суперлативи след като приключа първия си тайвански сериал. Приятно гледане на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Гледах си сериите от 11-та нататък и взе да ми харесва, позавързаха се нещата. Обаче Ту Йе, си продължи да ми е любимец даже когато цъфнаха и черешите. Хубав сериал, ще се пробвам и на другите тайвански. Картата им разгледах, понаучих кое, къде и как и ще се отчитам в бъдеще. Обаче, препоръката ми към девойката Му Чен е, да се научи да готви и други манджи, стига с това телешко с ориз и моркови.

 Филм за отчаяни романтици! Горещи препоръки за тези, които смятат че са  такива!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телешкото с ориз на Му Чен беше свързано с определена символика и причина, поради която често се приготвяше.  :)

Ту Йе беше симпатяга, както и майка му. Хубаво е, че нещата накрая се развиха добре при него.

Много добре си го казала - "филм за отчаяни романтици". Точно такъв е, и задължително пробвай други тайвански сериали. Имат много хубави, които заслужават внимание. Жалко, че нямат такава гледаемост, каквато корейските и японските сериали. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как не се намери един човек, да предупреди мъжката аудитория, че това си е чисто женски филм?! Ориентиран е към жени, героите са направени така че да дърпат едни особени струни в женската психика, а сюжета силно напомня Нора Робъртс ( просто това е единствената авторка на любовни романи, която знам) и като цяло от тайванците логика и изпипване на детайлите изобщо не трябва да се очаква :28558: . Още не мога да повярвам, че подобен род филм, ще ми хареса или пък ще ме увлече до толкова, че да ме лиши от сън и да пренебрегна всичките си отговорности. И нещо повече това е тайванският сериал, който най-много ми допадна и съм сигурна, че след време ще гледам пак.

П.П. Грозотията Ванес, вече не я наричам така, ами направо си ме превзе момчето и за всичко това Спиди е виновна :na2: . Благодаря ти Спиди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък отдавна се каня да изкажа възмущението си, че има цензурирана версия на този сериал. 

За съжаление българските субтитри са направени по нея. ;)

Ето тази сцена май липсваше...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее..стига де-какво толкова видяха в тая сцена, че я и цензурират...чувствам се прецакана (и то основателно)и напълно споделям мнението на sabrina

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е цензурирана, просто преводачите събраха различните епизоди от различни релийзи. Проблемът с тайванското е, че не навсякъде има всички епизоди с добро качество, затова и първите няколко епизода бяха по един релийз, а после продължиха по друг. При някои сериали се намират варианти с по епизод-два повече или по-малко, като съдържат примерно по-малко флашбекове (или флашбеци? не знам правилната форма), но като основни сцени са запазени. Точно такъв беше случаят тук. Наистина жалко за сцената...

 

Keva, пак заповядай. Откога повтарям, че у тайванците е истината... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откога повтарям, че у тайванците е истината...  :D

 

Абсолютна истина.  :lol: Ваннес, Вик, Итън, Арън, Еди, нужно ли е да ги изброявам изобщо. Жалко, че покрай корейската инвазия, тайванските филми и сериали, остават малко недооценени, а имат много добри попадения. След толкова години като почитател на азиатско кино, няма други сериали като Mars и Autumn's Concerto, които да съм си гледала около седем пъти.  :28558: Точно те никога не ми омръзнаха. Знам ги наизуст и въпреки това всеки път откривам нещо ново, което не съм забелязала. Нямам представа дали заради сюжета или актьорите, но така са се настанили в съзнанието ми, че мърдане няма. Особено Autumn's Concerto - толкова топъл и човешки, със страхотните Ади и Ваннес. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...