Jump to content

Recommended Posts

Един от малкото сериали, в които до последно не можех да реша с коя от двете мацки предпочитам да остане главният. Освен, че и двете са излючително красиви, изградиха много хубави образи и всяка една заслужаваше да бъде избраницата. За Ванес и малкият сладкиш изобщо няма да споменавам ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера изгледах първите 2 серии...и както се очакваше ме хвана :lol: ...очертава се доста интересна история.

Искам само да кажа,че нямам търпение да видя онова сладко бонбонче на постера вече и във сериала.....тъй че сядам да гледам другите 2 еп.~

Благодаря на преводачите и редактора :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен много ми харесва. След "Марс" не съм гледала тайвански сериал с такова удоволствие. Всяка минута си заслужава!

 

http://www.youtube.com/watch?v=m3xlsfegAmA&feature=related

 

http://www.youtube.com/watch?v=VmhMwVWNxKA&feature=related

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимание! Опасно съдържание! Четете на своя отговорност!

 

След като прочетох възторжените отзиви на колегите си изтеглих първите 8 серии и седнах да гледам, зареден с ентусиазъм за прекрасния сериал, който ме очаква. Но вместо в него попаднах в някаква тайванска версия на БОФ!!! :mad2: Уви, още от първия епизод започнаха да си личат слабостите на тази посредственост. Удивително клиширан и тъп сценарий! Съшито с бели конци и напълно предвидимо развитие на действието. Излишно разтеглени и прекалено сълзливи сцени. Някой е трябвало да каже на режисьора, че вмъкването на кадри със щастливата троица в рекламните паузи - т.е. показването на края на филма по никакъв начин не насърчава гледането на сериала до края! Плоски шаблонни образи (по едно време се питах кой от двамата манекени е по-слаб актьор - тайванския или корейския, но това да си го решават техните фенове) и огромен брой логически дупки в развитието на сюжета. Ще се спра само на най-очевадните и смехотворните.

Ако някой си мисли, че записващото устройство на камерите за наблюдение се намира до самата камера и всеки и по всяко време може да отиде и да вземе записа – много се лъже! Обикновено в такова обществено място, каквото е един такъв частен университет има много камери за наблюдение, който извеждат информацията на монитори в реално време, следени от някой от охраната. Записващите устройства на камерите са в под контрола на охраната (обикновено в тяхната стая) и НЕ ВСЕКИ има достъп до тях. Предположението, че бившата приятелка е отишла и ей така взела записа от охранителната камера е смехотворно и нереално.

Самият съд беше такава бутафория, че самото му обсъждане е губене на време. :mad:

Някой знае ли защо хокейните вратари носят толкова много защитни кори по себе си ( и каска със защитна маска за лицето)? Причината е в хокейната шайба, която тежи 105-185 гр. и лети със скорост до 160 км/ч. Попадението в незащитена част на тялото може да доведе до сериозни травми, счупвания и дори смърт. А сега да си спомним сцената с „дузпите” и как главния герой спира шайбата с „голи гърди”. Колко шайби го удариха? Още след първата или втората, при истински удар, той трябваше да се гърчи на земята от болка! Вместо това след всичките понесени удари той скокна като зайче и побягна без никакви видими поражения по себе си! И докато още сме на хокейна тема - явно са се избъзикали с Ван Нес, като са го направили хокеист. Не знам какъв е тайванският хокей на лед, но всяка среща на нашия „хокеист” с един нормален руски, американски или канадски хокеист би завършила в реанимацията. И то в по-добрия случай. При положение, че с мокри дрехи тежи 60 кг. и като толкова иска да кара кънки, да го бяха писали във фигурното пързаляне! :282:

Не вярвам някой здравомислещ рибар да си зареже кораба и недовършената работа и да остави девойка да му прибира скъпоструващата мрежа, само защото щяло да вали. Тази цялата сцена с мрежата, давенето и спасяването е толкова нагласена, че повече няма накъде.

Без какво не може един азиатски сериал? Правилно, мозъчен тумор. И колкото по-голям, толкова по-добре! А най-добре ако ти изтрива паметта за времето преди операцията. Питам се, след като знае за този риск, защо нашият герой не си направи някакъв архив, който да му послужи за такъв случай. Елементарно, както казва Холмс, но не и за сценариста. А и понеже мозъчни тумори в азиатските сериали се срещат под път и над път, нашият сценарист (за да избегне баналността) лепва и диабет на детето. Така да се каже, за тръпката. Можем само да сме му благодарни - можеше да избере я левкемия, я някаква парализа или синдром.

Сигурно е възможно петгодишните тайванчета да обсъждат въпроси от областта на астрономията и уфологията. Но е малко вероятно. Репликите на децата са изкуствени и не подхождат на възрастта им. За „бузестия сладур”-виждал съм и много по-големи сладури.

Стига толкова за сега (не че няма още за казване). Обаче 21 серии? Защо? :no:

 

 

 

Какъв потрес е настанал след моето откровение! :slap: Двеста и кусур човека са го видели и никой не смее да се обади! :(

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимание! Опасно съдържание! Четете на своя отговорност!

 

След като прочетох възторжените отзиви на колегите си изтеглих първите 8 серии и седнах да гледам, зареден с ентусиазъм за прекрасния сериал, който ме очаква. Но вместо в него попаднах в някаква тайванска версия на БОФ!!! :mad2: Уви, още от първия епизод започнаха да си личат слабостите на тази посредственост. Удивително клиширан и тъп сценарий! Съшито с бели конци и напълно предвидимо развитие на действието. Излишно разтеглени и прекалено сълзливи сцени. Някой е трябвало да каже на режисьора, че вмъкването на кадри със щастливата троица в рекламните паузи - т.е. показването на края на филма по никакъв начин не насърчава гледането на сериала до края! Плоски шаблонни образи (по едно време се питах кой от двамата манекени е по-слаб актьор - тайванския или корейския, но това да си го решават техните фенове) и огромен брой логически дупки в развитието на сюжета. Ще се спра само на най-очевадните и смехотворните.

Ако някой си мисли, че записващото устройство на камерите за наблюдение се намира до самата камера и всеки и по всяко време може да отиде и да вземе записа – много се лъже! Обикновено в такова обществено място, каквото е един такъв частен университет има много камери за наблюдение, който извеждат информацията на монитори в реално време, следени от някой от охраната. Записващите устройства на камерите са в под контрола на охраната (обикновено в тяхната стая) и НЕ ВСЕКИ има достъп до тях. Предположението, че бившата приятелка е отишла и ей така взела записа от охранителната камера е смехотворно и нереално.

Самият съд беше такава бутафория, че самото му обсъждане е губене на време. :mad:

Някой знае ли защо хокейните вратари носят толкова много защитни кори по себе си ( и каска със защитна маска за лицето)? Причината е в хокейната шайба, която тежи 105-185 гр. и лети със скорост до 160 км/ч. Попадението в незащитена част на тялото може да доведе до сериозни травми, счупвания и дори смърт. А сега да си спомним сцената с „дузпите” и как главния герой спира шайбата с „голи гърди”. Колко шайби го удариха? Още след първата или втората, при истински удар, той трябваше да се гърчи на земята от болка! Вместо това след всичките понесени удари той скокна като зайче и побягна без никакви видими поражения по себе си! И докато още сме на хокейна тема - явно са се избъзикали с Ван Нес, като са го направили хокеист. Не знам какъв е тайванският хокей на лед, но всяка среща на нашия „хокеист” с един нормален руски, американски или канадски хокеист би завършила в реанимацията. И то в по-добрия случай. При положение, че с мокри дрехи тежи 60 кг. и като толкова иска да кара кънки, да го бяха писали във фигурното пързаляне! :282:

Не вярвам някой здравомислещ рибар да си зареже кораба и недовършената работа и да остави девойка да му прибира скъпоструващата мрежа, само защото щяло да вали. Тази цялата сцена с мрежата, давенето и спасяването е толкова нагласена, че повече няма накъде.

Без какво не може един азиатски сериал? Правилно, мозъчен тумор. И колкото по-голям, толкова по-добре! А най-добре ако ти изтрива паметта за времето преди операцията. Питам се, след като знае за този риск, защо нашият герой не си направи някакъв архив, който да му послужи за такъв случай. Елементарно, както казва Холмс, но не и за сценариста. А и понеже мозъчни тумори в азиатските сериали се срещат под път и над път, нашият сценарист (за да избегне баналността) лепва и диабет на детето. Така да се каже, за тръпката. Можем само да сме му благодарни - можеше да избере я левкемия, я някаква парализа или синдром.

Сигурно е възможно петгодишните тайванчета да обсъждат въпроси от областта на астрономията и уфологията. Но е малко вероятно. Репликите на децата са изкуствени и не подхождат на възрастта им. За „бузестия сладур”-виждал съм и много по-големи сладури.

Стига толкова за сега (не че няма още за казване). Обаче 21 серии? Защо? :no:

 

 

 

Какъв потрес е настанал след моето откровение! :slap: Двеста и кусур човека са го видели и никой не смее да се обади! :(

 

Ами значи ще съм аз...

 

Относно записващото устройство съвсем скоро ще разбереш, че мацката си е влязла точно в такава стая и че си го е изнесла, защото е имало причина затова.

Относно съда и тук можеш сам/а да се досетиш, че този съд не беше буквално истинския, защото къде си видял/а някой без правно образование да защитава друг като адвокат? Това си беше буквално университетска постановка.

Виж за хокея напълно те разбирам. Всичко, което каза дори и да искаха не могат да го оборят, но това все пак е сериал...

Относно мрежата и т.н. от личен опит мога да ти кажа, че народ всякакъв, а страхливци под и над път. При мисълта, че времето там може да стане наистина кошмарно, а и знаейки, че момичето наистина има нужда от пари или който й да било друг със сигурност ще го експлоатираше до краен предел.

Относно записващото устройство: Защо мислиш, че вкараха онази прекрасна гривна с картата памет?! Не забравяй, че Рен Гуан Си все пак трябва да е интелигентно парче.

А това за детето и диабета също се разбира защо е така нататък. Абе оказва се, че коментара ти е прибързан. Както сам/а каза епизодите са 21, а до това дали края наистина е даден в прекъсванията, хъм....

И все пак не мога да си наложа мнението :P Но си наложи волята и го изгледай, може пък да смениш гледната си точка, защото когато аз го гледах не бях очарована от първите 8 епизода точно като теб ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм тъпо парче и изобщо не се вглъбявам в логическите постановки. Сядам да отпусна, да гледам с кеф (не, че не виждам слабости и пропуски, ама не ми се разсъждава по тънка дедуктивна линия). Искам да ми е приятно и точно този сериал ми беше такъв. Има много други примери, които с лоша игра и нескопосани сцени са ме дразнели, въпреки че съм седнала със същата настройка, докато този беше някак лек и просто съпреживях една житейска история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами значи ще съм аз...

 

Относно записващото устройство съвсем скоро ще разбереш, че мацката си е влязла точно в такава стая и че си го е изнесла, защото е имало причина затова.

Относно съда и тук можеш сам/а да се досетиш, че този съд не беше буквално истинския, защото къде си видял/а някой без правно образование да защитава друг като адвокат? Това си беше буквално университетска постановка.

Виж за хокея напълно те разбирам. Всичко, което каза дори и да искаха не могат да го оборят, но това все пак е сериал...

Относно мрежата и т.н. от личен опит мога да ти кажа, че народ всякакъв, а страхливци под и над път. При мисълта, че времето там може да стане наистина кошмарно, а и знаейки, че момичето наистина има нужда от пари или който й да било друг със сигурност ще го експлоатираше до краен предел.

Относно записващото устройство: Защо мислиш, че вкараха онази прекрасна гривна с картата памет?! Не забравяй, че Рен Гуан Си все пак трябва да е интелигентно парче.

А това за детето и диабета също се разбира защо е така нататък. Абе оказва се, че коментара ти е прибързан. Както сам/а каза епизодите са 21, а до това дали края наистина е даден в прекъсванията, хъм....

И все пак не мога да си наложа мнението :P Но си наложи волята и го изгледай, може пък да смениш гледната си точка, защото когато аз го гледах не бях очарована от първите 8 епизода точно като теб ;)

 

 

 

Вероятността бившата да влезе необезпокоявана в стаята със записващите устройства и спокойно да вземе необходимия запис при нормални условия е близка до нулата. При тъп сценарий-всичко е възможно.

За съда- нали и аз това казвам, изсмукана от пръстите ненужна бутафория.

Дори и при такива сериали сценаристът и режисьорът трябва все пак да имат някаква връзка с реалния свят.

Спестяването на някой и друг долар от експлоатацията на бедното момиче по никакъв начин няма на покрие загубите от повредената или унищожена мрежа. Просто сцената беше нагласена с определена цел и логиката в нея е била последна грижа.

За чипа в гривната знаят само двама души, единият от които вече не си спомня за него. Тоест този чип е безполезен, освен при случайно откриване. Обаче той 6 години не го е открил, така могат да минат още 60 със същия резултат. Можеше просто да остави няколко снимки и някакви записки на някой от двамата си приятели в случай на нужда след операцията. Лесно и бързо. Ама пустият му сценарий-нали трябва да има "тръпка".

Оправданията за диабета на детето могат да бъдат ограничени само от фантазията на сценариста. Не се изразих правилно. Фантазията на сценариста може да роди най-невероятни обяснения и оправдания за това. Въпросът е -каква е необходимостта от тази болест? Можеше ли и без нея?

Заради това тайванско недоразумение забавих гледането на 5 много по-качествени сериала, така че слагаме кръст на губенето на време. Което си е в полза на запалянковците на сериала. Защото при по-нататъшно гледане мога да мина границата на търпимостта и тогава ще го чепкам серия по серия, сцена по сцена и дума по дума. Не ви трябват такива сътресения.

 

Ако не вярвам на това, което виждам, то няма как и да ме развълнува. Не давам заповеди и не издавам присъди за хората с различно мнение. Моето е сложено в спойлер и с предупреждение.

Мрънкало, ако ти си тъпо парче, то тогава аз съм си направо вдлъбнат.

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много отдавна не бях гризкала нокти в очакване на следващите субтитри.

Обичам приказките и не ме интересува, че нямало логика. Не ме интересува и че в живота не ставало така.

С нетърпение чакам да ми свърши работния ден и да си взема поредната доза удоволствие.

Благодаря на екипа - преводачи и редактори - за възможността да гледам този прекрасен сериал с български буквички. :kiss2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От много дълго време не ми се беше случвало такова вълнение и нетърпение за сериал. Актьорите са прекрасни, Ван Нес и Ади много ми харесват. Пресъздават всичко по много реален начин, сякаш наистина са двойка! ОСТ-а е страхотен и го слушам непрекъснато.

Направи ми впечатление, че действието е изключително последователно и дори да има някои празноти в сюжета с всеки следващ момент нещата се изясняват. Това те държи в още по-голямо напрежение.

Да, имаше някои безумни и немислими ситуации, но това е сериал. Аз се разтоварвам с него и съм благодарна, че имам възможност да го гледам. Днешните епизоди бяха развръзката. Нямам търпение до утрее :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз точно за това гледам сериалите . Защото са поизмислени малко понатаманени , по неистински и т .н .....И именно в това им е чара , Така стават по- тъжни , по - весели , по - смешни , по - забавни. За какво ни е истинска реалност , та ние си живеем в нея. Реалният живот рядко ще ти поднесе такива усещания и емоций , Та който не ги харесва да не ги гледа .Сериала си е супер .Благодаря на екипа за превода и там по веригата А за думите на детето , гледал ли си малки деца за да знаеш , защото аз гледам два толкова големи малчугана - момче и момиче , и знам как говорят и разсъждават .Чакам с нетърпение утрешните серий . :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето е много леко и готино. Преди 1година го гледах, а сега с още по-голям кеф на български. Благодаря на преводачите за страхотната работа. Имам едно въпросче, само на мен ли ми направи впечатление, че в 5 серия някои моменти са резнати. Ако не го бях гледала преди сигурно нямаше да ми направи впечатление, но сега. Говоря за момента след като и призна, че е болен. Преди да стигнат до леглото имаше поне две целувки, които тук липсват, също и момента в който се озоваха в леглото също липсва и преди да престигне майката, също има малко резнато. Питам по скоро от любопитсво. Иначе сериалчето си заслужава, за разтоварване е перфектно.Не те натоварва излишно, а си го гледаш с кеф..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал толкова много ми хареса,че всеки ден очаквах с нетърпение превода. :D

Когато изгледах 13-14 епизод бях се качила на метлата и добре,че ненаписах мнението си тогава. :lol: Ненапразно са казали хората преди да кажеш/напишеш/ нещо подобре преброй до 10.Тогава докторката.баща ѝ,както и госпожа Фея,ми бяха черни пред очите.Всички бяха написали колко добра е наш'та докторка,само аз неможех да я понасям,още в мига на нейното появяване,но след това си промених маааалко мнението,както и за другите горе посочени персонажи. :P

Заслужавате голями адмирации на всички работили по превода,редактиране и качване на сериала. :thanks:

Много,много благодаря. :kissx::yes::thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега не съм писала коментар за сериал,въпреки,4е съм изгледала много,но сега не можах да се сдържа,уникален е,наистина не мога да намеря достатъчно силна дума ,от първия момент те грабва ,скоро не ми се е случвало да си поплаквам и на хубавите и на лошите моменти:) ,няма сцена или момент ,който да не ми хареса,а химията между двамата главни е огромна / прерових целия нет,с надеждата,че са двоика,така реално изглежда всичко между тях/ ,Огромни благодарности на целия екип ,работил върху превода :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пореден път се убеждавам, че тайванците могат да правят изключителни сериали.

Тук хем нямах търпение за изгледам следващия епизод, хем не исках да свършва :(

Вярно е, че на места има абсурдни и не добре обмислени от сценаристите моменти,

но историята, дори и позната, те завладява и те държи в напрежение до края.

Естествено, тя е още по-въздействаща заради главните красавци в нея :D

Гледайте, наистина няма да съжалявате ;)

И да не забравя благодарностите към екипа, работил по него :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително рядко гледам сериали, различни от корейските, но Autumn's Concerto ме впечатли страшно много. 

Най-общо мога да го определя като един сериал за надеждата, която, както и лотоса, дори да е подтисната от мръсотия и болка, ще намери начин да изтлее отново.

Също така, не ми се случва често да не намразя никой от персонажите. Възприех повечето, с малки изключения. Всички се ръководеха от собствени подбуди и мотиви, за които мислиха, че са правилни, но по важното беше, че самите актьори успяха да обосноват по много достоверен начин чувствата и решенията си.

Например, президент Фан беше ужасна в първите епизоди, но и симпатизирах като баба Фея. Дори първоначално отрицателен персонаж, впоследствие премина през голяма промяна и конпенсира отвратителното си поведение.

 

4459382K.jpg

 

И Циен страшно много ми хареса. Актриса беше чаровна и успешно изгради образа на персонажа си. С Гуан Си си бяха изградили чудесна връзка. В един от последните епизоди, момента, когато се сбогуваха беше много емоционален.

Ту Йе също беше страхотен. Нямаше момент, в който да не съм се забавлявала или разучвствала с него. С Му Чен имаха не една хубави сцени. Майка му беше много лудаа, както и повечето от Хуа Тиен :lol:

Ади и Ваннес бяха една от най-симпатичните и прекрасни двойки от всички азиатски сериали, които съм гледала. Играха страхотно, дори на моменти си мислих, че са истинска двойка. Някога искам да ги видя отново на екран заедно. Не знам какъв е бил Ваннес преди, но тук направи голяма игра. Сцените на Гуан Си и Му Чен бяха изпълнени с много любов. Малкия също допринесе за това чувство. Тримата пресъздадоха чудесно семейство.

Сериала заслужава да се види! За мен истинското действие започна, когато се срещнаха след шест години. Оттам всичко се разви на друго ниво. Препоръчвам го на всички, които са уморени от еднотипността и драмата. Цветовете в Autumn's Concerto ще направят деня ви малко по-светъл. На фона на това дори безумните, глупави, дразнещи моменти се забравят. :wub:

 

А тази песен и клип много ме радват. Колко са красиви. Биха били хубава двойка :rolleyes:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...