Jump to content

debil4e

Recommended Posts

spacer.png

 

заглавие: Heike Monogatari, The Heike Story, 平家物語

страна: Япония

година: 2022

тип: TV (ep 11)

жанр: историчеко, по книга

продукция: Science SARU

инфо::click::click::click::click:

резюме: Историята показва военните действия от гледната точка на пътуващия музикант Бива. Макар и сляпа, тя има дарбата да вижда в бъдещето(виждате приликата нали;)) и именно тази и способност я среща с Тайра но Шигемори, бъдещия лидер на клана Тайра. Пророчеството, което му споделя касае бъдещето на клана му и се оказва свързано с миналото на Бива.

 

 

 

лично мнение: Тази есен видях наистина интересни неща и това води листата. По класическо произведение от XIII век и адаптирано от Hideo Furukawa през 2016г. Наистина харесах анимацията, а историята макар и класика си е тотално непозната за мен и гледам с интерес. Имам още четири сигурни заглавия, като между тях няма нито едно от продълженията или обичайните заподозрени:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми хвана окото покрай класическото произведение, макар че не знам нищо за него, няма как да сравнявам двете неща. Втори епизод ми беше много политически. Загубих се малко в историята, надявам се да ми стане по-ясно с времето, защото наистина анимето тръгна добре.

/Сакурай Такахиро с роля и тук - няма отърваване от този човек, ей. :lol: Хем му се радвам, хем си викам "пак ли ти, бе".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...