Jump to content

GFotaku

Recommended Posts

13.png

 

Carole & Tuesday

(Карол и Тюсдей)

 

Режисьор: Уатанабе Шиничиро

В ролите: Ичиносе Кана, Шимабукуро Миюри, Уесака Сумире и др.

Тип: ТВ

Жанр: музикално, сай-фай, драма

AniDB и MAL: AniDB //  MAL

Държава: Япония

Година: 10.04.2019 - 03.10.2019

Епизоди: 24

Времетраене: 25 минути на епизод

Субтитри:  Български

 

Резюме: Изминали са 50 години, откакто човечеството е започнало да се изселва на тераформирания Марс.

Мегаполисът Алба е най-големият град на планетата, удобно уреден с помощта на много ИИ (изкуствен интелект).

Карол живее в този град и, докато работи каквото успее да намери, не пропуска да свири.

Тюсдей е дъщеря на богато семейство, но се чувства като затворничка у дома, затова един ден решава да избяга в град Алба,

за да преследва мечтата си - да бъде музикант.

Съдбата е благосклонна към тях и прави така, че да ги срещне.

Дали има място за тяхната музика в този музикален свят, в който доминират онези, разчитащи на песни, писани от ИИ?

 

Линкове:

Линк за гледане онлайн: :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама, Боже, аз току на онлайн "премиерата" ли съм го започнала това бижу снощи?! 

Рекох за "лека нощ" да си пусна нещо и попаднах на него в нашия канал. Стори ми се познат арта и визията на героите, и изведнъж  услужливата ми на моменти памет ми плясна една карачка по челото, че преди бая време съм му засичала някакъв трейлър, който ми е допаднал и си го пуснах.

Гледах, докато телефона не почна да гледа мен. Едно музикално бисерче!  Ще го продължа. 

Прекрасен арт, чудесна музика, разкошен превод и великолепно сериалче като цяло. Благодаря ти, @GFotaku

Препоръчвам най-горещо! 

И понеже веднага ми се разгоря любопитството от техниката ти на вграждане, ще бъде ли удобно да продължа питанките на ЛС, че с тази специфика вероятно няма е интересно да занимаваме масата четящи. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започва вторият етап от качването, от епизод 13 до края - 24.

 

Този "сезон" от анимето е с малко по-слаба музика, лично според мен (ако изключим едно-две парчета), за сметка на политическата част.

И ще ме прощавате за творчеството на Езекил. Слушам само определени хип-хоп парчета, а стилът на този тип низобщо не е моят. Затова жертвах римуването за сметка на смисъла на песента, понеже е по-важен за историята. Е, на няколко места, където имаше възможност, сложих и рима, но като цяло творчеството на Езекил е ад. :lol:

Все още Ъртигън е номер едно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чаках си кротко и чинно сериите от втория етап. Ще бъдат уважени по най-бързия възможен начин. 

Особено ме впечатли именно превода на песните в първия сезон. Всяка серийка с поне по две песни и то различни като стил, изразяване и индивидуалност.  Труден превод е било/разбирам  те, вярвай ми/ , особено на фона на горното обяснение. Справила си се великолепно с предизвикателството. 

 

Ъртигън, казваш, си остава същия нарцис безподобен.  :DШъ го видим.  Пак ще пиша, като го завърша. 

Благодаря за превода още веднъж!:bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обещах- изпълних. Изгледан е до последната секундичка на последната серия. С огромно удоволствие , при това. Сериалчето е прекрасно, а с великолепния превод на @GFotaku  e истинска наслада за душата. Като се има предвид, че песните са важен момент както от сюжетната линия, така и за моментната ситуация в дадената серия, българските им текстове са майсторско изпълнение. Поздравления!

Прощавам ти за Езекил. Хип-хоп  и рап изобщо не е моята музика. /Може би и затова не се разбираме с К-попа, където винаги има по един -двама в група застъпващи  тези стилове/ Но дори и с това си се справила успешно. 

Вземам си думите за Ъргигън назад. Влезе в пътя. Стана готин герой.

Продуцентът Тоби с текилата и цветистия речник/ с превода си дала уникална индивидуалност на герия - :yes:/ също беше интересен образ. 

 

В момента поне официално знам за още един гледащ сериалчето с блеснали очи, който най-искрено се кефи. 

Сигурна съм, че и други ще открият тази прелест! 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...