Jump to content

Reflection of You (2021)


Recommended Posts

Лелята играе  постресаващо зле, извинявайте. Като на тежки транквиланти е, още малко ще й тръгне лига от устата.
Предава най-обикновени реакции с рядка неадекватност, чак дразни. Ако беше айдъл, щяхте да я изядете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, jira said:

След 13-и се чудя същото за мъжете. 

Ким Дже Йонг разбива с играта си тук. 

Кой мъж би предложил да свири втора цигулка? Аз мисля, че той най-умишлено тръгва да отмъщава. Не че няма право, това което са му причинили е отвратително. Но и той не е света вода ненапита.

Ще дописвам, че 

Сериалът е много емоционален. Всеки си носи бремето както може. Доколкото разбирам от изгледани 6 епизода, 

Spoiler

съпругът е знаел всичко от самото начало. Не ми е ясно още дали нарочно го блъсна с колата.

 

 

 

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 14-ти съвсем се хванах за главата, защото У Дже
 

Spoiler

го изкараха абсолютен психар. От тих и кротък със загубена памет, такъв завой направи, че стана маниакален, взе да говори за убийства, страхотия.

И все пак, беше много прав като каза на Хи Джу, че ако тя преди 6 години е взела еднолично решение и е скъсала с него, за него нещата не са приключили. Заради нея и мъжа й, той е загубил 6 години от живота си и тя очаква с две изречения да се сбогуват и по живо, по здраво.

 

От другата страна Хе Уон чака обяснение от У Дже, но той отказва да й даде такова. Дали е заради гадното й отношение докато той беше със загубена памет или просто заради факта, че тормози Хи Джу, не съм много сигурна.

 

Хи Джу продължава да ми е отблъскваща. Дразни с поведението си, с постоянната си изкуствена полуусмивка, с това че всячески се опитва да заблуди околните и себе си, че лъскавият й живот не е един огромен фалш и че не може да се изплъзне от ръцете й. Убедена съм, че не обича мъжа си, иначе нямаше да се поддава на У Дже.

 

Синът й е от У Дже според мен, мъжът на Хи Джу фалшифицира теста за пред майката. А и защо иначе Хи Джу ще му подарява писалката с пъпната връв. Не ми се връзва тя 6 години да си седи несигурна за това кой е бащата, сякаш не може да направи тайно тест и да разбере. Имаше и една сцена, в която тя се чудеше защо У Дже не ги е потърсил.

 

Стана ясно и за инцидента на У Дже и за този с брата на Хи Джу. Той ще се окаже най-нормалния в сериала.

 

Редактирано от jira
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На подобни въпроси отговарям единствено и само на @dido100. Той ли е приятеля ти?

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 изгледан, героите са кой от кой по-лош. Лудите със сигурност ме радват  повече, пояснявам - У Дже и Хе Уон.
За мен злодеят в историята е Хи Джу - сервилна, манипулативна и алчна. Съсипа психиката на дъщеря си със стряскащ  непукизъм.
Всичко продължава да е хаотично, чакам си финала утре, че да наместя пъзела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че има някакъв пъзел. Просто грозни човешки отношения. От известно време, вместо принца и пепеляшка, това ни показват корейците. А по-преди пък бяха драмите със смъртен изход. Модата се мени. Нивото на зрителите пада драстично, както и качеството на драмите. Отдавна вече не плачем докато гледаме, а само се чувстваме по-мръсни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, bond написа:

Не мисля, че има някакъв пъзел. Просто грозни човешки отношения. От известно време, вместо принца и пепеляшка, това ни показват корейците. А по-преди пък бяха драмите със смъртен изход. Модата се мени. Нивото на зрителите пада драстично, както и качеството на драмите. Отдавна вече не плачем докато гледаме, а само се чувстваме по-мръсни.

Мда, в един момент труповете започват да ти липсват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитаха се да опровергаят древната истина, че отмъщението те погубва. Нямаше нито един читав в този филм. Всеки един от гад нагоре. Струва ми се, че филмът носи посланията на "Паразит", но в друг формат. Същества, които се хранят от чувството за отмъщение, същества които са алчни за живот в охолство, същества които се кривят от лицемерие или злоба и всичко това благодарение на безумната смесица от католицизъм и конфуцианство. В живота има много абсурди, но тук психарите са в повече. Лично аз, простете ми невежеството не разбрах - това абсурдна гротеска, ирония, сарказъм или какво точно е към корейското общество. Като погледнем фактите -

Off Topic

отмъстителката тържествува в края със самостоятелна изложба, след като успя да отрови животите на много хора - от децата, до преките и дразнители - родителите им. Отмъстителката отне дете от пиянстващ баща с гордостта на Велик победител - не се прави така, то е ясно, но какво ми казват с това? Сигурно съм адски тъпа, но не схванах отговора на тъпия въпрос "Какво иска да каже автора?":  Бъдете роб на семейството си, дори и когато се влюбите в друг, подчинявайте сърцето си на брака, ако ще и да умирате от скука и унижението на свекървата и всякакви други потреси! И ако това не е конфуцианство? Любовта, любовното увлечение не се подчинява на нито на Христос, нито на Конфуций. Моето разбиране е "Колкото повече свобода даваш, толкова по-тежки окови слагаш."  Отнася се за всички ревнивци и страдащи от "изневяра" - каквото и да значи тази дума. Изневеряваш на себе си, ако не слушаш сърцето си. Хайде холан, някой някого изчукал и вече изневяра, ах сега ще му разтурим живота, ако ще и да ни ръгнат на пешеходната пътека. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...