Jump to content

Recommended Posts

E-XN-UzVkAAwxQ-?format=jpg&name=medium

 

Off Topic

E8eL3JvVIAUJxWk?format=jpg&name=medium

 

Squid Game (오징어 게임)
Страна: Южна Корея
Излъчване: 17 септември 2021 г.
Време на излъчване: Петък
Жанр: Екшън. Трилър, Мистерия
Канал: Netflix
Епизоди: 9
Режисьор: Hwang Dong Hyuk (The Fortress, Silenced, Miss Granny)
Сценарист: Hwang Dong Hyuk (The Fortress, Silenced, Miss Granny)
Субтитри: Английски
           
Участват: 
Lee Jung Jae като Ki Hoon
Park Hae Soo като Sang Woo
Heo Sung Tae като Deok Soo
Wi Ha Joon като Joon Ho
Kim Joo Ryung като Mi Ryeong
Jung Ho Yeon като Sae Byeok

Lee Byung Hun като Front Man

 

Резюме: „Бихте ли искали да участвате в играта?“
Драма за хора, които участват в мистериозна игра за оцеляване с награден фонд от 45,6 милиарда вона (приблизително 40 милиона долара)…
Ки Хун (Lee Jung Jae) достига дъното, след като губи изненадващо работата си. Затова той се стреми към наградата от мистериозна игра, за да си върне живота. В същото време приятелят му от детството Санг У (Park Hae Soo), въпреки лошия си живот, работи усилено и завършва престижния Национален университет в Сеул. Но той се сблъсква с друга пречка: присвояване на средства в компанията, което го кара да участва заедно с Ки Хун в играта….

 

:essub:

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

Свали с английски субтитри :click: :click:

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много години вече не мога да се избавя от отвратителното усещане след книгата на Стивън Кинг "Дългата разходка". От тогава не гледам игри за оцеляване. Но вероятно сериалът ще е интересен, все пак не е произведение на краля на ужасите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той Кинг ще намята ужаси и за пандемията, но кат гледам тия без лица участници в играта, съмнявам се да няма...

Ти се подготви, поеми си дълбоко въздух, пък, тогаз сядай...:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

O, нещо по-различно, че и от любимия ми жанр. Веднага го мятам в топа на списъка ми със сериали за гледане. Голям плюс е и че са само 8 епизода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, MeGaM1nd написа:

Искам да попитам дали е на нивото на Alice in .... ?

Забелязва се, че по анотации си приличат. И двете също са излъчвани по Нетфликс + в сайта mydramalist първото предложение за подобен сериал на Squid Game (2021) е Alice in Borderland. В днешно време имат навика да правят филми/сериали с подобни тематики в определен период, явно си има мода и в кино индустрията, така че вярвам, че са на едно и също ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на сериала! "Squid Game" е първата корейска драма, заела 1-во място в списъка на Нетфликс за най-много гледаемост за деня (21 септември) в Щатите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много як сериал. Доста кървав и жесток, обаче супер интересен. Така увлича, че нямам търпение да си пусна следващата серия и следващата. Друго си е така Нетфликс като ги пуснат накуп всички серии, а не да чакам по 1-2 на седмица. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не ви секвам ентусиазма, но се вихри скандал за плагиатство на японски филм от 2014- As the Gods Will | Kamisama no Iu Toori. Зрителите виждат абсолютно сходство и естествено коментират.

Авторът  се оправдава, че още 2009 е написал сценария, но никой не е искал да снима, защото играта била жестока и такова не се гледало тогава. Та, неговата игра в първи епизод(не съм гледала и нямам идея каква е), вярно била еднаква с тази в японския филм, но той го бил написал така още в 2009 и никой не копирал.. 

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, BartAllen написа:

Браво на сериала! "Squid Game" е първата корейска драма, заела 1-во място в списъка на Нетфликс за най-много гледаемост за деня (21 септември) в Щатите.

 

И тайландците/тайландките много го гледат, чак се учудих. Понеже те харесват повече boys love жанра. :lol:
П.С И на мен много ми допадна, мисля че ще продължа да гледам такъв тип сериали. Както и Alice in Borderland 

Редактирано от melis95
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чела съм Камисама, гледала съми филма, не се сетих за него докато гледах сериала, но определено първата игра ми даде привкус на японска манга от този жанр, но японски манги с такива игри...бол.

 

П.С. Сериалът е супер, същият ден, който излезе, изгледах всички епизоди.

Редактирано от excape
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах и двата сериала. Вчера за няколко часа изгледах Squid Game. И поред мен концепцията на Squid Game е по - добра от тази на Alice in borderland.

Off Topic

Докато в Squid Game главният герой е затънал от дългове и иска да спечели парите за своето момиче и да може да помогне на своята майка. Също така ако начин да спре игрите. В Alice - той се опитва да се върне в реалният свят.

 

Редактирано от MeGaM1nd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този коментари ли говорите, че е изтрит?

 

Преди 19 часа, Гош кУ написа:

В Корея го смятат за доста противоречив. Едно, че е на Нетфликс и няма нищо корейско в него. Такива са едните мнения. Другите го сравнавят едва ли не с "Паразит" и му се кефят. Вече направиха на места и такива закрити руумове и дворове, които да организират подобни игри.....пффф

 

 

Ако да, никой не го е трил – той си стои в темата в Настоящи проекти, където се обсъждат субтитрите за сериала. Това тук е форумната тема, в която се обсъжда самият сериал.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 minutes ago, bealonenomore said:

За този коментари ли говорите, че е изтрит?

 

 

Ако да, никой не го е трил – той си стои в темата в Настоящи проекти, където се обсъждат субтитрите за сериала. Това тук е форумната тема, в която се обсъжда самият сериал.

 

Съжалявам, грешката е в моя телевизизор:) Поклон и извинете много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И френското издание Le monde със статия за сериала – за съжаление, пълната статия е само за абонирани потребители. И все пак става ясно, че Squid Game e напът да стане най-успешната продукция за Netflix до момента. И този автор намира сходства с "Паразит", като отбелязва, че режисьорът е от поколението на Bong Joon Ho.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, dido100 написа:

Не ми хареса. Отвратен съм.

И "Игра на тронове" отвращава, ама беше хит години наред, и все още е, и си заслужава гледането, както и този тук. Нещо, което е направено добре, стига да ми допада жанра, винаги се гледа!

Търпеливо ще си изчакам целия превод, за да го изгледам на един дъх. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...