Jump to content

Recommended Posts

Преди 5 часа, bealonenomore написа:

И БНТ с размисли по темата :) На мен ми беше приятно.

 

:click:

Много ми хареса анализа на русокосата мадама. Страхотни коментари. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър сериал. Корейското кино за пореден път доказва класа. Интересна идея, добре развита, сериалът държи в напрежение и до последно има интрига. Не случайно за мен се изскачи толкова високо в класациите, Нетфликс са ударили джакпота тук. Изгледах си го с кеф, даже и половинката го хареса, предвид факта, че не е фен на азиатското кино. Препоръчвам  с две ръце.:yes: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как да кажа може би защото японската драма  с АЛИС   ми хареса  доста ...тази драма  ме разочерова  знаех си ....не от самото начало,но подозирах  кой е направил игратаи защо.... само ме изненада че 

Off Topic

брат му на ченгето го застреля...ама се надявам че го  улучи в рамото и ще оцелее

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, bond написа:

14 номинации за Еми, включително за най-добър сериал.

 

Страхотен сериал. Абсолютно заслужени всяка една от тези 14 номинации. Ето, че след световния мега успех сред зрителите и истинските професионалисти в сферата на телевизионното изкуство си казаха тежката дума. Пишман критиците начело с дидо могат да се пръскат от яд :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, desini написа:

 

Страхотен сериал. Абсолютно заслужени всяка една от тези 14 номинации. Ето, че след световния мега успех сред зрителите и истинските професионалисти в сферата на телевизионното изкуство си казаха тежката дума. Пишман критиците начело с дидо могат да се пръскат от яд :es:

И на мен много ми хареса, затова го гледах два пъти, очаквам с нетърпение 2-ри сезон, но май няма да е толкова интересен както 1-вия. Надявам се

Off Topic

полицая ни да е жив! <3

Четох някъде, че никой не искал да го снима или нещо от сорта, чак след 12 години се съгласили и много добре са направили. :lol:

П.С Чакам си и Алисата, тази години декември.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е време и аз да го гледам. Оставих си го за по-натам, като отмине шумотевицата, но вчера разбрах, че Squid Games е първият не-англоезичен сериал номиниран за тв наградите Emmy, като е предложен в 14 (четиринайсет) категории, сред които и за Най-добра драма на годината. 

ab787ae21b96b7bd.jpg

Изт. Soompi

 

Ами радвам се, много даже. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как видях епизодите:

Off Topic

1) Не всичко което блести или ти удря шамари е добро, но това повечето деца си го знаят.
2) Учудващ брой хора вярват че имат шанс да започнат отначало - над 90%, разбира се, сред фалиралите играчи на игри. Може би не се досещат, че най-важното се пренася винаги когато се започва отначало - самият ти, затова всичко отново е същото, и отново е резултат от същите детски спомени.
3) В епизод 3 разбираме още малко за миньоните.
4,5) В епизод 4 и 5 разбираме че да си в отбор на леминги не е никак весело.
6) Най-добре можеш да излъжеш или да те излъже този когото познаваш най-добре.
7,8) Няма нищо което да е добре скрито, и до всяка истина се достига, но на каква цена.
9) Този който си, се определя от това което си изгубил,
   това което си спечелил не ти помага с нищо.

 

И в реалния живот се стига до там, сред хората които не спират да залагат всичко, дори след 10-20 поредни загуби, накрая може даже да спрат (за малко) с играта която играят постоянно (конни надбягвания, валутни борси) и да продължат с всички друго което им хрумне, с всеки срещнат, дори и детски игри, и шанса им не е по-добър, това може да бъде видяно и в игралния филм "Белите не могат да скачат" (1992), въпреки че нямаше убийства, там се стигна до залагане на всичко и чрез всичко, само за да се продължи с опитите да спечелиш в игра. Също може да се направи релация и с Островът (2005), където също са отделени на остров, има игра и печалба и зад която стои нещо друго... Там обаче целият свят е различен, а играта е единственото запазено място на света като от 20ти век, има и разлики.

Всъщност, в реалния свят не е необходимо да те отделят от местоработата и местоживеенето ти, нито да те водят на определен остров, играта се случва там където си... И така могат да залагат дали ще си напред, или не, както и да са наясно с всичко случващо се с теб, дори може да ти дават някакви нишани и предимства, ако решат.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Squid Games печели следните 3 категории на наградите Emmy - Outstanding Special Visual Effects in a Single Episode, Outstanding Stunt Performance, и Outstanding Production Design for a Narrative Contemporary Program (One Hour or More).

Освен това актрисата Lee Yoo Mi печели в категорията Outstanding Guest Actress in a Drama Series. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, gig911 написа:

Squid Games печели следните 3 категории на наградите Emmy - Outstanding Special Visual Effects in a Single Episode, Outstanding Stunt Performance, и Outstanding Production Design for a Narrative Contemporary Program (One Hour or More).

Освен това актрисата Lee Yoo Mi печели в категорията Outstanding Guest Actress in a Drama Series. 

Добре, че не са им дали награди за сценарий и режисура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, dido100 said:

Добре, че не са им дали награди за сценарий и режисура.

Не са получили някакви важни награди, но аз съм против всякакви награди за този сериал. Ма никой не ме пита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.09.2022 г. at 9:51, gig911 написа:

Squid Games печели следните 3 категории на наградите Emmy - Outstanding Special Visual Effects in a Single Episode, Outstanding Stunt Performance, и Outstanding Production Design for a Narrative Contemporary Program (One Hour or More).

Освен това актрисата Lee Yoo Mi печели в категорията Outstanding Guest Actress in a Drama Series. 

 

Заслужаваше си. :yes: Ефектите бяха на ниво според мен, освен разбира се

Off Topic

показването на размазен мозък в предпоследната игра. :lol2:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.09.2022 г. at 11:46, dido100 написа:

Добре, че не са им дали награди за сценарий и режисура.

 

Е, ми, пак не позна :xaxa:.  Дадоха им.:282: Точно за режисура,че и за най-добър актьор. Поздравления за всички получени награди. Напълно заслужени! 

 

Emmy Awards

 

Редактирано от desini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, desini написа:

 

Е, ми, пак не позна :xaxa:.  Дадоха им.:282: Точно за режисура,че и за най-добър актьор. Поздравления за всички получени награди. Напълно заслужени! 

 

Emmy Awards

 

 

И аз видях преди 2 часа, браво! И да ни зарадват с 2-ри сезон скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...