Jump to content

Recommended Posts

На 2.10.2021 г. at 20:41, felicyti написа:

И "Игра на тронове" отвращава, ама беше хит години наред, и все още е, и си заслужава гледането, както и този тук. Нещо, което е направено добре, стига да ми допада жанра, винаги се гледа!

Търпеливо ще си изчакам целия превод, за да го изгледам на един дъх. :) 

 

Заедно с бившия ми гледахме Игра на тронове, по-гнусен сериал след Teen Wolf и Игра на тронове не съм гледала. :lol: Squid Game, Alice in Borderland и Sweet Home къде къде са по-добри. <3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това е сериала! Страхотен, кървав, изпипан, психологически се заиграва със зрителя през цялото време.

Бях много скептична като започнах първи епизод и действително след първия половин час си казах поредната боза, отказвам се, но от инат реших да изгледам целия епизод. И втората половина ме отвя, толкова интересно са го направили, без да се усетиш седиш с отворена уста и гледаш. Може би, защото е продукция на Нетфликс, но обичайните корейски тъпотии и лигни ги няма. Много добре показват различните психологически типажи и какво би направил всеки един отделен

индивид, за да оцелее. Когато един човек е притиснат в стената, е способен на много нечовешки и нехуманни неща, само и само да се спаси и да вземе парата.

Сериала си заслужава целия хайп, изгледах за едно нощ всички преведени епизоди и ся се прецаках, кат наркоман да си чакам поредната доза.

Голямо благодаря на преводачите, отделяте от личното си време и полагате толкова усилия, за да можем ние да се насладим на това бижу напълно:bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Ko_Erin написа:

изпипан

Сериалът е пълен с абсурди и недомислици,  "неочакваните обрати" от сюжета са ясни още от самото начало. Полюция на болен мозък, показващ някакви същества (не мога да ги нарека хора, защото са загубили човешкото, обсебени от глупост и алчност), които се самоунищожават. Не ме учудва, че Нетфликс е заснел това-те си падат по подобни помии. Учудва ме колко хора смятат подобна гадост за велико произведение на изкуството. Това говори много лошо за човечеството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го участието на Lee Jung Jae, Park Hae Soo, Wi Ha Joon и Jung Ho Yeon в "The Tonight Show" с водещ Jimmy Fallon - интервю + американски училищни игри.

 

"The Squid Game Cast Reveals All Including Origin of The Red Light, Green Light Doll" | "Tonight Show"

 

 

"Schoolyard Games with the Cast of Squid Game" | "The Tonight Show Starring Jimmy Fallon"

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кастът на сериала реагира на шоуто.

 

"The Squid Game Cast React To Their Own Show" | "Netflix"

 

 

Интервю на Jung Ho Yeon за онлайн версията на списание "TIME".

 

"Squid Game's Jung Ho Yeon Talks About Being Part of a Global Sensation" | "TIME"

 

 

"Squid Game’s Jung Ho Yeon on the Scene That Shook Her to Her Core"

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във видеото екипът на сериала ни показва създаването на вселената на сериала.

 

Squid Game | Behind the Scene | Netflix

 

 

Още клипове иззад кулисите показващи как е заснет сериала; източник - "YouTube" канала "TheThings".

 

Off Topic

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добро сериалче, изгледах го на един дъх. Идейно, стилно и корейско отвсякъде. Ще чакам продължение.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е мой тип сериал, ама разбирам че актрисите и актьора в него правят голяма пачка сега. Особено Jung Ho Yeon , само за една седмица прави 86,000 USD от реклами.  Тя от 400000 последователя в Инстаграм, сега има 19,2 милиона.  Макар, че на мен тя ми грознее малко.  А колко е слаботелесна, мама миа. 

Редактирано от gig911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала явно е доста популярен щом и Северно Корейската пропаганда го използва:  

На 12 октомври пропагандната медия на Северна Корея „Ехо“ написа: „Съобщава се, че телевизионната драма„ Игра на калмари ”, която разкрива реалността на южнокорейското общество, където слабите се поглъщат от силните, а корупцията наскоро стана обичайна, набира популярност сред зрителите. "

В същото време, що се отнася до популярността на „Играта на калмарите“, тази медия твърди: „Това е така, защото те са се вкопали в реалността на обществото и капитализма в Южен Чосон, където преобладават крайната конкуренция за оцеляване и бедните, изядени от богатите . ”

В допълнение, медията обясни сюжета на драмата, в която участниците, погребани в дългове, играят игри за 45,6 милиарда вона парична награда,  критикувайки я като „озлобено южнокорейско общество, в което хората са вкарани в крайна конкуренция и човечността е унищожена . ”

След това те обясниха: „По -специално, те създават безмилостни правила, които принуждават хората да умират, ако не са на първо място, и възпроизвеждат неравностойно общество, в което богатите се забавляват със ужасното клане на бедните.“

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 hours ago, Lawandula said:

Последиците от това нещо вече са налице. Ето.  На харесващите, имащи деца, може и да им светне лампата.

Както писах по-горе бях потресен от книга на такава тематика и то във време, когато хората още мислеха с главите си. Не искам да си представям дори какво става в момента с тези инертни хлапета, без знания, без възпитание и без никакви задръжки. Корейците използват необичайния интерес на зрителите да рекламират сериалите си в световен мащаб, но преди 10 години явно добре са осъзнавали до какво може да доведе екранизирането на подобна история и са отказали да го направят. Жалко, че сега са го сторили. Не че толкова не мога да понеса кървави сцени, гледал съм много такива, но не виждам какво мога да получа като усещане от подобни картини, освен ужас, разбира се. Това е причината да отхвърлям драмата и да съм толкова негативно настроен против нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би само това да им е проблема на днешната младеж.  Голям процент за проблемите идва отвътре, демек от семейството. Всичко е до възпитание и родителски контрол. Темата е многооо широка ... Ми този безумент тик ток, който кара хората да оглупяват?!?

Сериали и филми с такава тематика и облик има много. Сега явно всеки (говоря за медиите) се чувства длъжен да си изкаже мнението за Squid Game и за това направиха сериала още по любопитен дори и за тези, които не биха го гледали. Как така никой не реши да анализира някой хуманен медицински сериал например? Защото винаги е по-добре да говорим за негативното изкуство, да търсим кусури там, да изказваме негодувание и т.н.

Да, сериала е луд, мрачен, психологически, болни мозъци си изграят с човешкия живот, но нима това не е така и в реалността. Един Тръмп реши, че му е писнало да бъде бизнесмен и стана президент, за да си играе с американската нация. Нали разбирате, че всяко решение взето от великите страни владетелки, може да е непряко свързано с нечий човешки живот? 

Сериала не е виновен за случките последвали след него, а съвремието в което живеем. Мечтаем си за модерен живот, ми ще трябва да си го търпим такъв! И аз протестирам за много неща, но и з амного неща се примирявам....

 

За мен Squid Game е просто сериал. Кино изкуство като всяко друго. Стигнала съм до 3 епизод и сериала ми харесва. Има много да се коментира и дискутира по всеки епизод, но тук виждам, че само това не се прави и е жалко. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, Lawandula написа:

Последиците от това нещо вече са налице. Ето.  На харесващите, имащи деца, може и да им светне лампата.

Стрелят ли се? :D

 

Супер сериал. Не бях гледал нищо корейско след разочарованието ''Паразит"

Дано има втори сезон. Ще е в полза на "човечеството". :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, felicyti написа:

Да не би само това да им е проблема на днешната младеж.  Голям процент за проблемите идва отвътре, демек от семейството. Всичко е до възпитание и родителски контрол. Темата е многооо широка ... Ми този безумент тик ток, който кара хората да оглупяват?!?

Сериали и филми с такава тематика и облик има много. Сега явно всеки (говоря за медиите) се чувства длъжен да си изкаже мнението за Squid Game и за това направиха сериала още по любопитен дори и за тези, които не биха го гледали. Как така никой не реши да анализира някой хуманен медицински сериал например? Защото винаги е по-добре да говорим за негативното изкуство, да търсим кусури там, да изказваме негодувание и т.н.

Да, сериала е луд, мрачен, психологически, болни мозъци си изграят с човешкия живот, но нима това не е така и в реалността. Един Тръмп реши, че му е писнало да бъде бизнесмен и стана президент, за да си играе с американската нация. Нали разбирате, че всяко решение взето от великите страни владетелки, може да е непряко свързано с нечий човешки живот? 

Сериала не е виновен за случките последвали след него, а съвремието в което живеем. Мечтаем си за модерен живот, ми ще трябва да си го търпим такъв! И аз протестирам за много неща, но и з амного неща се примирявам....

 

За мен Squid Game е просто сериал. Кино изкуство като всяко друго. Стигнала съм до 3 епизод и сериала ми харесва. Има много да се коментира и дискутира по всеки епизод, но тук виждам, че само това не се прави и е жалко. 

 

Много добре казано, @felicyti. Още не съм започнала да гледам сериала, но като майка мога да застана зад твоя коментар. Безчувствеността, насилието, незаитирисоваността на хората и в частност на родителите в много аспекти от живота на подрастващите /къде с оправдание, къде - без; "Няма ли желание, намира се оправдание"/ отдавна са наша действителност и всяко от тези неща расте с главоломна скорост, и проблема не е в един от достата сериали/филми на такава тематика. Семейството, училището и обществото като цяло вече не възпитават ценностите, необходими на децата, за да станат хора. И както е присъщо на човека, започваме да търсим под вола теле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно в десятката ти е коментара @felicyti. И мен много ме е яд, че сериала в този форум не е толкова харесван и популярен.

Но всеки сам за себе си преценя. Аз лично много му се кефя и мисля, че е брилянтно измислен.

По много хитър начин създателите се заиграват с човешката психика и докъде в предела на поведението си може да стигнеш,

ако се бориш за огромна сума пари. Не случайно са подбрани отчаяни, притиснати до стената хора с проблеми от всякакво естество.

Когато знаеш, че тази игра е последния ти шанс и няма какво да губиш падат всички морални задръжки.

Типажите на отделните участници са измислени страхотно. Всеки един от геройте си има протопип във всяка една страна,

може би ние самите сме заобиколени от такива хора без да знаем. Когато поставиш човек в патова ситуация на ръба на оцеляването,

инстинкта за самосъхранение веднага се включва. Та вижте миналата година хората как превъртяха и се биха за тоалетна хартия /битката при Кауфланд/,

а да напомням ли как преди няколко години се дърпаха и скубаха за кило банани, представете си ако са намесени много пари.

Опре ли въпроса за борба за оцеляване, за мен няма съмнение, че повечето народ ще изтрещи и ще направи всичко от игрите в сериала, че дори и повече.

И не съм съгласна да се обвинява един сериал, че видите ли той бил виновен, че децата се развращавали.

Къде е здравата семейна среда, училището, най-близкия кръг хора? Подобен тип сериали, за да са такъв хит не е само в кървищата и бруталността, но и реализма. Никой не може да ме убеди, че гледайки го човек не се замисля как той би реагирал в дадената ситуация и докъде би стигнал, за да остане жив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подрастващите  едва ли имат вашето над 30- годишно дълбокомислие...  Но виж, емоционално са доста нестабилни на тази възраст и мисля, именно върху тях ще рефлектират отрицателните, негативи на филма. не ми казвайте само,

че всичко е супер и няма такива. 

Не съм гледала нищо, само трейлъра.  Но щом младежта е започнала да я играе в живота,

на преден план излязат най-впечатлителните неща, не дълбоко скритите. Сама по себе си, човешката природа е

агресивна, първичните инстинкти и механизми ще реагират и отприщят.

Но не мога да кажа нищо за сериала, само предполагам до известна степен реакцията

Моето комшийче е 7-ми клас и ме пита дали гледам сериала, щото знае, че гледам корейско.

Беше супер разочаровен. Защо ли, какво толкова му е харесало... Или силно се е впачатлил от... касапницата.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...