Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Spoiler

ufovksqVTNogMdU5LlCVbJSiMVa.jpg

 

 

D.P. 

Романизация: D.P.

Страна: Южна Корея

Начало: 27 август 2021 г.

Жанр: драма, военен

Канал: Нетфликс

Епизоди: 6 х70 мин.

Режисьор: Хан Джун Хи (Coin Locker Girl)

Сценарист: Хан Джун Хи

Продукция: Climax Studio (클라이맥스 스튜디오)

Базиран на: "D.P.: Gaeui Nal” от Kim Bo-Tong 

Субтитри: Английски

Asianwiki

    

Участват:

Jung Hae In като Ан Джун Хо 

Koo Gyo Hwan като Хан Хо Йол

Kim Sung Kyun / Ким Сонг Гьон като Пак Пом Гу

Son Seok Koo като Им Джи Соп

Lee Jun Young / И Джун Йонг като Чонг Хьон Ми

Ko Gyung Pyo като Park Sung Woo (епизод 1)

 

Резюме: 

Ан Джун Хо е войник. Спокойна и тиха натура, но и същевременно непоклатим.

Сержант Пак Пом Гу забелязва упоритостта и изключителната му наблюдателност,

което става причината да го премести в специален отдел наречен D.P. (отдел за преследване на дезертьори).

Мисията му е да залавя избягалите дезертьори. Там той работи заедно със самия Пом Гу и редник Хан Хо Йол.

Пом Гу е изключително изморен през по-голямата част от времето, постоянно критикува и ругае  другите двама,

но и същевременно гледа да се грижи за тях, като част от отговорността му в отдела.

Лейтенант Им И Соп е в армията защото се стреми да постигне голям успех и слава.

 

:essub:

 

:subs: Свали с български субтитри :click: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

 

Свали с английски субтитри  :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Линк към Сезон 2 :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-скромно напомням, че това съкровище на съкровищата трябва да излезне днес. Даже май вече е :lol2: Или поне в Корея (и на Запад), ние си чакаме.... :ph34r:

 

ПП: Епизодите са само 6, а не 10, както е писано по-горе.

Редактирано от JoJolina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то колко дезертьори ще има в ЖК? Тия да не са объркали севера и юга:rolleyes:.

Трейлъра ми изглежда свеж, като че ще става сериалчето.

Определно мисля да го гледам, пък и Джоджо го хвали....

Качвам се на клона и после ще "рапортувам".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руснаците снощи май не са спали да превеждат. Но все пак това са около 6 часа - възможно ли е да се преведат за една нощ? Или са имали сериала предварително? Нещо не ми е ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сериалът си е с превод на Нетфликс. Освен английски и руски субки, има още немски и турски за нашия регион. Има и аудио на различни езици.
В други региони предполагам са достъпни и други езици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има поне 25 различни вида субтитри, освен руски и английски.... хърватски ми се мерна. Иначе епизодите нямат час... първите 4 са по ~50мин, последните 2 са по 45мин. 

 

Аз тъкмо завършвам последния епизод и ще си редактитрам мнението после :) Горе-долу епизодите ги изгледах за една вечер :D Въпреки че... признавам си, малко го попрехвалих..ахахах.

 

....

Изгледан. Започна ударно. Тоя пирон на стената ми докара кошмари. От втори епизод, обаче на 180градуса, комедия. Оказа се, че имало доста дезеритрали имало в казармата и нашите го обърнаха на детективи по едно време. Не мога да кажа, че не беше забавно - посмях се доста, ама как сменяха комедия, черна и бяла.. с трагедия и по-сериозна атмосфера, леко ми се зави свят.

Играта - добра актьорска. Това момче, дето играеше Хан Хо-Йол, ми хареса доста. Викам си, какъв е тоя актьор, дето не го познавам - само дето той не бил актьор, ами режисьор. Ха! 

Историята не беше зле, ама пейсинга й куцаше доста според мен. Щеше ми се да обърнат повече внимание на градацията на героите.

Краят беше --- типично по Нетфликорейски. Вторият край, имам предвид. Първият -- не го разбрах много-много. ^^;;

 

ПП: А, да - Ю-кисаджията, айдолчо! Амииии такова - 'ареса ми играта му, убеди ме. Щом по едно време почнах да броя колко ругатни излезнаха от устата му. Накрая им забравих бройката. Като картечница почна да ги изсипва. :lol2:

ПП2: Моралната поука от цялата история - не се бъзикайте с отакувците. Дори не си го помисляйте!

 

Оценка - 7,5/10. 

Редактирано от JoJolina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа....Изгледах това нещо за два дена и изчаках да мине един ден след края. Сега да започваме.

1. Уебкомикс. Веднага минус 50 точки.

2. Пълна каша в главите на сценаристите и оттам в сценария. Ако това им е военната полиция, то армията им е сбирщина от некадърни идиоти. Не е нужно Северът да ги напада, те сами ще се избият. Въобще сценаристите ходили ли са в казармата? Защото показват корейската армия и конкретно военната полиция като хванати от улицата идиоти, които без никаква професионална подготовка, оръжие, документи, правомощия, пари и транспорт са пращани да намерят дезертьори. Никой нормален мъж няма го повярва това. Като оставим настрана морализаторските напъни, цялата конструкция на това нещо е толкова паянтова и смехотворна, че след първа серия го гледах като някаква пародия или гротеска, будеща не смях, а недоумение и раздразнение.

3. Корейски край.

4, Не си губете времето.

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледан и тука.
Аз войник не съм била и нямам близки, които са били, че да знам каква е ситуацията и да правя аналогии,
ама все ми се струва, че корейците по-добре знаят какво се случва в техните казарми - кой и защо преследва дезертьорите, как ги преследва и т.н.
Стори ми се още, че дезертьорството в Корея не е непростимо престъпление, не ги съдят за държавна измяна.
Сериалът ми хареса, стори ми се смислен. Задълбава в проблеми, в които досега не бяха задълбавали(поне аз не бях гледала нищо корейско по темата) - насилието в армията . Чонг Хе Ин, както винаги, пресъздава емоциите на героя си много осъзнато и премислено. Обаче Ку Гьо Хуан наистина открадна вниманието на зрителите с ужасно автентичен и обаятелен образ. Краят (че и двата) - очакван и на място.
Поуката е, че тая задължителна военна служба е блато и не са дорасли да издрапат.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JoJolina и dido100 - краят бил корейски... че какъв очаквате, български? :lol2:

 

Не е лош сериалът. Като за уебтуун си беше добре - абсолютно си показа, каквото трябваше. И комедийно, и сериозно, и човешко, и не на последно място, разбира се - казармено. На мен само ми се искаше да е малко повече епизоди. Тъкмо взе да ме радва кънтри роуд-трипчето на нашковците. Не знам дали в началото е бил замислян за повече и накрая са ги орязали. Не знам дали има и какво да се покаже за 2ри сезон, евентуално.

 

Дидо, ти нали недолюбваше певаци и айдоли (или се лъжа)? Нищо не каза за И Джун-Йонг. Разбра ли го, че беше там? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Chenqing написа:

JoJolina и dido100 - краят бил корейски... че какъв очаквате, български? :lol2:

 

Не е лош сериалът. Като за уебтуун си беше добре - абсолютно си показа, каквото трябваше. И комедийно, и сериозно, и човешко, и не на последно място, разбира се - казармено. На мен само ми се искаше да е малко повече епизоди. Тъкмо взе да ме радва кънтри роуд-трипчето на нашковците. Не знам дали в началото е бил замислян за повече и накрая са ги орязали. Не знам дали има и какво да се покаже за 2ри сезон, евентуално.

 

Дидо, ти нали недолюбваше певаци и айдоли (или се лъжа)? Нищо не каза за И Джун-Йонг. Разбра ли го, че беше там? :P

Винаги има изключения. Но в случая серилалът  толкова ниска топка, че един айдъл в повече или в по-малко не прави разлика.

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шшшт, Дидо, спец за мен е правен - не за теб! ;) Няма какво да се чудиш, поръчано-заръчано е, че и бакшиши сме подхвърлили. :P

 

Всъщност, като писах по-горе 'не знам дали има материал за 2ри сезон' трябваше да се досетя, че ще има, защото нали, уж, брояха дните до уволнение. 

 

Но дори и да нямаше, след толкова добрите отзиви, как да не иска още човек. :)

 

Първият край си беше доказателство, че нещата отиват към продължение, също. Абе, доволно съм! Само се моля И Джун-Йонг да се появи пак. Крайно време е да се включи в отбора ДиПи-та. 

Редактирано от Chenqing
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледано, хареса ми. Това от доста време насам, за мен е първия нов гледаем сериал.

Първия епизод започна ударно и драматично, след това вкараха и смях, но винаги в края имаше поука.

Не знам дали такава е реалността в корейската казарма, но ми беше интересно да "надникна" отвътре

и да видя нелицеприятната страна на нещата. Сигурна съм, че гавренето, засрамването и тормоза над

новобранците и по-слабите/различните хич не е художествена измислица, а 100% показват реалността.

Двамата главни и двамата поддържащи се справиха супер в ролите си.

Най-много от всичко ме изкефи с какъв звук звънеше телефона, когато старшия им звънеше.

Чакам и втория сезон.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никаква комедия не ми се видя. Имаше някакви плоски забавни моменти, но през другото време - драма. Много досадни и неприятни персонажи, които колкото повече проявяваха себе си с действията, които извършваха, предизвикваха повече неприязън. Показаха се различни характери и поведение на хора, които поначало са си били обвити с тонове нерешени проблеми. Показаха се и много омраза, агресия, автоагресия, алчност, отношения, основани на рангове, заради които никой, освен пострадалите, не понесоха реална отговорност. Финалната сцена каза всичко и без да са гледани всички епизоди. Не знам какво е действителното положение в казармите, затворите или подобните институции. В действителност може и да е по-лошо. Постарали са се да покажат някаква част. Имаше някои покъртителни моменти. На моменти ми беше интересно да гледам, на моменти ми ставаше прекалено поради горното. Хубава история, но сякаш нещо ми липсваше. Почувствах се съпричастна заради идеята, историята и част от актьорската игра. Поведение, свързано с тормоз, унижение, накърняване на права и причиняващо страдание,  трябва да се адресира, независмо от кого/на кого и на какво място се извършва. Бих гледала втори сезон, за който се надявам, че бил дал някакъв завършек. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефрейтор Хан беше голям образ. С дългата коса му беше екстра. Зализан - не! Тандема им с Джун Хо беше добър. Хареса ми играта им. Отиваше им да плещят щуротии в началните епизоди. Допълваха се отлично :ilovethis: После драмата стана твърде тежка, псувните твърде много, тормоза твърде голям, унижението .. да не споменавам. Втория сезон сигурно ще е неприятно болезнен.

Харесах драмичката, изгледах я почти на един дъх и исках още серии след шестата, ама нямаше. Ще чакам и аз втори сезон.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина, не малко сериали са показвали или намеквали за тормоз в училище примерно, но за такъв в армията не си спомням и аз. Не знам доколко този отразява реалността в казармата, но е ужасяващо да си представиш, че нещо подобно може да се случи дори на един човек, какво остава да е ежедневие... Много мрачен сериал, с много черни краски и с нулева светлина в тунела.

Off Topic

При положение че показаха май пет отделни случая и в два от тях войниците си теглиха куршума... Висшестоящите, естествено, замазаха всичко и хвърлиха вината върху момчетата, а тормозът си продължи. Младежът с комиксите си го каза, когато единият от нашите се опита да го убеди, че нещата може и да се променят: "Ние ползваме манерки още от Корейската война, дори тях не могат да сменят". Още в началото имах чувството, че точно този младеж ще е един от тормозените, но не очаквах извращенията да са чак такива, нито пък че той така тотално ще изтрещи. Ако беше в някой друг сериал, сигурно всичко щеше да завърши с цветя и рози, но мисля, че такъв край тук нямаше да е на място.

 

Нареждам се и аз сред харесалите ефрейтор Хан. Още с появата му на душовете ме изби на луд смях! С този негов глас подозирах, че е от другия бряг и ще е някой от дезертиращите заради тормоз, пък той се оказа преследвач на избягали :P Ще ми е интересно да го видя в друга роля дали ще въздейства по същия начин.

 

И плюс за музиката от мен!

 

Благодаря за субтитрите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър сериал. Въпреки, че на пръв поглед има недоизказани неща, за мен е направен много компактно и стегнато. Представена е идеята, кратко, точно и ясно са разгърнати историите,  а покрай тях се разкриват и характерите на главните персонажи. Сериалът е изцяло драма, а наличието на леко настроение, не може да се определи като комедия. 

Героят на Jung Hae In, колкото и да изглеждаше уравновесен, ясно видяхме как може да се обърне на 360 градуса и да излезе "извън контрол" . Точно това ни показа и сериала според мен - какво въздействие има тормоза в казармите сред отделни личности и до колко може човек да издържи психически на някои извращения. Героят на Koo Gyo Hwan, на пръв поглед позитивен характер, но ясно се виждаше неговата съпричастност към някои от дезертьорите. Просто това е "неговия начин" да "избута" дните в казармата. За мен някои случаи бяха потресаващи, изключително гнусни и не мога да си представя, че такъв тормоз би се търпял и ден. Неприятно ми е било винаги наличието на началници, висшестоящи и хора пазещи собствените си интереси, за сметка на човешки живот. 

Има какво да се види и във втори сезон. Героят на Jung Hae In, тепърва има да разкрива същността си пред зрителите. 

Като цяло прекрасна продукция, според мен. Препоръчвам! 

 

П.П.

Off Topic

Сериалът ми носи едно усещане, което имах след като изгледах моноспектакъла на Захари Бахаров - Чамкория. Минаха две години от тогава, но още като се сетя, нещо ме стяга в гърдите. На пръв поглед - постановка, която те кара да се похилкваш, а реално е пропита с толкова много мъка  и  край, за който малко от зрителите биха предположили какъв ще е. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не знам за сериала , освен че е спечелил вчера Best Drama на The Blue Dragon Series Awards.  Наградите Blue Dragon Series Awards се проведоха за първи път тази година, за да почетат местни сериали и развлекателни програми, произведени или инвестирани от услуги за онлайн стрийминг (OTT), включително Netflix, Disney+, Seezn, Apple TV+, Watcha, Wavve, Kakao TV, Coupang Play, и TVING. Могат да участват проекти създадени  след  May 1, 2021  до April 30, 2022.

Клик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...