Jump to content

Recommended Posts

Добре. Не е било за него, а заради него. Според мен, Баткото е направил груба грешка, като е оставил в рьокана подобен човек, след като сам държи на изрядност от страна на служителите и я познава достатъчно добре. Гузната съвест спрямо нея не го извинява. 

Да. Батко е слаба работа. Малчо засенчва всички. Дори намери най-подходящото определение за гейшата - хеби онна.

Сетих се, че дорамата напомня малко на онази с Рюсей и Кьоко Фукада. Рюсей също играеше ученик, макар и розовокос, а каката беше дори още по-голяма.

Хубавото на тази комедия е, че второстепенните образи са много симпатични и полезни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една серия преди финала стана напрегнато. 

Мога да отчета, че Малчо постигна голям напредък. Промени се това дете. Ще ми липсват игрите му. Дано не остане прекалено сериозен накрая! Колкото и да е пораснал, не можем да отречем, че си е на 17.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баткото беше слабото звено през целия сериал. Така и не можех да го разбера. Взел я е за гейша, ок! Явно добре се справя, щом я търсеха постоянно. Поддържа връзка с нея, ок! Ама тогава трябва да си носи и последствията. А той от единия клон на другия и ако може да не се разчува. Така и не му стигна смелостта на време да заяви какво иска. Малкия се оказа по мъж от батко си. Пробва какво ли не, потърси съвет, промени се и спечели играта. 

Точно като Юри-Юри с розовата коса. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На трета съм, много приятно сериалче. Визията на главния малчо , не мога да свикна с нея. Виж, на ръст е добре.

Визията на баткото  ми харесва повече, но пък откъм ръст -губи. Не знам още съвсем каква е историята между главната и баткото. 

Но той по-ми харесва, въпреки, че малкия я откри първа след толкова години.

Все пак едва съм на втора, има мегдан да сменям мнения и отношения, но ми харесва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Малчо печели с активност и изобретателност. Баткото е блед като образ.

Какво ще кажеш за бабата и иконома? Уникални образи са за мен, заедно с "майстора" на чая.

Аз още не съм видяла последната серия, но с мисля, че няма да получа отговор на някои въпроси. Не знам, дали двамата братя ще се погодят на финала?! Поне имаше някакъв стопяване на ледовете между тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така се надявах да се появи някой и да коментираме паралелно дорамата. Радвам се, че и други я гледат. 

Прави ми впечатление, че освен японският ендинг, из сцените чувам музика на английски. Не мога да преценя, дали се изпълнява от японци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малчо е всъщност ГОЛЯМ...

Spoiler

бомбон :inlove:

Главната ме разочарова. Каква беше бойна в началото, а накрая се превърна в безгръбначно мекотело, което само чакаше някой мъж да я дундурка. По-наивистичен край на сериал отдавна не бях гледала.

Иначе ставаше до към средата.

Редактирано от Чингулинка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Финал. 

Хаха! Не очаквах да е като финалът в приказката, но това с обувките беше забавно.

Не знам за вас, но аз смятам, че в цялата история имаше не само една фея, но и един фейчо. Хахаха! Толкова народ помагаше на главната. За завиждане си беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължавам са наблюдавам играта и визията на Малчо Гордън и вече стигам до извода, че много напомня на Масахиро Хигашиде. Задължително трябва да го дръпнат в голямото кино. Има огромен потенциал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа, че както предполагах, не дадоха отговор на въпроса, който ме тормозеше

Off Topic

(знаеше ли Малчо за смъртта на майка си - останах с впечатление, че не знае и мисли, че го е изоставила, а тя е имала причини)

. Май имаше и още един дребен детайл, но в процеса на гледане се изгуби. Така е като не си водя записки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гордън беше залипсвал. От днес започва NHK дораматa "Kanakana, базирана на манга на Nishimori Hiroyuki.

Снимките са много симпатични. Ще го гледаме като осиновител.
https://natalie.mu/eiga/news/477634

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо, което с интерес ще очаквам тази есен, понеже бележи сътрудничество между сценаристката Ая Ватанабе и режисьора на Детективска агенция Окавабата Оне Хитоши. Гордън, Масами Нагасава е Рьохей Сузуки в дорамата Elips. Заглавието прави паралел с гръцката митология и Кутията на Пандора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Изгълтах" го за два дни с голямо удоволствие! Пълен със симпатични и положителни герои, и млади и стари, както главните, така и второстепенните. Вярно, че главният все намръщен и кретен беше в началото, но така пък и главната имаше доста възможности да му даде да се разбере, а и израстването му беше по-видимо. Гордън, изглежда, е талантливо хлапе, но другаде не съм го гледала. Първото ми впечатление беше, че е с нетрадиционна визия, а пък за ръста да не говорим. Тук поне се справи доста убедително. И намръщен, и ядосан, и усмихнат – все е чаровник. Доволна съм и от него, и от "каката", една хубава екранна двойка сътвориха. И другият ми любим тандем – бабата със странните устни и икономът със странните мустаки, тия двамата са големи образи с големи сърца и въпреки на моменти прекалената им екзалтираност, ти стават много мили. И злобарката – тя е само една, но им стигна на всички. Страхотно изигран образ, ах как я мразех! Супер е сериалчето, препоръчвам на романтиците!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Талантлив е Гордън. Чакаме накой голям филмов режисьор да го забележи, докато брат му Маккеню снима за Холивуд.  Двамата са синове на Сони Чиба, който беше голяма звезда в миналото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...