Jump to content
sinardin

Коя книга чета/четох последно?

Recommended Posts

Вече и аз се присъединявам към редиците на прочелите "Норвежка гора". Лично мнение - мн ми хареса книгата- мисля, че има достатъчно коментари за нея...та няма да пиша нещо, но ако не сте я прочели, хващайте я.

Иначе сега чета "Вълка от Уолстрийт". Хванах я защото историята ми заприлича мн на тази в "Трилогия на желанието" на Теодор Драйзер. Интересно ми беше да сравня как се е променило положението за един век. Заесега се очертава интересна книга. Определено от доста време не бях попадала на нещо литературно с толкова псувни на едно място (като бях седми клас имаше излязла някаква черна книжка с поезия, която беше 80 % псувни- тя си остава ненадмината, но не се сещам за името и).

Тия дни ще почвам и Hear the wind sing на Мураками. Нямам си и идея за какво става дума вътре, но ми хареса заглавието, пък и изглежда тънка, бързо ще се прочете. :)

"Норвежка гора" я четох по препоръки, още преди да се запаля по азиатското. Някой да препоръча нещо по-позитивно на Мураками?!

Последната ми книга, която директно влиза в секция "Любими" е "Цветя за Алджърнън" на Даниел Кийс. И то пак си я купих след като разбрах, че има и корейски сериал по нея.

Книгата е доста тъжна, но просто велика!!! Ще се опитам и американския филм да потърся, макар че се съмнявам да се впечатля толкова.

По интересно ми е да разбера какво са забъркали корейците в Hello, God! Актьора е красив и един такъв миловиден точно колкото Чарли Гордън.

108796.jpeg

Вкъщи ми е трудно да седна да чета, както правех преди, но поне по път бавно-бавно мога да се насладя на това удоволствие.

Така че пътьом, ще си продължа "Полет на кукувиче гнездо" на Кен Киси. Също велика книга, но още по- трудна за четене..

Като оставим настрана разните му там учебници, лекции и прочие книжката, която чета в момента е 9,99 на Фредерик Бегбеде. Доста провокативен стил на писане, леко вулгарен дори, авторът е леко чалнат (френска му работа), та с две думи доста интересно четиво, но определено не за всеки вкус xD

999lv.jpg

Ох, толкова много книги, и толкова малко време...

А аз все чета някакви глупости! Така де, почти.

Бях започнала на английски The Prince of Nothing на Скот Бейкър, защото не ми се чакаше българския превод, но езикът му не е съвсем прост. Без речник е твърде сложно, а с речник е бавно ;). Така че си починах с Blood Price на Tanya Fuff (Цената на кръвта) - първа книга от поредицата The Blood Books.

Blood_Price_cover.jpg

Авторката е канадка, която пише главно фентъзи, а тази й поредица е кримка с вампир, полу сляпа бивша полицайка (понастоящем частен детектив) и бившия й партньор - детектив в полицията. По книгите е направен сериал от два сезона, който явно не е бил чак толкова успешен, защото втория сезон завършва в нищото.

Стана ми любопитно как е описана историята в книжките, но не са много сериозни... По-скоро е приятно и лекичко четиво за губене на време :) Все пак съм доволна. Авторката има приятен стил и диалози, в които има много хумор и стоят много естествено. Изобщо, струваше си и ще е хубаво да се преведат в някакъв момент.

Започнах Харуки Мураками "На юг от границата, на запад от слънцето". Съвсем в началото съм, но определено ме завладя.

yuggrzapsl2.jpg

От различните мнения за автора, които съм чела, се чудя дали ще съм на същото мнение и след края на книгата...

Аз поседно изчетох "Изворът" на Айн Ранд - това е на - разпространената книга в САЩ след Библията - дебела, но доста интересна.

Чета "Завръщане към битието" на Зекария Сичин - доста интересен автор с доста интересна книжка. Ако някой се интересува от историята на света тази книжка е момента.

Като оставим настрана разните му там учебници, лекции и прочие книжката, която чета в момента е 9,99 на Фредерик Бегбеде. Доста провокативен стил на писане, леко вулгарен дори, авторът е леко чалнат (френска му работа), та с две думи доста интересно четиво, но определено не за всеки вкус xD

Гледала съм филма (също супер чалнат - хареса ми) ... но така и не стигнах до книгата.....кажи като я прочетеш как е била като цяло ...:)

и има ли двойния край като във филма?

Започнах силно препоръчаната ми книга:

921.jpg

Първите страници ме хвърлиха в дълбок размисъл какво точно й е специалното на книгата, но... издържиш ли ги, по-нататък става доста интересна.

( Това е първата от 3-те части.)

Интервю с вампир - Ан Райс :) Страхотна е! :)

Сега чета Любовта на Божур от Лиза Сий. ;)

Давай отзиви за Howl, че аз лично на книги по филми хич не им вярвам, но така както я описваш, добре ми звучи :)

Всъщност филма е по книгата. И да си призная - доста са различни. В случая обаче ми е малко трудно да преценя кое ми харесва повече. Във филма има много повече романтика между главните герои и е едно такова сладко... В книгата пък има доста подробности от живота на Хоул и то такива, каквито не биха ми хрумнали. :lol: Историята също се разминава къде повече, къде по-малко, така че с чиста съвест я препоръчвам на всеки, без значение гледал ли е анимето или не. Все ще му е интересно. На предстоящия Панаир на книгата планирам да се обзаведа и с българското издание, а за останлите части от поредицата ще дам мнение като си заредя принтера с мастило. :D

Прочетох и "Терез Ракен". Тегава история с предвидим край. Хубаво написано, но ме отказа временно от Зола. После минах на четене на лекции и учебници, а сега съм в момент на отдих и всъщност нищо не чета. ^_^

"Дзен и птиците лешояди" на отец Томас Мъртън./Ragnos,доколкото си спомням от една дискусия,ти се интересуваше от такава литература-препоръчвам ти я!/.

По книгите е направен сериал от два сезона, който явно не е бил чак толкова успешен, защото втория сезон завършва в нищото.

Стана ми любопитно как е описана историята в книжките, но не са много сериозни... По-скоро е приятно и лекичко четиво за губене на време :) Все пак съм доволна. Авторката има приятен стил и диалози, в които има много хумор и стоят много естествено. Изобщо, струваше си и ще е хубаво да се преведат в някакъв момент.

Трябва да ти призная, че ОБОЖАВАМ Хенри Фитцпатрик /гл. герой в сериала по книгата/. Той е интелигентен, дразнещ, неотразимо арогантен и адски секси. Първо гледах сериала. Обичам да чета такива книги. Все още се питам - какво бих правила, ако живеех вечно?! :o

Desjer, книгата, която четеш със сигурност е много по-добра от филма, а той самият е нещо страхотно - брутален, но направен по невероятен начин и Noomi Rapace играе перфектно! Трилогията е като цяло много добре пипната, а шведите доказаха за пореден път, че имат много добри филми. :yes:

Иначе аз наскоро прочетох едно леко и приятно четиво на Пол Дохърти - "Душегубеца". :)

loyola, филмът по първата книга е направен много добре. Но другите, според мен, куцат и то доста. ;)

Почти привършвам:

641418z.jpg

Брей, сега като погледнах списъка с творчеството му осъзнах, колко много неща на Карл Май не съм чела. Само не разбирам какво точно изразява съдиращото се от смях смайли в горния пост. :huh:

Ами аз скоро приключих с прочитането на "Сянката на вятъра" от Карлос Руис Сафон . Това е първата част от тетралогия. Като аз малко в разбъркан ред ги четох,понеже първо прочетох втората книга на име " Играта на Ангела" . Книгите са уникална смесица от жанрове и горещо ги препоръчвам на всеки,който си пада по четенето на книги.

"Норвежка гора" я четох по препоръки, още преди да се запаля по азиатското. Някой да препоръча нещо по-позитивно на Мураками?!

Започнах dance, dance, dance на Мураками. На английски я чета. Не е особено позитивна, но е страшно интересна.Когато я свърша ще мога да допълня още.

Само да добавя 10+ за Мемоарите на една гейша Последно завърших Парфюм - Патрик Зюскинд. Чета Шогун в момента в оригинал :lol: много забавна книга. Има потенциал да ми стане най-любимата на всички времена :D Препоръчвам я на всеки!!!