Jump to content
sinardin

Коя книга чета/четох последно?

Recommended Posts

Докато чаках сблъсъка между Карлсен и Каруана другата седмица, разбрах, че е излязла последната книга на Хокинг и от любопитство реших да я погледна. Няма кой знае какво ново и надали ще ви открие нови хоризонти, но според мен си струва да й се отдели време. Освен това е доста кратичка - 250 страници. Книгата е под формата на интересни въпроси, които ученият коментира - за Бог, за наличието на други форми на интелигентен живот във Вселената, за изк. интелект и шансовете на човечеството да просъществува в бъдеще. Ето един линк, където можете да си я свалите на Английски във формати .epub и .mobi (Нали карам още със старичкия си и вече доста поопърпан Kindle 3. :blush:) - Google Drive Има сума ти online-конвертори, ако искате да си я направите на .doc или нещо др.

tx0sTow.jpg

• Upvote 2

Последно с огромно удоволствие прочетох You:

%7BBAB9CBD0-6420-49E0-888B-530BE1113BD9%

И сега продължавам нататък с Hidden bodies;)

Caroline-Kepnes-Hidden-Bodies-768x1164.j

Препоръчвам я, а и е толкова красива. 

aec263869d679bfb.jpg

• Like 1

Рекох да драсна и аз, че ме досрамя от @ukio, която сама си пише в тази тема. Бях почнал разказите на Кен Лиу (от нейния пост по-горе), но покрай летните месеци някакси все не намерих време да изчета всички. Определено си личи, че авторът е талантлив и има широта на душата, без която да пишеш фантастика не е възможно. Беше ми направило впечатление, че доста се вмъква мотивът за напусната родина (Китай). :)

Последните месеци пък съм го подкарал по-скоро на някакви класики, които през годините така и не успях да вместя в списъка си за четене - "Отнесени от вихъра" и "Ана Каренина" на Толстой, която я свърших преди броени дни... Откровено казано женски четива и не успяха да ми преобърнат/подобрят вижданията много-много, но си имаха и силните моменти. Особено пък втората с героя на Левин, който ми беше станал симпатичен още от игралния филм с Кийра Найтли.

Иначе в момента паралелно карам няколко по-скоро публицистични/научнопопулярни... Наскоро излязлата книга на Едуард Сноудън и една, която просто ме разтоварва като четиво,  а има и интересни идеи като цяло:

PadITHa.jpgBMlXcvf.jpg

:click:

• Like 1
  • Upvote 1

Охо! Сноудън е издал книга. Интересно. Гледах филма на Оливър Стоун за него.

• Upvote 1

Попитай мъдреца - не мога да кажа, че ми е допаднала много, но не бе и загуба на време.