Jump to content

Коя книга чета/четох последно?


Recommended Posts

Готина тема. Обожвама да чета книги и да се пренасям на друго място. В последно време обаче не ми остава време да чета. Последната книга, която прочетох беше Хорхе Букай - Приказки за размисъл. Започнала съм и Хорхе Букай - Писма до Клаудия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А имаш ли идея кога ще излезе следващата част? И на мен много ми хареса "Град от кости".

 

Ами от издателството още не са дали точна дата, но ако разбера може да ти пусна едно ЛС. Следя новините от близо. Ама иначе корици и оформление и всичко там било готово уж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно четох "Дъщерята на Якудза", от Шоко Тендо, автобиографична и Nation на Тери Пратчет, на английски, малко ми беше странно как звучи Пратчет в оригинал, ма то да четеш художествена литература на чужд език не е като да гледаш сериал :). Захванала съм и една от книгите на Тимъти Зан, продължения на Междузвездни войни. Много ми харесва как ги е написал човека, може би защото има голямо съвпадение с моите представи за героите. Обаче май ще почака известно време, защото сега не съм на тази вълна :).

Днес имах и неблагоразумието да посетя и Базара на книгата. Разделих се с известно количество пари, макар и в границите на поносимото :lol: . Сдобих се със следните книги:

1. "Книга за България" на Румяна Николова и Николай Генов, подтикната от Фотоизложба ''Сто дни в Китай", за която разбрах от форума :D - прочетох увода и още оттам ми хареса, а аз никак не обичам уводите, скучни са ми обикновено;

2. "Медальонът" на Галина Златарева, разказва се за България през годините в края на XIX век;

Даже имам автограф от авторката. Жената ме пита откъде съм разбрала за книгата, щото съм си я купила без да се замисля, те били пускали информация по радио и телевизия. Пък аз и разправям, че ми се е сторило интересно резюмето, а иначе не си пускам радио и телевизия, защото ме дразнят :D. Сигурно съм я стресирала доста, не вярвам да очакваше подобен отговор :).

 

3. "Тайният език на общуването" от Кевин Хоган;

4. "Индийска философия" от Сю Хамилтън;

5. "Много шум за нищо" на Шекспир.

Гледала съм няколко екранизации по тази пиеса и страшно ме забавляват репликите между Беатриче и Бенедикт, та реших да я прочетя най-накрая :).

 

И последно - да си призная, че заради азиатските филми и сериали напоследък почти не се сещам да чета :unsure: . Малко длъжко се получи, но нищо. Рапорт даден :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно дочетох "Няма Смисъл" на Иво Сиромахов (горещо я препоръчвам!!! :D ), а в момента съм на "Мисия Лондон" (благодарско на ukio :) ) и "Quo Vadis", като последната мъдро съм я зарязала на около 10-та страница и много се надявам да не я подхващам поне до началото на юли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Камчийска балада" на Андрей Германов!

Прекрасна книжка! Просълзява те начинът, по който е поднесен животът. Живот събрал се на длан, а готов да изпепели цели светове. На моменти не можех да чета, защото през сълзи трудно се вижда, а така ми се иска да я разлиствам със затворени очи... Както пише един друг автор за книгата- " Прелестна книга за мъже, които живяха и загинаха като ангели"!!!/не помня кой е авторът и къде точно го прочетох/

Завинаги ще си остане, като гравирано в съзнанието ми, епитафията на Германов: "Всеки сам за себе си е болен, всеки сам за себе си умира." Поклон! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност чета стихове от извесно време, без да подбирам автори, но да призная - на наш Вапцаров стиховете са ми най-на душата. Страшно въздействащи са!

 

Борбата е безмилостно жестока.

 

Борбата както казват, е епична.

 

Аз паднах. Друг ще ме смени и...

 

толкоз.

 

Какво тук значи някаква си личност?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Доброжелателните" на Джонатан Лител. Сега очаквам медал първо заради 800-те страници, и второ заради ужасиите, за които разказва. Това в кръга на шегата, разбира се, книгата е страхотна.

 

("Облак врабчета" и продължението "Есенен мост" са ми много, много любими, току се връщам да си ги препрочитам. За съжаление Такаши Мацуока нищо друго не е написал.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Desjer, предложиха ми я, но отказах. Предполагам имаш предвид - "Кажи да". В Сиела има адски много неини книги на английски език, но искам да видя как ще се почувствам след прочита на тази. Поне за сега ми допада, защото в частта, където тя е в Италия е пълно с идиоми на италиански език. Две удоволствия в едно - четене и италиански.

 

:click:Трейлър на филма по книгата "Яж, моли се и обичай" с Джулия Робъртс

 

Благодаря за трейлъра. "Кажи"да"" така ме разочарова, че думи нямам. Няма нищо общо с първата книга. Т.е. не че не е интересна, но подходих с очакванията от първата книга.

 

 

 

"Облак врабчета" наистина почва като Шогун, но... В първа глава не обръщайте внимание на определителните членове. :D

За съжаление" Есенен мост" била изчерпана... :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да ви кажа от както влязох да уча нямам много желание да чета книги. Винаги имам какво да чета и като си помисля за книга направо се изнервям. Иначе обичам да чета. Наскоро прочетох "Брида"- Паулу Коелю. Наистина разтоварваща и неангажираща.

А всъщност много харесвам тетралогията на Димитър Талев ( " Железният светилник ", " Преспанските камбани ", " Илинден " и " Гласовете ви чувам " ). Това са едни от любимите ми български произведения. Прочетох ги на един дъх и след това дълго време не можех да намеря книга, която да ми задържи вниманието, за да я прочета цялата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз много обичам да чета книги,напоследък нямам достатъчно време, но преди месец ми подариха "Мемоарите на една гейша" , гледала съм и филма, но друго си е да прочетеш и книгата ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредицата на Джийн Оел - Децата на Земята :

1.„Кланът на пещерната мечка“ ;2.„ Долината на конете“ ; 3. Ловци на мамути ; 4.Айва през равнината и 5. Каменните убежища

Обичам исторически и фентъзи романи и трябва да отбележа , че досега не бях чела нещо толкова увлекателно разказано за най-ранната човешка история. Поредицата я има в електронен вариант в един от предпочитаните от мен сайтове- www.chitanka.info

 

Приятно четене на всички четящи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

641280z.jpg

Най-големите заговори за прикриване на истината за извънземните...

 

и след нея другата част....

 

256x394.jpg

 

попринцип са доста интересни,но след всичкото това,което съм изчела на тази тематика,не ми казаха кой знае колко нови неща...но информацията е поднесена на стабилно ниво и присъстват невероятни доказателства...препоръчвам книжките на всички,които си падат по паранормалното....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро прочетох "Американски разкази" на Светослав Минков. Много ми харесаха. :)

Изключително приятни и забавни са.

Сега съм започнала "На изток от рая " на Джон Стайнбек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следва новото ми предложение за четене от Ками Гарсия, Маргарет Стоъл "Прелестни създания"

 

Здрач и Новолуние :blush:

 

Прочетох книгите на английски език преди две години. Грабнаха ме. Трудно е да се обясни какво им е хубавото!

Невъзможно е да се обясни на предубедените умове. За някои неща, не, за повечето неща е важен моментът! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тритомникът на издателство Труд "Шерлок Холмс" ( в момента го препрочитам, след снощи имам дълъг списък с препоръчани книжки )

pic1_8321.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...