Jump to content

Коя книга чета/четох последно?


Recommended Posts

Последната книга на Лукяненко - "Квази". Майсторът си е майстор, дори от зомби-апокалипсис е успял да направи качествено четиво с интересни етично-философски въпроси:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

                              За Бога братя не купувайте !!!!

197080_b.jpg

Далеч от дълбочината на присмехулника, но не това е проблема. По-калпав превод едва ли може да бъде сътворен. Покъртителен текст , пълен със страни изречения, понякога смисълът чезне, а любимият ми момент е когато даскала си смени пола многократно в рамките на няколко реда  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стогодишният старец, който скочи от прозореца и изчезна

Юнас Юнасон

Едно по-различно четиво от шведски автор :-)

В мометна съм подхванала едни Мемоари, но те са с червена точка и няма да ги коментирам ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста интересна за мен книга, предвид факта, че представя  разказ за бягството на едно момиче от Северна Корея през най - ужасните години на глад в началото на 90-те. Лирическо отклонение: Усещам се, че корейските книги ми действат като корейските сериали..... Много ударно начало на фона на което останалата част леко бледнее. 

 

princesabari3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3L3W, The Pillow Book. За съжаление, сценаристите на Ten Miles of Peach Blossoms доста заобиколно развиха идеята за двойката, предвид липсата на права върху книгата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zakgovkgovzabqg2.thumb.jpg.3f8f098227ec99b0fc6f1230f49c8d57.jpg

 

Луд,луд тоз наш човек. Надявам се,че вече се е кротнал и не бяга чак толкова много,че току виж се претоварил и ни лишил от прекрасното си творчество :D Очаквах ,че ще опише повече неща по творчеството си,но очевидно заглавието не лъже и основно е описал страстта си по маратоните,триатлона и изобщо по спортуването,което очевидно му е много голяма страст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://cdn.ozone.bg/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/t/o/tolkova-blizo-do-horizonta.jpg

 

 

Жестока, брутална, смазваща история. Прекрасна, несъмнено, но само за хора с много здрава психика. Дори да не беше (авто)биографична, пак трябва да се чете с повишено внимание. Втори ден ми се реве до припадък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стари истории в нова редакция е уникална книга, която е издавана и преди у нас. Който е пропуснал да я прочете, може да се поправи. Новото издание е с твърди корици.

picture-1864.jpg?1509972090

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сте фенове на тетралогията на Сафон - "Гробището на забравените книги" (като мен) ,то тия дни изскочи една повече от прекрасна новина,за мен лично,събитие на годината. Та,най-после ще можем да се насладим на последната книга от поредицата със заглавие " Лабиринтът на духовете" . Очаквам да получа душевен оргазъм ....  След като я прочета ще дам и своето мнение,защото се очаква днес да бъде по книжарниците,аз хитро съм си я поръчал на предварителна поръчка от една онлайн книжарница и другата седмица с един приятен снежец,чашка какао и любимите ми чорапки,смятам да й се насладя.

Да вметна само,че корицата адски много ме разочарова.Ще постна и картинка с нея. Не,че не е красиво нарисувана,но изобщо,изобщо не се връзва с концепцията на поредицата. Изглежда като корица на детска книга с приказки за Коледа :(  Както и да е,ще го преглътна защото по-важно е съдържанието в крайна сметка.

 

 

lab.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фона на все нови и съвременни заглавия рискувам да "хвърля в оркестъра" народонаселението, но намирането в нета на въпросната вехта книжка с приказки за мен си беше съвсем истински предновогодишен сюрприз.

Ако някой си спомня, преди много време, в един от ранните ми "чаршафи, проснати тук , бях споменала , че първата ми съзнателна среща с японското е една приказка от много стара книжка, която за съжаление не знам къде е " посята" из натуриите.

Сигурно някоя Муза ме " цапна по главата" преди дни и ей тъй, на шега , реших да питам чичко Гугъл.

О, чудо , намерих я сканирана  и чакаща да си я изтегля. 

Ако все още обичате за четете приказки, ако успявате да се оправите със стария правопис / което не е кой знае колко сложно/  и ако ви е любопитно...

"Старият гарван ", Приказки от цял свят , събрани от Николай Райнов, издадена 1933г  

Въпросната приказка е последната и се казва "Бялата мома" . А аз едва наскоро научих , че "юки " означава "сняг" . Вече всичко си дойде на местата...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не беше ли приказката за една богиня оженила се за обикновен момък, родила му деца и после го напуснала щот не си спазил обещанието?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да... Богинята на ледената/ бялата / смърт. Иха, значи и друг я знае! Явно я има и в някой друг сборник приказки. Не съм предполагала. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любимият ми автор на детски приказки:

881b2ee22dd11d61.JPG

Имам тази книга. И в нея я има приказката " Бялата мома".

Редактирано от Blue_Moon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...