Jump to content

Коя книга чета/четох последно?


Recommended Posts



Препоръчвам на малки и големи!

Не знам, как е анимацията, но написаното е изключително силно. И е с оригинални рисунки, което е голям плюс!

15578948_1387475257930527_37259742876219



 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз с две прекрасни книги,които са по-скоро насочени към женската аудитория,но и аз се записах сред читателите. И двете са за жените днес,силни,самостоятелни,борещи се с зъби и нокти за да оцелеят без да се крепят само на помощ от страна на мъжкият пол.

8542a8ffd9bf290d.jpg

a205d1615545cd1a.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как е втората? Загледах я. Взела е и награда.

Хареса ми. По-принцип я взех защото си мислех ,че е по един японски филм къде го бях гледал,но се оказа,че съм сбъркал за филмът,но не съжалявам ,че взех книгата.Увлече ме и си я изчетох с удоволствие.

Смея да кажа,че ще ти хареса.Прочети я ако имаш възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за препоръката! 

Ето още една книга на Нобелов лауреат:

345835843_orig.jpg

Тази е с превод на Петко Хинов. Миналата седмица взехме интервю с преводача на най-новата излязла книга на Мо Йен у нас ("Изтезание със санталово дърво") - Стефан  Русинов. Много интересни неща разказа за романите му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо дочетох "Джентълмен Джоул и Червената кралица" на Бюджолд. Малко са ми противоречиви впечатленията... Познавайки творчеството на авторката от същата поредица, през цялото време очаквах да се развие някаква по-динамична и драматична случка, чак докато не видях, че до края остават 50-ина страници, а нещата вървят към мирен и щастлив хепи-енд  :dunno:  Общо взето ми влезе доста по-скучновато от всички други книжки от бараярските хроники, но не ми беше неприятно. Имаше тук-таме и крилати лафове, които ме усмихнаха, например "Хората, където и да се намират, искат да отидат другаде, а пътьом търсят тоалетна"  :28558:

 

2063_pic_1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и тази на Бюджолд изчетох с кеф, толкова се радвам, че още излиза нещо нейно.

 Но си права, като знам колко наситена от събития може да е една нейна тънка книжка.

Виж предишната, перипетиите на Иван Ворпатрил и сбогуването му с ергенския живот...:-)))

 Страхотно пише тази жена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иванчо авторката добре го насади в предната книга, че и цяла сграда потопи в дън земя  :28558: Затова се изненадах, че историята в "Джентълмен Джоул" премина без никакви сътресения. Прокрадва се у мен подозрението, че книгата е прелюдия към някакви съществуващи идеи на Бюджолд за новите малки Воркосигани, които ще се родят тепърва;) Има нужда от тях, че Майлс вече го поизхаби в ролята на главен герой, а и остаря завалията:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wabi-sabi-korica-amg-publishing-252434-3

 

Много ми хареса. Не очаквах, че европейски автор ще може да докара толкова "японски" ефект у читателя, но той успя. Препоръчвам я.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

625158.jpg

Понеже много ми похвалиха Мълчание на Шюсаку Ендо, реших първо да прочета другия му роман, издаден у нас - Море и отрова.

Откровено шокираща книга за опитите с живи военопленници по време на Втората световна война. Тъжно и зловещо е като си помисли човек, в какво може да се превърнат хората в подобно размирно време. Още по-страшно е, че такива неща може би продължават да се случват и днес. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо, което направо ме раздруса. И без това много искам да се върна в Япония, малките разказчета на тази дама

ме пратиха директно там, без предупреждение. Колко пъти ми секна дъха, защото тя изпитва неща, които изпитвах и аз.

И си мислех, че не е възможно, че може би аз преувеличавам всичко...

Подариха ми книгата преди два дни и е прочетена, на места препрочетена.

Особено хората, които са били там, те ще ме разберат.

 

204475z.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юлияна е страхотен разказвач. Имаше блог, който сигурно съдържа част от разказите  в книгата и който с удоволствие четях. 

Благодаря за отзивите, ще си планирам книгата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, историите са от блога й, плюс непубликувани неща и разкази.

Но не намерих блога. Пак ще търся...:-)))

Много интересна дама, определено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох я. Все едно четях фантастика, макар да знам, че е вярно... Не знам доколко идеята разказите да се публикуват в този блог стил е добра, но пък бяха много интересни

 

Наскоро довърших "Хрониките на Клифтън" на Джефри Арчър. Страхотна поредица. Арчър е много увлекателен.

 

Последно четох "Беатриче и Бенедикт" от Марина Фиорато. Много интересна идея, макар и да имам забележки по изпълнението. Дава отличен "бекграунд" на оригиналната пиеса и е пълна със закачки с цялото творчество на Шекспир. Интерпретацията е доста волна, обаче. Както и да е, има какво да предложи за убиване на няколко часа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май скоро не съм се вписвал в темичката. То,не че кой знае колко много книги прочетох скоро де :D  Но да не губя време и започвам с номер 1

 

1. Къщата на езерното дъно !!!

Първата книга на Джош Малерман,която четох се казваше "Кутия за птици" и лично мое мнение е,че беше доста по-добра от тази. Историята си я биваше,но някак си нямаше дълбочина в нея,твърде леко и лесно преминах през нея и определено не остави дълбока следа в мен. Леко четиво ,което отнема не повече от час и половина. Идеално за някоя скучна дъждовна вечер :)

d1c9742f3d52cb0e.jpg

 

2. Момичето,което обичаше Том Гордън !!!

Ммммм,Стивън Кинг и всичко друго е излишно за казване. Единственият минус може би на книгата е пустият му бейзбол. Въпреки,че имаше толкова обяснения за играта си остава абсолютно непонятна за мен и дори в един момент само четях термините,но не си правех труда да погледна за какво иде реч. А историята е страхотна. Как едно малко момиче,ще оцелее сама в гората поставена на ръба и само Кинг може да начертае толкова мрак около нас и вътре в нас. Препоръчвам я :)

d4a4e48466882fb3.jpg

 

3. 1q84  !!!

Мураками,моят номер 1 в последните години. Дълго отбягвах трилогията,по някаква непонятна за мен причина. Сгънах първите две в едно прекрасно оригами,е добре де,не съм ги сгъвал,просто ги прочетох. Предстои гранд финала и се надявам да не ме разочарова,понеже първата беше страхотна,но след това леко падна нивото и се надявам,че е било просто подготовка за кулминацията.

2e87dfa98cec49c4.jpg

 

Послепис: нямам търпение да издадат на бг последната книга от тетралогията "Гробището на забравените книги" на Сафон. От кога си я чакам миличката :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...