Jump to content

Коя книга чета/четох последно?


Recommended Posts

В момента чета "Богат татко беден татко" книгата едва ли ще заинтригува всички, защото се разказва за парите и как да използваме парите и т.н

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

''Покани ме да вляза'' на Линдквист. Влюбих се в стила й. Вампири. Мистерии. До известна степен извратена. Точно по мой вкус. :)

 

Една от сцените, описани в нея, бе съчетана със стихче, което страшно ми въздейства:

 

Двеста седемдесет и пет слона минават

с въздишка по тънка - тънка нишка...

 

Само, който я е чел е разбрал какво толкова ми е въздействало с горния цитат от книгата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Говорителят на мъртвите" на Орсън Скот Кард, естествено изплувал в приоритетите ми за четене след "Играта на Ендър";)

 

Погледни  тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни тук 

Ти пък, проучих отдавна всичко, не ми требе жокер ;) Но прочетох на доста места, че най-ценното и свързано от цикъла за Ендър е "Играта на Ендър"-"Говорителят на мъртвите"-"Ксеноцид". Та смятам за начало да ги прочета тези трите в този ред, пък после ще видим ;)

 

Радвам се, че имам Sci-Fi съмишленици тук :):beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последната книга, която четох е '' Приказки за размисъл'' на Хорхе Букай. Той е аржентински писател. Това е книжка с разкази, които са интересни и бързи за четене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на сестра ми домашната ни библиотека е доста добре запълнена - над 4000 книжки (предимно любовни романи). В момента препрочитам за 6-ти път романите на Нора Робъртс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това пък си прочетох аз онази нощ.Книжката е малка и се чете на един дъх.

Мнението ми: много тъжна история.Животът понякога (почти винаги) е толкова жесток :( Не ме разплака,но ме натъжи доста.

70b01b05e30de0cf.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това великолепно четиво завърших през уикенда. Каквото и да кажа,няма да може да опише еуфорията ми след прочитането й. Нещо невероятно. Когато прочетох "След мръкване" си казах ,ето това е един страхотен автор и една прекрасна книга. А сега,а сега летя направо в облаците. СКоро няма да спра да мисля,за геройте от тази книга. Силно я препоръчвам :)

bdb3f7bc5d2636c2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Бойният химн на майката тигрица" е разказ за една майка, две дъщери и две кучета. А също за Моцарт и Менделсон, пианото и цигулката и как се стига до "Карнеги хол". Разказ защо китайските родители са по-добри във възпитанието на децата, отколкото тези на Запад. Обаче в него се разказва и за жесток сблъсък на култури, мимолетно усещане за слава и как една майка е укротена от тринадесетгодишната си дъщеря. Много хора се чудят как китайските родители възпитават така масово преуспяващи деца. Питат се какво правят те, за да отгледат толкова много блестящи математици   и   музикални гении, каква е атмосферата в семейството и дали биха могли да постигнат същото.Резюмето описва много точно книгата , тя   попадна случайно в ръцете ми и в началото подходих скептично , помислих си нищо ново или поне различно от това което вече ми е известно, но истината е че ме увлече и ми хареса  :) .10400.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък се запалих по книгите на Керстин Гир. Пише забавно и с добър немски хумор. Последната книга, която успях да купя се казва, "Неморално предложение". Препоръчвам я за прекалилите със стреса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да прихвана японско-сериалната болест в средата на юли-

"Спектър" на Сергей Лукяненко  Преведена, е да, но на мен ми се случват малко разбъркани неговите книги.

Но всъщност не и се изкефих достатъчно... Майсторско платно, но ми става все по-трудно да чувствам такива...  не просто да ги наблюдавам с възхищение.

Затова пък на доста по - непретенциозното на Белянин ("Хватай Иловайского") плаках от смях. 

Но всичко това е докато Сергей Мусаниф (който и да е той в реалността) отново не напише нещо като Тъмната страна на медала, В името на рейтинга или Светът е сив на цвят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това великолепно четиво завърших през уикенда. Каквото и да кажа,няма да може да опише еуфорията ми след прочитането й. Нещо невероятно. Когато прочетох "След мръкване" си казах ,ето това е един страхотен автор и една прекрасна книга. А сега,а сега летя направо в облаците. СКоро няма да спра да мисля,за геройте от тази книга. Силно я препоръчвам :)

 

 

Мишленце, за рождения ден Камелия ми подари тази книга, но все нямам сили да я почна. Препоръчваш я викаш? Още малко и ще опитам да я прочета :)

 

 

Снощи приключих с това. Леко и приятно :)

 

books_98.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 Ето тази: «Замок Белого Волка», Андрей Белянинz.gif 

big.jpg

 

Мне надоело выбрасывать дохлую нечисть со своего балкона!

Я отец-одиночка, скромно торгую антиквариатом, воспитываю взрослую дочь. Её зовут Хельга, у неё голубые глаза и русые волосы. Она хорошо учится и может на спор перекусить стальную проволоку или завязать узлом гриф от штанги. Её боевой клич: «Гореть тебе в аду, дьявольское отродье!» Ещё у нас живёт её дядя, бывший северный бог, ныне сумасшедший со справкой. Он реальный псих, ходит голым, дерётся с инеистыми великанами, матерится, как белка Рататоск, – мы привыкли, соседи нет… А ещё мы все трое – граничары. Такая работа. Старый замок Кость, волшебное Средневековье, драконы, инквизиция, мятежные бароны, бурая феодальная жизнь и ледяные вершины Граней, закрывающих мир людей от катастрофических последствий рагнарёка. Страшно представить, что будет, если выжившее там зло хлынет на наши улицы…

Впрочем, представить, что будет, если мама Хельги вернётся, ещё страшней.

Рискнёте шагнуть с нами за Грани?z.gif

.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...