Jump to content

Коя книга чета/четох последно?


Recommended Posts

Добри хора, купихте ли си нещо от изминалите ивенти:).

Аз съм много доволна от книжните покупки и веднага бързам да се похваля.

 

"Чаеното момиче" на Лиза Сий. Поредния страхотен роман от нея. Отново се пренасяме в Китай, но вече

в по-ново време. Този път авторката ни запознава с чаената церемония, традициите при приготвянето на чай и 

нравите и обичайте на една от многото малцинствени групи, берящи ароматните листенца  в поднебесната. Още 

от самото начало историята започва ударно и интересно и те държи така до самия си край. Горещо ви препоръчвам тази книга.

Това е още една възможност да се опознае и разбере тази толкова далечна и интересна страна, с голямо количество малцинства, различни

манталитети, начин на живот, вярвания и как реалностите в новия бързо развиващ се Китай се отразяват на обикновените хора.

 

spacer.png

 

 

Втората книга е изцяло политически анализ и проследява и описва различните висши кръгове на китайското полит бюро. Още не съм я завършила, но дори и така мога да ви я препоръчам отново с две ръце. За тези, които се интересуват от Китай и начина и механизмите и на управление. Кой реално държи властта и дърпа лостовете, коя фракция, с коя е във вражда и съглашение, как става издигането на Си Дзинпин, какви са предполагаемите насоки в развитието на страната и т.н. Признавам си, китайците са висш пилотаж, особено на фона на нашите политици....... С две думи, книгата е интересна и информативна, но не е роман, така че които очаква роман да се насочи към други книги.

 

spacer.png

 

 

п.с. ако някои нещо си е купил да не се срамува, ами да си се похвали, както си му е реда;)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Ko_Erin написа:

Добри хора, купихте ли си нещо от изминалите ивенти...

 

Не. Ходих до Колето Крумов за автограф, ама накрая минах само покрай него и не му се обадих. Пусти срам :blush:

 

@helyg, несериознице, иди ми земи последната му книга, ама му кажи да я надпише за тьолена. И да не туриш "с пожелание да превежда по-бърже" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, seal_reinforce said:

 

Не. Ходих до Колето Крумов за автограф, ама накрая минах само покрай него и не му се обадих. Пусти срам :blush:

 

 

ха-ха, кажи честно. Аз така много исках да отида за автограф от Калбурката, но накрая избягах от срам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/6/2021 at 3:50 PM, Ko_Erin said:

п.с. ако някои нещо си е купил да не се срамува, ами да си се похвали, както си му е реда;)

Купих, купих... Но не съм прочел и 20 страници, та ме е срам да споменавам заглавията. :cry:Напоследък вечер нещо хич не ми се отдава четенето - 10:30-11 съм в страната на сънищата. Иначе успешно се самоубеждавам, че се дължи на жегите. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, Erutan said:

Купих, купих... Но не съм прочел и 20 страници, та ме е срам да споменавам заглавията. :cry:Напоследък вечер нещо хич не ми се отдава четенето - 10:30-11 съм в страната на сънищата. Иначе успешно се самоубеждавам, че се дължи на жегите. :lol:

Е, не така де. Ти да не мислиш, че не сме същите........ и аз съм горе-долу така, ако успея да се организирам да прочета нещо по-бързо то е само защото съм се заинатила, иначе йок:lol2:. Сподели на приятелче, моля те, интересно ми е какво се чете от пишещите тук. И аз вечерта ще постна двете книги дето ги чета в момента.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 hours ago, Erutan said:

Купих, купих... Но не съм прочел и 20 страници, та ме е срам да споменавам заглавията. :cry:Напоследък вечер нещо хич не ми се отдава четенето - 10:30-11 съм в страната на сънищата. Иначе успешно се самоубеждавам, че се дължи на жегите. :lol:

Чети БЛ истории, много бързо и леко се четат. Шегувам се. Единственият автор, чиито книги все още купувам на хартиен носител е Джефри Арчър. Всичко остнало търся в електронен вариант и честно си признавам, в повечето случаи, но не винаги, ги свалям безплатно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз обичам на хартия, но не искам да трупам и купувам само много любими поредици. На баща ми библиотеката е 2000+ книги, ама той в живота си не се е местил. Освен когато е бил казарма :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен въпроса е не какво съм си купила или чела, а какво ми е харесало. Оказва се, че последното е много трудно постижимо :unsure:.

А иначе постоянно чета нещо - свалям от читанката и рулита / има доста преведени на български книги/, купувам, разменяме си в работата, но рядко попадам на текст в който потъвам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Права си, аз купувам неща, които вече съм чела и знам, че искам да имам. Тях и по десет пъти мога да ги чета. Иначе през телефона извъртам стотици, ама малко минават кастинга. Класици не купувам, щот повечето ги има в семейната библиотека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, seal_reinforce said:

Верно, че него четеше ти. Аз предпочитам Патриша Корнуел и Нелсън Демил, но напоследък чета фентъзита.

Не чета само него. Само него купувам. И твоите ги чета, ама на аванта.

49 minutes ago, Кева said:

но рядко попадам на текст в който потъвам .

Чети Кръстника, ще потънеш със сигурност. Между другото една от любимите ми книги, но не филма, макар че съм фен на Ал Пачино. Но с книгата не може да се сравни. Също горещо ти препоръчвам Време разделно, пак не филма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, знам, не бой се. Имах предвид, че той ти е любимецът. Нищили сме го и преди, ама не помня тука ли беше или в Офтопика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има две книги, които съм чела срамно много пъти , едната е в подписа ми, а другата е Кръстника :D. Мина година от както книга ми е харесала истински - Мостът на Клей .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз най-много пъти съм чела "Железният светилник" (тетралогията), "Страдание и възторг", Фондацията на Азимов, Дворовете на Сара Дж. и Хари Потър :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък издават ужасни заглавия с ужасен превод. Затова гледам да чета проверени автори. Спомням си един случай: започнах книга, в която главната героиня трябваше да занесе урната с праха на баба си в родното и Мексико. Зарязах за първи път книга, без да и дам шанс, но не можах да изтърпя преведеното "пепелта на баба".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай направо на английски. Мен само с фентъзитата не ми е комфортно в оригинал, че не всички фантасмагории успявам да визуализирам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С огромно удоволствие споделям двете книги, които чета в момента:

 

„Дневен патрул“ на Сергей Лукяненко, изд. Сиела. Много ми похвалиха поредицата и реших да се престраша да я започна, защото съм гледала филмите и бяха пълен бул*ит. Но, както обикновено става, книгите са в пъти по-добри от филмовите си събратя. Незнам защо, но реших да започна от втората книга, историята на тъмните различни а.к.а. дневния патрул. Наполовина на книгата съм, но много ми харесва. Стилът на писане на Лукяненко ми допада, има и ирония и хумор и вплетени много философски идеи в книгата. Бих я препоръчала за любителите на такъв тип книги.

 

spacer.png

 

 

 

Втората е един страхотен трилър. Ама наистина, досега такъв не бях чела. Книгата е старичка и затова си я поръчах от Книжен пазар. Авторът е бил водещ на радио и ток шоу и е считан за Опра Уинфри в областта на книгоиздаването. В книгата се говори за една много ефикасна техника за манипулиране на масите – Прозорецът на Овертон. Много ми допада по какъв интелигентен начин Глен Бек успява хем да вплете тази техника като част от разказа, хем да ни опише реално властта зад кулисието, как се дърпат конците, кои измисля стратегиите и т.н., ще завърша с един от многото ми любими цитати от книгата:

 

„Ако хората бъдат просто измамени, то винаги съществува вероятността един ден да се събудят и да се опълчат срещу извършеното престъпление. Но ние няма да променим възгледите им, ние ще променим истината. Повечето хора искат просто да бъдат оставени на спокойствие, те са готови да приемат всичко, докато успеем да поддържаме в тях илюзията за свобода. Ние изкуствено ще повдигаме надеждите им и подхранваме страховете им и щом веднъж ни повярват, завинаги ще бъдат на наша страна. Щом това стане, можете спокойно да ги хванете за вратовете и да ги накарате да прочетат неоспорими научни доказателства – могат с очите си да видят, че на етикета пише, че съдържанието на бутилката е взето от градската водопроводна мрежа, но въпреки това ще ви кимнат вяло, ще подминат крана на чешмата и ще отидат да си купят вода от автомата. В този момент осъзнавате, че всичко на този свят е възможно!“

 

Това накратко е прекрасно определние каква е тази манипулативна техника и най-плашещото, според мен, в последаната година и половина яката ни я прилагат.

 

spacer.png

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...