Jump to content

Коя книга чета/четох последно?


Recommended Posts

Едно съкровище на което попаднах и то само за 20лв .

 

Off Topic

И чашите бяха опразнени,
и бутилката - с гърло разбито, 
и вратата беше заключена, 
а леглото - широко открито.
И безбройни звезди от стъкло 
ни предсказваха щастие в тая
като в приказка великолепна,
отдавна неметена стая.
И аз бях мъртвопиян 
и с бумтящо от радост сърце,
а ти беше пияна и жива,
и гола в мойте ръце.

 

kak-da-narisuvash-ptitsa-9789545291623.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат ми си купи съвсем скоро една чудна мултимедия за кола. Много ми хареса всичко как работи и обмислям да си я взема абсолютно същата. Ще ми свърши страхотна работа!

Редактирано от galinmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Котката и градът - Ник Брадли

 

 

Башьо - По пътеките на севера

 

 

Саяка Мурата - Жената конбини

Тази книга е много приятна. Издавам една тайна. Наш човек от форума е пратил бележката, която е отпечатана на корицата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С наистина огромно удоволствие се включвам в книжната тема.

Една от книгите, който наскоро прочетох с интерес е Бяла Хризантема на Мери Лин Брахт, ИК Хермес.

Историята паралелно се развива в 1943 и 2011 в Корея. Това е историята на Хана, която е била част от той наречените "хеньо" - жените русалки на Корея

и която е отведена против волята и от японците и става жена за утеха. В същото време се разказва истрията и на сестра и, която Хана спасява от това да бъде такава жена. Историята е страхотна, много истинска, разказва се за една окупирана и съсипана от Япония Корея. Темата за жените за утеха използвани от японсктата армия и до днес е много болезнена и повод за много спорове между Токио и Сеул. Ако ви е интересна тази тематика, то препоръчвам ви да я прочетете.

1.jpg.6ead1a4245364a8f068bf068c775b1de.jpg 

 

 

Втората книга, от която съм много разочарована и едвам, едвам я довърших сега е Вегетарианката на Хан Канг, ИК Ентусиаст.

Много мудна, скучна, с почти никакво развитие книга. Купих си я заради суперлативите и прехвалените ревюта, но съжалявам. Прочетох я и веднага я забравих, не препоръчвам.

2.jpg.08de0f837a68078758ffce99c0ca6461.jpg

 

Третата книга я купих от интерес към Тайланд. Признавам си, никога досега не бях чела нещо свързано с Тайланд, как са нравите там, каква е народопсихологията и т.н. Книгата почти съм я свършила, но е страхотна. Действието се развива в тайландската глуха провинция, хем има забавни моменти, хем има крими нотка. Образа на главната героиня е изграден добре, има много забавни остроумни попадения. Книгата е лековата, става за разпускане и сега в тези студени и лигави вечери е идеалното четиво. Пренасяме в далечен Тайланд и си признавам, че много ми харесва.

 

3.jpg.e7d786add1173913992310ccc08e3ef1.jpg

 

п.с. следващия път смятам да продължа с китайска тематика, защото имам една любима книга, която кажи речи знам наизуст и която много искам да ви препоръчам:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включвам се в любимата ми книжна тема с няколко книги на китайска тематика.

 

Една от първите ми прочетени книги изобщо за Китай беше „Снежно цвете и тайното ветрило“ на Лиса Сий. Това се превърна и в една от любимите ми книги изобщо.

Сюжета е много интересен и те пренася в един далечен и отминал Китай, когато с пълна сила е вървяло бинтоването на момичетата, за да имат тъй наречените лотосови крака. Първия път, когато прочетох книгата няма да крия, че бях меко казано шокирана и не вярвах, че това е истина. После се поразтърсих в нета и се оказа, че не само е истина ами си се е практикувало до бая късно време. Втория и всеки следващи пъти откривах по нещо ново в книгата. Силата, човешкия дух, тайнствената женска писменост, как в един момент уж уредения ти живот се преобръща и губиш всичко. Приятелството не само като нищо незначеща дума, но представено като един красив, невероятен и интимен ритуал на сливането между две души. Препоръчвам тази книга като задължително четиво на всеки, който дори малко харесва или се интересува от Китай. Има направен и филм, но той е бледо копие на книгата.

 

123.jpg.8ab73e16dfe6056ecd93fdd07d14d6fe.jpg

 

Втората книга от същата авторка „Любовта на Божур“, отново ни пренася в далечен и отминал Китай и не е толкова хубава и въздействаща като първата, но е интересна, добре написана и дава бая информация за начините на ухажване, женитба, ритуала им за женитба с покойници и как китайците виждат и си представят отвъдното. Ако можете да си я набавите прочетете и нея, няма да съжалявате.

 

000.jpg.3393bad884aa8f00b24e24f07ad14eb6.jpg

 

 

В момента, почти привършвам още три книги на китайска тематика, но малко по различни от обичайните романи. Речите на Си Дзинпин, „Корените на мъдростта“ и „Изкуството да побеждаваш“. Всяка една от книгите е интересна по своему. Много ми е любопитно да прочета какво мисли и с какви речи Си Дзинпин успява да спечели сърцата на китайците, визията му за модерен Китай и мястото на страната в глобен план. За „Изкуството да побеждаваш“ отдавна съм слушала суперлативи и за момента ми е интересно да я чета. Има бая мъдрости, но то това и си го очаквах. „Корените на мъдростта“, както си и личи по името си е книга с кратки и поучителни китайска сказки, интересна е като за лека нощ е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно четох дебютната книга на напусналата групата SNSD Джесика Чонг,книгата се казва "Блясък" Хареса ми като цяло.Ето малко инфо за съдържанието:

 

Какво би направил, за да сбъднеш мечтите си?

За 17-годишната американка от корейски произход Рейчъл Ким отговорът е ясен – почти всичко. Преди 6 години тя бе привлечена от „Ди Би Ентъртеймънт“ – най-големия лейбъл в Сеул, известен с това, че е открил едни от най-ярките звезди на К-попа. Правилата са прости. Подготовка 24/7. Бъди перфектен. Не излизай на срещи. Лесно, дали?

 

jdv1620264600p.jpeg

opt1620264626b.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента чета Палецът на свободата на Маги и Цветин Шущаркови.

Книгата е супер интересно четиво за всички любители на пътешествията.

Открих Маги и Цветин чрез блога им за пътешествия - Вълшебния Керван.

Прочетох го целия. Признавам си тези двамата много ме вдъхновиха с историите си от цял свят.

Пътуват на стоп, с минимални средства, само с една раница на гърба. Даже са стопирали и яхта и с нея са стигнали до Южна Корея.

Като видях, че имат и издадена книга веднага си я поръчах.

Много интересни истории за непознати близки и далечни страни, човешка доброта и помощ сякаш свише.

Харесва ми, вдъхнови ме и мен за такъв тип пътуване.

 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След "Палецът на свободата", продължавам с обиколките по света.

В момента чета две от книгите на Гергана Лаптева.

"Посока Юг. Пътуване към Антарктида" и "Врата на боговете. Южна Америка - истории от земята на инките".

Книгите не са особено дебели, четат се лесно и бързо. Информативни и интересни са.

Тип пътеписи, придружени от снимков материал и информация за различните посетени места.

Ако някой се интересува от тази тематика бих казала, че дори и от чисто любопитство си струва да се прочетат.

 

893774.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И макар да сме във форум за почитатели на азиатската култура, все пак ако на някои му е интересно да споделя две предстоящи интересни събития съвсем скоро:

 

Първо по случай 24-ти май традиционното намаление от 50% на Сиела и Дежабук.
На 24-ти и 25-ти май в книжарници Сиела и онлайн.

 

Второто събитие 31-ви май - 06-ти юни НДК - пролетен базар на книгата. Ще участват около 120 издателства /за тези от вас, които са в София. Другите ще ни се похвалите, когато дойде алеята на книгата при вас :)/

 

В момента ИК Хермес имат 40% намаление на бг автори, аз даже вече си понакупих някои книжки, други съм набелязала от предстоящите събития.

Със сигурност ще има намалени книги и за нас любителите на азиатската култура и нямам търпение после да споделим кой, какво си е накупил и да обменим мнения и препоръки.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...