Jump to content

Коя книга чета/четох последно?


Recommended Posts

А всъщност много харесвам тетралогията на Димитър Талев ( " Железният светилник ", " Преспанските камбани ", " Илинден " и " Гласовете ви чувам " ). Това са едни от любимите ми български произведения. Прочетох ги на един дъх и след това дълго време не можех да намеря книга, която да ми задържи вниманието, за да я прочета цялата.

 

Аз също харесвам Талев и мога да ти препоръчам нещо подобно - не точно толкова обемисто, но пак те отнася в света на "старите българи". Авторът се казва Петър Делчев - първата му книга е "Трънски разкази", а втората "Балканска сюита" - препоръчвам ти и двете - невероятни са. Ето тук един съвсем кратък откъс от Трънски разкази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Речник на собствените имена" на Амели Нотомб. Жената е лудичка, но ми харесват писанията й. :)

 

Не знам дали сте чели полу-биографичния й роман за опита й да работи в една японска корпорация, "Изумление и трепет". Макар и несъмнено нещата да са силно преувеличени, все пак е интересен поглед към нравите в Япония.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Речник на собствените имена" на Амели Нотомб. Жената е лудичка, но ми харесват писанията й. :)

 

Не знам дали сте чели полу-биографичния й роман за опита й да работи в една японска корпорация, "Изумление и трепет". Макар и несъмнено нещата да са силно преувеличени, все пак е интересен поглед към нравите в Япония.

 

Да, и аз подкрепям с две ръце и един крак тая жена - прочетох всичко налично на бг - включае по-горните и съм много доволна. Четат се леко и бързо и същевременно оставят следа. Много я бива тая шантава жена :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бива я и още как. :) Много ми харесва това, че успява да каже каквото има да казва без да се удавя в многословие, което е някаква тенденция напоследък - да се пишат все по-дебели и по-дебели книги.

На външен вид също й личи, че е образ безподобен:

 

amelie_nothomb2.jpg

 

 

 

dostoevski, тази информация специално за теб :) :

 

 

На 24 юни (четвъртък), от 18.00 ч., в Столична библиотека Георги Лозанов и режисьорът Стоян Радев ще посветят вниманието си на Достоевски. Ако искате да чуете техните разсъждения за литературното творчество на Достоевски и трудностите то да бъде поставяно на сцена, за значението на великия писател, смятан от мнозина за предшественик на европейския екзистенциализъм, заповядайте в Зала „Надежда” на Столична библиотека. Входът е свободен. Студенти от НАТФИЗ ще изпълнят монолози от романа "Идиот" на Ф.М.Достоевски.

 

Събитието е част от програмата, включена в Месеца на руската култура, който се провежда в Столична библиотека с подкрепата на Столична програма "Култура".

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си призная от около месец и половина не съм хващала книга, но това е защото нямам време <_< , та последната , която четох беше - Девет разказа семейство Глас на Джеръм Селинджър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно взех да чета "Врява и безумство" на Уилям Фокнър,но все още и още не съм я взела да я дочета...Надявам се скоро....Но като гледам ще взема да чета "Червено и черно" на Стендал и може би след това.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох

144139z.jpg

Бива, колкото да не умре човек от скука...

А сега чета:

150630z.jpg

Много красива (чисто женска) книга.

Понеже съм до средата, ще пиша и след края й.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, дали това е мястото, където трябва да постна това - Гражданска петиция срещу затварянето на електронна библиотека chitanka.info. Изключително неприятна работа - този сайт винаги ми е помагал, когато не мога да открия нещо в обикновената библиотека, и колкото и да е неудобна да се чете от компютър - има нужда от такива библиотека, а тази бе доста добра! Не мога да разбреа как може да "затварят" точно такива сайтове?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък чета азиатски книги .. И попаднах на една страхотна поредица на Лора Джо Роуланд- " Японски Загадки" .. За съжаление имам само една от книгите- " Шузоку". Супер много ми е интересна...Криминален роман е и много увлекателна, пък и научих много неща за японците.. Например за брачните им риатуали и т.н. Смятам да издиря и другите 13 книги от поредицата. .

pic110517.jpg

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kathie,

напомни ми за "Китайски загадки". :D

 

 

За книгата"Японският любовник" мога да обобщя, че е много чувствена книга.

 

Сега съм на едни разкази на Гришам "Окръг Форд. Разкази" и стават за приспиване. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Историкът" на Елизабет Костова,"Съкровищата на тракийските царе" от Йорданка Николова и разказите на Чудомир,които ги препрочитам за n-ти път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

94ab13b57835cdca.jpg

"Вратата Рашомон" - кратки разкази от Рюноске Акутагава. Голям талант е с малко думи и в малък обем да могат да се предадат просто фрагменти от нечий живот и пак да имат толкова завършен вид. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Историкът" на Елизабет Костова,"Съкровищата на тракийските царе" от Йорданка Николова и разказите на Чудомир,които ги препрочитам за n-ти път.

 

Мейби, стигна ли до новата й книга?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мейби, стигна ли до новата й книга?

 

 

Аз стигнах и я прочетох даже.

 

 

Леко мудна, но интересна в рамките на нормално. Не бих я повторила за разлика от "Историкът".

И , честно казано, не бих познала, че е от един и същ автор, ако не го знам. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз стигнах и я прочетох даже.

 

 

Леко мудна, но интересна в рамките на нормално. Не бих я повторила за разлика от "Историкът".

И , честно казано, не бих познала, че е от един и същ автор, ако не го знам. ;)

 

Благодаря ти много за информацията, desjer! Това обяснява защо интуицията ми упорито отказва да подкрепи идеята да си я купя.

Затова се залових за отлежаващата за по-подходящо време книга на Дан Браун "Изгубеният символ".

Това което най-много харесвам в книгита на Браун са любопитните факти за градове и сгради. B)

 

За почитателите на Касандра Клеър - излезе втора книга от поредицата Реликвите на смъртните "Град от пепел". :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...