Jump to content

Коя книга чета/четох последно?


Recommended Posts

Линк

Красотата на простотата води до духовно извисяване в сборника "Японски разкази" на издателство Изток-Запад!

Има ли хора, които вече са го чели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ейййй вдъхновихте ме! Със сто зора я открих в нета - :click: и я поръчах! Малко ми е странно да чета книга набор, но след толкова провокативни мнения, викам си... абе не може аз да не съм чела нищо на Кард :slap: Явно ми е такава и вълната, че Дидо пък ме нави да почна това! А тука кефа е пълен - хем има корейско участие, хем е на Уашовски :up: След изгледани първи две серии - много съм се надъхала! :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Дидо пък ме нави да почна това! А тука кефа е пълен - хем има корейско участие, хем е на Уашовски :up: След изгледани първи две серии - много съм се надъхала! :28558:

Благодаря за препоръката за сериалчето. И аз ще му обърна внимание. Иначе ти препоръчвам да не пропускаш да прегледаш и още творби-набори, защото фентъзито не беше назряло толкова, а сайфай жанра беше в разцвета си. Книгите на Кард ги има и в читанката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ще се намерят набори на "Илиадата", която си е едно епическо фентъзи. А не е лошо да се четат и древните, защото, ако разчиташ само на холивудските филми, ще останеш с убеждението, че Орфей е бил негър, например.

Горещо препоръчвам на всички любители на криминалета поредицата на Борис Акунин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Книгите на Кард ги има и в читанката.

 

То, добре, че съществува сайта безплатно все още, въпреки напъните да го направят платен. Гледам закачихте се за коментара с ''набора - книга'' и взехте културно да вадите примери, барем идиота дет го е казал, си вземе бележка. Идеята ми беше, че е покрай young adult вълната, взеха да смелят всяка една книга за възрастни и да ни я повръщат в стил оная глупост ''Игрите на глада'' или ''Здрач", които си имат своя стабилна аудитория. Така че е чудесно, че има готина неокепазена фантастика, макар и по - стара. Парабче, намерих я на хартиен носител :up: и съм хепи, че мога спокойно да полея с уиски някоя друга страница :28558: , вместо да ровя за гаранционни карти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, по добра версия на Одисея, от "Одисей пътува към Итака", не съм виждала.. Хем Омир е така приятно римуван, но... на! Теди Москов го прави добре без толкова рима...

 

@ Urban, това прегряването на стара манджа от началото на света. Литературата е цитатно изкуство :)))))))) Те историите са краен брой, варира контекста, развръзката и от чие име следим събитието...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линк

Красотата на простотата води до духовно извисяване в сборника "Японски разкази" на издателство Изток-Запад!

Има ли хора, които вече са го чели?

Може ли да се поръча от някъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да се поръча от някъде?

 

И от тук, примерно. Мммм, Масаока Шики. Вероятно той ще ме накара да погледна някой път тази книга. Да преоткрия и останалите автори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, Шики е много интересен. И двата му разказа са страшно различни от всичко останало, което ще прочетете в книгата. Бих ги определила като разкази на усещането. В тях има дзен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, Шики е много интересен. И двата му разказа са страшно различни от всичко останало, което ще прочетете в книгата. Бих ги определила като разкази на усещането. В тях има дзен.

 

"Аз тръгвам.

Ти оставаш...

Две есени."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дневник от пaнелните блокове

 

Вдига настроението на 100%. Забележка - да не се чете в метрото (гледат те като идиот- а и ти се хилиш като такъв) :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно "Дневник от панелните блокове" на Никола Крумов , препоръчвам с две ръце.

Чела съм някои от нещата във ФБ, много свежи, diant е права!

Смехът е гарантиран, от това великолепно чувство за хумор.

Току-що си я поръчах онлайн, вече втори тираж.

 

 

Е, да, може да четете и във ФБ, но аз с огромен кеф ще подкрепя този момък,

 който просто почна ей така, на шега. Много уморени вечери ме е разсмивал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Death of Dulgath - третата книжка от Хрониките на Ририя на Майкъл Съливан.

Голям фен съм на писателя и определено чаках това книжле, още като видях как ще изглежда корицата. Знаех, че няма да съжалявам, и не съжалих.. рядко вече чета книги (поради липсва на време, не на интерес), но това е от книгите, които като хвана, не мога да спра.

 

Може би любимата ми (засега) книга от поредицата за двамата въртимечовски крадци... ако мога така да нарека Хейдриънчо и Ройсчо, хах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...