Jump to content

Коя книга чета/четох последно?


Recommended Posts

Аз, по случайно стечение на обстоятелствата (разбирайте - това беше единственото приемливо нещо, което ми попадна в ръцете на бързане за влака :D ), в момента чета "Кентърбърийски разкази" на Чосър. И се оказа неочаквано хубава книжка. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата ми харесва, много :kiss2: Тази книга я купих преди две години, започнах я и за съжаление нямам време да я завърша. Много е интересна, препоръчвам да се чете на глас, става още по интересно, особено с публика. :asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесна тема бих казала. Аз съм фен на книгите, но откакто открих форума имам малка възможност и време да чета.

Освен литературата, която чета за изпитите, последната книга, която прочетох (мисля преди около година ) беше "Мъртвите сибирски полета".

Май в скоро време ще се преориентирам отново към книгите. Набелязала съм си да изчета поредицата "Рокамбол".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темичката е супер! Ще ми е интересно да видя четат ли книги съфорумците. Лично аз малко поизоставих четенето заради сериалчетата и филмите. :blush: В момента чета "Погледи към света" на Стефан Стефанов. Има доста интересен пътепис за Северна Корея. Другото заглавие, което по-рядко отварям е "История на големите грешки". Малко ми е досадно, но бавно и славно ще си го довърша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента чета "На Вашите услуги, сър! 2 в 1" на П. Г. Удхаус - много забано четиво, адски увлекателно и приятно. Преди това минах "Най-великите военни истории", запланувала съм "История на войните в дати" и "Военна история на България" - общо взето предпочитам книги свързани с историята, пък дори и да са само сухи факти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последната прочетена беше Джерам К. Джеръм - "Трима души в една лодка (без да става дума за кучето)" има моменти в тази книга на които може да си припаднеш от смях направо да не повярваш че е писана 1889г. :lol:

Книгата която в момента чета е "По пътя" на Джек Керуак но нямам много време за нея и съм заседнала на половината...

 

skarpeta да ти дам учебниците ми от университета да ги прочетеш и да ми ги разкажеш преди сесията че на мен не ми се чете много история сега ;):lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комплименти към sinardin за темата! :) Голяма беля си навлече на главата с моя милост :D

Все още съм под въздействието на "Бог пътува винаги инкогнито" на Лоран Гунел. Бог пътува винаги инкогнито

Ако ви е писнало от американски автори и нравоученията им ала "как-да-станеш-по-щастлив", това е европейският отговор поднесен в елегантна френска опаковка!

 

Другата книга, която се заех да чета е "Яж, моли се и обичай" на Елизабет Гилбърт. По нея има заснет филм с участието на Джулия Робъртс, който вече се рекламира по кината. Яж, моли се и обичай.

 

Ако сред вас има почитател на първата книга на Елизабет Костова "Историкът", може би ще ви допадне и книгата "Ангелология" на Даниел Трусони. Заглавието на първа глава е "Пещерата "Дяволското гърло", Родопите, България" Ангелология

 

Много се смях на австрийския роман на Даниел Глатауер "Лекарство против северния вятър". Става дума за остроумен диалог по имейл между двама непознати. Нещата, които всички искат да им се случат и изборът, който трябва все някога да направиш. Лекарство против северния вятър Апропо, има нова книга.

 

Последната ми препоръка е към т. нар. от мен - ново фентъзи. Книгата на Маги Стийвотър "Тръпка". Възхитена съм от описанията на авторката - вълците, очите им и емоциите. За повече информация тук Тръпка

 

Простете, ако списъкът е прекалено дълъг, но аз съм страстен читател и киноман! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Good Omens на Terry Pratchett.Ама по малко,че няма време. :D

 

Ехе... аз изобщо не съм фен на Пратчет, но "Добрите поличби" много ми хареса. А иначе, последно четох някаква техническа литература.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

...

Другата книга, която се заех да чета е "Яж, моли се и обичай" на Елизабет Гилбърт. По нея има заснет филм с участието на Джулия Робъртс, който вече се рекламира по кината. Яж, моли се и обичай.

 

...

Прочете ли и втората част? Мен лично ме разочарова.

А за филма не знаех, че скоро ще го излъчват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се замисля, последната книга, която четох, също беше набързо избрана като за 6-часово пътуване с влак - Агата Кристи "Празникът на Вси светии". Доста отдавна бях на вълна криминалета, но са приятна литература за запълване на времето.

Сега не чета нищо освен учебници (по разбираеми причини), но днес си купих порядъчен брой книги, които да чета лятото.

А вие, ходихте ли на пролетния базар на книгата в НДК и какво си купихте?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в момента чета "Сатанински строфи" на Салман Рушди, но само в откраднатите среднощни часове и затова не напредвам особено... Иначе това е една от най-добрите книжици, които са ми попадали. Ако мислите да я четете да не сте посмели на български, все едно е друга книга.. нещо интересно от превода, което никога няма да забравя до края на живота си: "he left for good" = "отиде си за добро"!! Сладко,а :DD

По задължение чета и Лолита на Набоков, но вече ми се повръща от детайлите на автора и ме заболява глава всеки път щом се сетя за Долорес Хейз!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за темичката :)

Сега съм започнала няколко неща,едното е на Ана Мария Матуте-Los soldados lloran de noche,другото е криминале на Едгар Уолъс(което не е чак катастрофално)

Ии ''Облак врабчета'',с която имах проблеми при намирането :D

Иначе като най-впечатляващо от нещата,които четох наскоро се оказа един сборник с френски разкази-"Майстори на късия разказ'' и го препоръчвам-на моменти е тежко за четене,повечето разкази са за Първата световна,но пък е много интересно и не се забравя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Desjer, предложиха ми я, но отказах. Предполагам имаш предвид - "Кажи да". В Сиела има адски много неини книги на английски език, но искам да видя как ще се почувствам след прочита на тази. Поне за сега ми допада, защото в частта, където тя е в Италия е пълно с идиоми на италиански език. Две удоволствия в едно - четене и италиански.

 

:click:Трейлър на филма по книгата "Яж, моли се и обичай" с Джулия Робъртс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно си спомням, че четох "Град от кости" на Касандра Клеър. В началото като я гледах колко е голяма чак не ми се почваше, обаче за моя изненада се оказа интересна и за 2 дена отиде.

Наскоро си купих и "Тръпка" на Маги Стийвотър и тя също сеоказа доста интересна.

А иначе сега съм започнала първата книга за "Клана Отори", ама още не мога нищо да кажа за нея. Малко суха ми идва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно си спомням, че четох "Град от кости" на Касандра Клеър. В началото като я гледах колко е голяма чак не ми се почваше, обаче за моя изненада се оказа интересна и за 2 дена отиде.

...

 

А имаш ли идея кога ще излезе следващата част? И на мен много ми хареса "Град от кости".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента чета или по скоро препрочитам "Времето е най-простото нещо" на Саймък, нещо ме е избило на фантастика.

А "Овлак врабчета " е велика книга, има и продължения, заслужават си четенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента чета втората книга от поредицата "Рейн-сан" на Бари Айслър.Страшно интересни са,има доста описания на Япония и на японския начин на живот. А и самия сюжет е доста интригуващ и постоянно те държи в напрежение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...