Jump to content

Recommended Posts

semaBO5.jpg

 

Given
ДАРБА


Страна: Япония
Година на излъчване: от 2021 – Юли – 17 до 2021 – Август – 21
Времетраене: 30 мин.
Жанр: Музика, Комедия, Романтичен, Драма, Момчешка любов
Канал: Fuji TV
Епизоди: 6
Режисьор: Miki Koichiro
Субтитри: Английски, Руски, Български (скоро)

 

Участват:

Suzuki Jin като Uenoyama Ritsuka

Sanari като Satou Mafuyu

Inowaki Kai като Kaji Akihiko

Yanagi Shuntaro като Nakayama Haruki

Yagi Arisa като Uenoyama Yayoi

Okuno So като Hiiragi Kashima

Onodera Akira като Yoshida Yuki

Inaba Yu като Murata Ugetsu

Nagase Riko като Kasai Ayano

Yamasaki Ryutaro като Itaya Shogo

Muto Jun като Ueki Ryo

Nakamura Shuri като Kurihara Waka

 

Резюме:

Уенояма е виртуозен китарист в банда, заедно с барабаниста Каджи и басиста Харуки.

Без никакво желание той започва да обучава младеж от съседен клас,

омаян от невинността и желанието на момчето да поправи китарата си „Гибсън”.

Китарата има своя тежка история. Но това няма да попречи думата Дарба да намери своето измерение… Тук и сега.

 

Адаптация на мангата "Дарба" от Кизу Нацуки.

 

 

 

U78VqSa.png

 

Превод: naia

 

 

Свали с английски субтитри: :click:

 

Онлайн с руски: :click:

 

:subs: Свали с български субтитри: :click: и :click:

 

:subs: Онлайн с български субтитри: :click:  :click:  :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен съм както на анимето, така и на мангата, нямаше как да пропусна сериалчето, макар че по принцип не гледам много драми, още повече пък онгоинг. Беше ми много вълнуващо да видя първия епизод, като цяло съм доволна. Интересно ми е нататък как ще развият историята, когато реално започне да се случва нещо съществено.

Относно актьорите, за мен този, изиграл Мафую, се справи най-добре. Този с ролята на Харуки нямаше достатъчно екранно време, за да преценя добре, но ужасно ме радва. Него не са го доближили визуално до аниме образа, както са се опитали (успешно) да направят с останалите, но пък като че има същото излъчване, което носи и героя. Колкото до актьорът, изиграл Каджи... съвсем различно присъствие от познатия образ. Каджи е по-затворен, по-мълчалив, а тук получих съвсем друго усещане, по-скоро на някакъв веселяк. За Уенояма - предвид, че съм свикнала с професионална работа на сейюта, актьорът все едно за пръв път застава пред микрофон (говоря за разказвателната част, с която и започна епизодът).

Предполагам, че за 6 серии ще адаптират историята от анимето, общо взето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@AtilaРадвам се, че ти хареса Мафую, притеснявах се за него (и все още се), понеже човекът е певец, а не актьор. Но много добре ми стоеше на екран, точно така си представях Мафую, само ако можеше цветът на косата му е да е един тон по-русоляв, хаха. 

И мен Харуки ме радва! Сега остава да чуем песните. :) Дано да се са постарали и с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@JoJolinaВярно за цвета на косата! Но иначе стойката и пуловерчето са му супер.

 

От видяното в новия епизод още повече се чудя какви песни ще сложат. Чутото звучеше окей, но твърде постно засега, а и текста ми е любопитен какъв ще излезе.

 

Продължавам да се радвам на актьора, който играе Харуки! Тук имаше повечко участие и се справя мноого по-добре от Уенояма и Каджи (да, надали ще науча имената на актьорите скоро...) в моите очи (и като че ли не е само заради моите пристрастия?!). Те двамата - Каджи и Уечи, се бият на сценичния фронт, Уенояма смело върви напред, ама Каджи е по-назад и даже в окопа. :D

Ааа, и най-важното, в епизода имаше много сладък момент с Харуки и Каджи - надявам се да продължат да пускат стръвта. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

 

image.png

Ех, Харуки, още една чаша трябва, една няма да стигне... и нещо по-така силничко :lol2: Няма нужда да казвам как това ми е любимият момент от епизода, нали...

 

Този епизод ми напомни някои много силни моменти от историята като цяло. В момента мангата следи второстепенни персонажи и е далеч от основната история, радвам се, че имам възможност да си припомням със сериала. А сега като гледам, май няма да им стигне време да представят всички неща от анимето, май ще се наложи да спрат историята по-рано, но пък и така има възможност за логичен край, стига да си правя правилни предположения как точно би станало.

 

Той, Харуки, ще се впише в картинката, другите да го настигат. :D

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие имате допълнителен стимул да гледате, тъй като познавате историята. Радвам се да видя мнения на хора, които  са гледали анимираната версия.

За мен е важно как са представили взаимоотношения между героите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм чела/гледала първоизточниците, но ми хвана интереса. Отдавна не съм гледала японска драма, ако кажете че си заслужава до финал, ще й хвърля едно две очи, може и повече. :)

Редактирано от Chenqing
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Chenqing написа:

ако кажете че си заслужава до финал

Като история си заслужава, но да, понеже в момента върви, няма как да се знае какво ще направят в сериала. Засега вървят добре по първоизточника, няма причина да смятам, че ще кривнат от пътя. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло съм доволна от драмичката. Много силни моменти от анимето/мангата тук не успяха да ме развълнуват (явно е трябвало да се използват други изразни средства, не знам...), но пък върви по оригиналната история, макар и съкратено, което беше добре. А и както имах страхове, че песничката ще излезе пълен ужас, така и тя се оказа не много лоша... Дам, като цяло мнението ми е, че беше "окей", постигнаха задоволително средно ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...