Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Ooku / The Inner Palace

Вътрешен дворец
 

:imdb:

** Страна: Япония
** Година: 2006
** Жанр: драма, исторически
** Език: японски

** Времетраене: 125 минути
** Режисьор: Хаяши Тору

** В главните роли: Накама Юки, Нишиджима Хидейоши, Такашима Рейко, Игава Харука, Ко Шибасаки и др.

*** Сюжет: Годината е 1713-та. В Япония идва на власт шогунът Йецугу Токугава, седми от династията. В покоите на 4-годишншя шогун бушува война за власт между майка му, наложница на покойния владетел и бившата официална съпруга. На този фон е разказано за най-големият дворцов скандал през епохата Едо - непозволената връзка на друга от наложниците с актьор от кабуки театър.
 

:essub:

 

Свали филма + български субтитри ТУК и ТУК

Свали филма + английски субтитри ТУК

Свали филма + руски субтитри ТУК

Свали руски субтитри ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох! Прекрасен филм, ама с мн кофти край. Постарали са се да го направят красив по японски и им се е получило мн добре. Кара те да се замислиш в каква безкрайна свобода, да не кажем слободия, живеем днес..

 

И много хубаво направени субтитри, бравос на Пами и Крал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм е невероятен. Но все още оставам с впечатлението, че той е за дамска аудитория. Мъже, не се сърдете, но посланията в него (повечето, не всичко) са адресирани към жените. Поне аз с този поглед гледах този филм. Гледах го 3 пъти. Като ми остане време ще го прегледам и със субтитрите, за които Крал трябва да обере овациите. Аз съвсем мъничко помогнах, но не е достатъчно за поздрави.

Всеки път като го гледах, въпреки че беше през ден, през два, откривах различни неща. Филм, който ме накара да си задавам хиляди въпроси. А това от своя страна го прави ценен за мен. На финала, отново дълбок преклон пред Япония. Имам чувството, че те за на различно еволюционно ниво. Филма има ужасно много силни моменти. Това освен на актьорска игра, се дължи и на добра режисура. Аз не разбирам от тия неща, но уважавам филми, които ме карат да мисля, да чувствам... Женска солидарност, това е феномен, който се вижда рядко, а тук го има. Гледайте го и споледете вашите впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...