Jump to content

Recommended Posts

115441l.webp

 

Sonny Boy

 

 

Студио: Madhouse

В ролите: Оониши Саори, Ичикава Аои, Юки Аои

Тип: ТВ

Жанр: сай-фай, суперсили

Anime Planet и MAL:  Anime Planet //  MAL

Държава: Япония

Година: 19.06.2021

Епизоди: 12

Времетраене: 24 минути на епизод

 

Резюме:

Празни класни стаи, скучни дни. Би трябвало да бъде нормална лятна ваканция, както всяка друга. Но внезапно училището се оказва в друго измерение. 36 момчета и момичета са останали в него и пробуждат свои свръхестествени способности.

 

Лично мнение:

Първи епизод излезе добър - цяла училищна сграда, обградена от чернота и никой не знае какво ще се случи, когато някой се опита да я напусне. Няма учители, учениците се оправят сами и се опитват да вкарат ред в странния живот, който им се налага да водят, от което следва раздаването на задължения на всеки един, бунтове, борба за изкачване в йерархията. А на всичкото отгоре са развили и някакви супер сили, които ми изглеждат по-оригинални от стандартните, но предстои да видим дали наистина е така. Мен най-вече ме впечатли именно обграденото от чернота място - представете си да не виждате нищо през прозореца и да не знаете какво ще се случи, ако протегнете ръка навън? Анимето не е хорър, но остри сетивата и гъделичка съзнанието, предстои да се види дали ще продължи добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах, официалното излъчване на това нещо ще е от 16-ти нататък. Но наистина първият епизод излезе предварително и някой бе така добър да го открадне xD

Възлагам надежди на това заглавие, мисля, че може да има успеха на Id:Invaded... Но се надявам да е една идея по-добро откъм постройка на историята. ID беше леко хаотично някъде в първите си епизоди.

Артът на Сони Бой ми е малко грозничък, с това не се разбрахме особено, но за останалото съм съгласна, че звучи обещаващо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започвам да се разочаровам. Няма никакво развитие, дори малко не са се доближили към главната идея. Да, показват доста интересни свръхестествени способности и паралелни светове, но върви по-скоро епизодично. Ако действието си беше останало изцяло в училището, като че щеше да ми бъде по-интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, да, наистина не е точно това, което имах и аз като очакване. <.< Във втори епизод бях като неандерталец, понеже връзката му с първи ми беше страшно мъглява. После отново имахме история тип "отделен случай". Сами по себе си съм съгласна, че епизодите са ок, но в общ план...

Много стискам палци да напаснат нещо, което да слепи историята в нещо цялостно. Все пак началните епизоди уж са въвеждащи xD Може би от пети или шести нататък...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-доброто попадение из епизодите напоследък е появата на Цуда Кенджиро като този сладур долу:

image.png

Напълно се разочаровах от всичко останало, честно казано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен подобрение няма, историята продължава да е сама за себе си във всеки епизод. Имаше някакво обяснение за хаотичността за няколко минути време и толкоз. Превърна се в едно от "умните, много философски, възвишени и изтънчени" анимета... Аз в тая графа слагам заглавията от типа на Bakemonogatari, горе-долу ми дава същото усещане. Много говорене, странни действия и нула интерес за мен xD

Кучето отгоре имаше готина история. В последния епизод (ако не се бъркам) имаше едни котки, също ставаше докъм средата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, 7 (или пък беше 8???) епизод беше много добър, но всичко останало... Аз си падам по анимета, които имат една обща, главна цел. Не съм по епизодичните. Сони тръгна с една идея, после тази идея се разпиля и няма и да се събере. Като гледам, ще си го карат епизодично до края, като че не си оставиха вратички за друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...