Jump to content

Liar Game: The Final Stage (2010)


Recommended Posts

spacer.png

 

Liar Game: The Final Stage / Игра на лъжци: Финалът (2010)


Режисьор: Мацуяма Хироаки
Сценарист: Куройва Цутому
Страна: Япония
Език: японски
Жанр: трилър

IMDB

Участват:
Тода Ерика

Мацуда Шота
Танабе Сейчи

Сузуки Коске
Аракава Йоси

Уада Тошихиро
Сузуки Казума

Мичико Кичисе
Уатанабе Иккей

Нагаяма Кенто

и др.

 

Резюме: Действието се развива след края на втори сезон, когато учатсниците се изправят пред последното предизвикателство на Играта на лъжци. Последният етап се провежда на отдалечен остров, където на изпитание са подложени не само възможностите на участващите, но и техните чувства и взаимоотношения. В последния етап се завръща и Йокоя. Истинско изпитание за нервите и духа smile.gif

:essub:
 

Свали с български субтитри :click: :click:

Онлайн с български субтитри :click: :click: :click:
Свали с английски субтитри :click:

Свали с руски субтитри :click:
 

Допълнително:
СВАЛИ ПЪРВИ СЕЗОН :subs:
СВАЛИ ВТОРИ СЕЗОН :subs:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес четох много неща за филма и видях,че датата за излизане на ДВД-то е 15 септември..още два месеца и е аут.Тъй,че скоро ще се радваме най-накрая на филма :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам търпение да излезе. Сериалът беше страхотен, умирам от любопитство какво ще стане на финала...

 

Едва ли някой ще прочете това, защото вероятно ще си развали удоволствието... И все пак това е нещо, което намерих в нета за филма. Изглежда това е историята. Не я прочетох, така че може да има нещо излишно, но, който е твърде любопитен нека я прочете. ;]] :

 

 

The final stage is 'Garden of eden'.

There are 11 people include Nao Kanzaki and Shinichi Akiyama.

The game is vote Golden apple or Silver apple or Red apple.

The Red apple is trust.

They put brand on apple and vote.

 

If all of members vote Red apple, so they will get ¥1oku each.

But if someone vote another color apple, after then the person who vote Golden or Silver will won.

The person will get ¥1oku, and person who vote Red will lose ¥1oku.

 

Of course Nao Kanzaki persuade another people 'Everyone should to vote Red apple'.

But every time someone vote another color.

 

One person called 'X' disturb their vote everytime.

The X entrapped Akiyama, so he made it leave.

So Nao fight lonely.

After then,Akiyama come back to game by money of Yokoya.

 

Last... Akiyama had a plan of trick.

The X vote a silver apple, but actually it's a red apple.

A red apple is painted silver apple.

So he put off red color and make it looks like silver apple.

Exactly they all vote Red apple.

Nao and Akiyama won!

Nao feel very happy.

 

Person who pay money for Liar Game,they bet for it's impossible all member vote Red Apple.

So they went bankrupt and Liar Game game over.

X is Arata sendo. He is bank clerk.

And nobody get eliminated except Akiyama.

 

Finally Akiyama get ¥50oku, because he get most much money.

But he give the prize(¥50oku) for Yokoya.

He promise with Yokoya when Yokoya save Akiyama.

If he win, he have to pay the prize for Yokoya.

But Yokoya back the money for Akiyama again.

Akiyama and Nao save the people who lose before Liar Game.

 

 

И още нещо.... струва ми се, че е същото, но правилата са разказани по-подробно. :

 

The game is called the garden of Eden, and basically it goes around the story of Adam and Eve in the garden, with the apple.

In the game, there are three different types of apples. The red, golden and silver ones. With the red being the fruit of truth, and the other 2 being the forbidden fruit. After every hour, there will be a round of voting, and this voting goes on for a total of 13 rounds.

 

If at the end of the game, a player was voted all red apples for all of the 13 rounds, the players who voted her the red apples would each get +100mil yen into their accts.

 

However, if a player got voted a minority of red apples and a majority of gold and silver apples, players who voted her the red apples would each get -100mil yen into their acct, and that would turn into their total debt. Players who voted her gold and silver apples however, would each get +100mil yen into their acct.

 

In an event that a player was voted 12 red apples and 1 golden/silver apple, players who voted her the red apples would each get a -100mil yen deducted, and the one player who voted her the golden/silver apple would have an additional of +200mil yen into his acct.

 

In another scenario, a player could be voted only one red apple, and the other 12 apples are golden and silver apples. In this case, the player who voted her the red apple would have a debt of -1000mil yen in his acct, while those who voted her the golden and silver apple would get an additional +100mil yen into his acct.

 

If a player got voted all golden and silver apples with no red apples at all, the players who voted the minority colored apple would gain and +100mil yen, while the players who voted the majority colored apple would be -100mil yen in debt.

 

In the last possible scenario, a player would be voted all golden/silver apples. In this scenario, all players who voted would have a -100mil yen debt in their acct.

 

After you know this, you can better understand through the illustrations here: http://liargame.jp/about.html. (:

 

Someone on the Net said this too:

"The theme of the final round of the Liar Game Tournament is “believe in each other’s hearts”. Players are told that if they trust each other fully and cooperate they can all win. However, the mysterious “Player X” lurks among them and threatens to undermine their chance to win. With 5 billion yen on the line, who will be the winner of the LGT? And what exactly is the purpose behind it?"

 

I think if they do believe in each other and voted everyone a red apple, they will all have 100mil yen x 13 at the end of the game, its a good ending for everyone! But in the trailer there is a player X, and I think that this person is trying to get everyone to vote golden/silver apples instead. In the trailer I saw Kanzaki Nao said "I am X!" and then Akiyama came up and said "The person controlling this game is not X, its me!" I guess, he's trying to protect her?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох мноооого благодаря за информацията ... аз веднага когато излезе втори сезон го изгледах и от тогава чакам филма с огромно нетърпение . Мерси от сега за бързите реакции (преводи и качване) :thanks: Ще трябва да черпя по една бира след като приключи играта :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли какво стана със филма ?На 12 август не излезе а пък вече даже е 18 септември и се още не мога да го изтегля от където и да е а пък вече трябваше да има и бг превод. PLS ако знаете нещо споделете :o:huh::( :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е съвсем в стила на сериала - с обратите, манипулациите и планираните ходове. И Нао също най-накрая проявява по-малко наивност.

Мен лично краят не ми беше достатъчен, но колкото бях доволна от предишните финали, толкова и от този. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми се искаше друг край, да не кажа колко време

чаках за една ... ;)

 

Но и така беше интересно, всеки почитател на сериала ще се кефи на интелигентната игра и "мистерията на играта".

А и имаше едни близки кадри на Шота, които и без гримаса, още помня...компанията с която гледах филма, също помня.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на края на филма какво пишеше на тая бележка дето полу4и канзаки нао

Редактирано от mike
Добре де, то бива, бива олекотено изречение, ама това главна буква, запетая, точка, за нещо имате ли ги?!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма го гледах доста отдавна, но все не ми се комнетираше. Причината - малко разочарована останах. Като за финал очаквах нещо по-оплетено. То не, че не беше, но някак нещо му липсваше. Нао малко по-биваща беше. Имаше някакви наченки на игрова мисъл и стратегия, но като цяло пак си се показа глуповатата идеалистка. Нао-чан, си е Нао-чан и туй то. Първата част от филма беше добра, силно започна, ама накрая нещо ми липсваше. Някакви врътки станаха, дето много не ги схванах, но ще го прикарам на втори прочит филма. Като цяло имах по-големи очаквания, каточели. И все пак не съжалявам, защото Ерика Тода ми е изключително сладка в ролята на Нао-чан. Нещо повече, за мен тя винаги ще си остане Нао-чан :) А Мацуда Шота излъчва от неговия студен сексапил повече от всякога. Ценна гледка си е.

 

Края не ми хареса, 'щото не го разбрах. По-точно не разбрах какво става между Акияма и Нао... а аз на това най-много се надявах като за финал. Що се отнася до бележката, която Нао-чан получи, на нея пише "Връщам ти 1000 йени, които ми зае. Благодаря". Т.е. чичкото, в началото на филма, на който Нао даде пари за автобуса й ги връща. Препратка към доверието в хората, което Нао насаждаше като идея постоянно. :)

.....Тц тц тц а аз толкоз се надявах Акияма и Нао да се вземат....явно, не само да си го гадаем. Да му се невидят и отворените финали....... <_<

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - накрая изгледах и филма !

 

Liar Game приключи .. За жалост ..

 

Филмът много ми хареса. Типично в стил като сериала.

Аз от края съм .. доволна.

 

 

Аз поне разбрах , че Нао и Акиама се взимат .. А последната сцена беше .. xD Викам си , че колко му е Нао да е получила отново писмо от играта .. xD

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на края на филма какво пишеше на тая бележка дето полу4и канзаки нао

Доколкото успях да прочета, на бележката пишеше " аригато - благодаря". :P Беше изпратена от стареца, от който взе пари назаем в началото на 1-ви сезон;

 

Не знам за другите, които са го гледали, но очаквах повече романтика; Поне една целувка! :wub:

Но накрая чух само символичните думи на Акияма

" Ще свикнеш ли с моите лъжи" :blink:

- Да, ако правят хората щастливи! :blush:

Чу се хубава музика и тръгнаха заедно.. :kiss2: Но нищо повече, малко съм разочарована, но като цяло ми хареса.. имаше замисъл, а освен това, за разлика от българските, тези актьорите не декламираха репликите си. :yes:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ме зарадва този филм ^^ И самия край с връщането на парите от господина на улицата е добре замислена обаче, нямаше да се сетя.

Като цяло Акияма ми хареса много с онова негово "ъъъм/ аааа" ( зависи как ще се обозначи знака ) когато открие нещо или разказва :lol:

 

Единствено съм разочарована, защото накрая дават малко тунелче към развитие на нещо повече между Канзаки Нао и него, особено когато споделя, че иска той да е по-близо до нея...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано филмът малко ме разочарова.

Имаше интрига, но не беше така вълнуваща, както в сериала.

Хубавото е, че Нао-чан претърпя някакъв прогрес.

А Шота... има ли смисъл от коментар?! :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса, по вълнуващ сценарий не отстъпваше на сериала, според мен. 

 

Но и аз се надявах на любовна развръзка на отношенията между Канзаки и Акияма. Особено тя като му каза накрая, че иска той да е около нея, докато се шлифова и се надявах той да й отвърне нещо от сорта: "И без играта аз ще съм винаги до теб.", бе пусти му корейски сериали са ме разнежили, а и женската ми душичка зажаднява за романтика чат-пат. :rolleyes:  Като гледам не само аз съм очаквала целувка, толкова подходящи моменти имаше за това, а и според мен те си бяха влюбени отвсякъде. Като видях, че тя поучава плик накрая- реших, че е от него- закачка... да, ама не. :28558: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавен е линк с опция за онлайн гледане с бг субтири: :click:

По-късно ще обновя и плейлистите на 1 и 2 сезон на сериала. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...