Jump to content

JoJolina

Recommended Posts

spacer.png

 

Заглавие: Dinghai Fusheng Records / Dinghai Fusheng Lu / 定海浮生录

По новелата на:  Feitian Ye Xiang - 定海浮生录

Страна: Китай

Период на излъчване: 15 юли 2021

Епизоди: 12

Времетраене: 25 минути на епизод

Тип: ONA (Original Net Animation) 

Излъчена по: bilibili

Жанр: фентъзи, китайска митология, екшън, adventure, BL

Продукция: Shanghai Foch Film and TV Culture Investment

 

Сюжет: Историята следва Чен Шен (последният екзорцист в Божествената земя), и неговия първоначално-неохотен-но-грижовен таен защитник (Шан Шу) в епично приключение, да върнат магията на света.

 

***

 

Промо видеотук

Линк към новелатапрочети тук

 

Лично мнение: Една от най-чаканите китайски анимации от мен този сезон.  :)  Води се предистория на Legend of Exorcism. В момента чета новелата (може би най-добрата на Feitian Yexiang), и се хайпвам за екранизацията. 

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

bilibili пуснаха клипче от оупънинга. Изглежда официалното английско заглавие ще е Epic of Divinity Light. 

 

 

Epic of Divinity Light OP - The Peace 

 

 

Тоя сезон, всички зажаднели фенове на китайските "братя", едно е сигурно - гладни и жадни няма да останем :D

 

Редактирано от JoJolina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Знам, че още няма превод, обаче много се бяха раздали откъм фенсървиза, за което им правя реверанс. Намляскаха (+/-) се още в първи епизод, хахаха. Тая сцена беше изненада, мислех, че ще я гилотинират. Не знам, дано да нямат проблеми после. :D Забавно и приятно за окото, като цяло.

Редактирано от JoJolina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Първи епизод излезна в официалния ютуб канал на билибили. Скоро би трябвало да се появят линкове и за теглене. 1вият пост е обновен с линка към премиерата на епизода. Беше ми интересно да видя/чета реакциите на хората, които гледахме. Особено с прословутата муци сцена, хаха. Всички се чудеха как така са я оставили, явно инспекторите са били жени/фенки и са си затворили очите, xD.

Zhou Shen е включен в саундрака (ако не се лъжа).

 

Редактирано от JoJolina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.07.2021 г. at 21:18, JoJolina написа:

Знам, че още няма превод, обаче много се бяха раздали откъм фенсървиза, за което им правя реверанс. Намляскаха (+/-) се още в първи епизод, хахаха. Тая сцена беше изненада, мислех, че ще я гилотинират. Не знам, дано да нямат проблеми после. :D Забавно и приятно за окото, като цяло.

Аз съм тук заради този пост. :28558: И заради плакатчето, но другото беше по-убедително.

 

Хм-хм, пак го имах онова чувство, което все ме преследва при китайските - уж гледаш първи епизод, а ти е едно такова, все едно си започнал направо от трети. За героите още не знам какво да мисля, но изглеждат симпатяги. Ако го озвучават на японски, трябва да изберат Сакурай Такахиро за ей този:

Off Topic

pwHSliP.png

Сакурайчето ме преследва из всяко аниме, което си пускам напоследък, но явно ми е малко и сама започвам да си го слагам дори там, където го няма.:lol:

И вместо да замрънкам за CG-то, тук трябва да призная... пейзажите! Леле! Особено кленовите листа!

 

На втори епизод съм, трети май още няма суб, или аз не се ориентирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Atila йей, още един човек, който да се престраши да го гледа! Благодаря ти, че вече ме беше страх да пиша каквото и да е, че да не спамя сама темата! xD

 

Хаха, да, малко странно започна и за мен. В новелата сякаш имаше нормално въведение, обаче... разбираемо е защо. Кое по-напред да вкарат в тия 11-12 епизода. Рязали са от другото, рязали, ама поне фенсървиз на епизод, винаги ни бяха оставили, ахаха. Аз нямам нерви да чакам за превод, и гледам на секундата, в която в нета се появи новия... та съм на 4ти епизод, ама мисля, че само два са преведените, да :(

 

За съжаление, няма група, която да го превежда... едибнствено трябва да се осланяме на билибили, ама техните преводи не са най-високо качествените, съм забелязала... толкова много пари имат китайците, не вземат да платят на професионален преводач, тц тц... все гледат да се минат. Айде. били пак добре, ама тия от Youku и непрофесионален превод нямат (*плаче*)

 

Хмм, аз пък Сакурай може би си го представям с едни гърди напред за Сян Шу (мале, все още не знам как да ги наричам официално.. това, китайските транскрибции, са ми много странни). Ама и пича в спойлер тага, става. Абе, Сакурай за всеки става (в повечето случаи, ахахаха).

 

Иначе, аз съм разочарована от нивото на анимацията тук. Сякаш набързо са я скърпили в последния момент (изключваме героите де). Няма как да не я сравня с Legend of Exorcism (макар че студиото е друго). Ако искаш да видиш красота, плийз (плийз!) гледай го него или Thousand Autumns, Кленови, гинкови, сакури.. какви ли не листа хвърчат там. Приказна наслада за сетивата! :)

Редактирано от JoJolina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз идея си нямам от китайските имена, осланям се на теб. xD Обикновено ги кръщавам с някакви мои прякори, за да се ориентирам в ситуацията. Само че още никой не е направил нищо, подходящо за прякор, та ми е трудно. :D

 

Преди 18 часа, JoJolina написа:

Сакурай може би си го представям с едни гърди напред за Сян Шу

Сян Шу целунатия ли беше? :28558: Ако е той, може... Този герой ми е най-интересен засега, ама още нищо не е показал, ще се види натам. Харесвам му гадния характер. :lol:

 

Преди 18 часа, JoJolina написа:

Legend of Exorcism

Ще го имам предвид, както и другото, благодаря!

 

Колкото до епизодите - мисля, че суб ще напишат към 5-и август... не помня по какво реших, че е така, но вчера нещо ми беше направило вчепатление, пък ще видим. Аз имам повече търпение, защото и със субтитри се чувствам загубена, пък какво остава без, ще си поизчакам. Но ти пак пиши за интересните неща, нищо, че си по-напред.

Редактирано от Atila
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятно се изненадах, че са качили епизодите със субтитри и тук - гледам анимета онлайн през този сайт, надявам се линкчето да се окаже полезно. Хареса ми повече да гледам тук, отколкото през YouTube.

Колкото до епизода (трети)...

Off Topic

 

Треперех над Сакурайчето си - явно към този герой ще се окажа прикачена, даже вече няма смисъл и от чуденка, щом се е стигнало дотам някакъв прякор да му дам. :lol2: Не съм сигурна дали съм доволна от появата на съмнителния тип, който изглежда като архивраг и уж е победен, но доста се съмнявам в това. Като се замисля, май е очаквано за историята да има такъв герой... Няма да бързам с някакви предположения. Като цяло епизодът се заключаваше в битки, което не беше лошо, мина ми бързо... и само аз ли забелязах някакво задържане на погледчета между главните... :28558:

А, и още - това трио - Сакурайчето + двамата главни, много добре се стикова, ако пътуват тримата, ще е супер, само дето единият ми изглежда твърде голям инат за това.

++ Малко са се поизложили със зомбитата. Уж ръфат нечия ръка, пък въобще не изглежда така. Имаше и някои добри движения в битките, за други си мисля, че можеше и по-добре.


 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз, въпреки че не го гледам, съм фен на писателя. Да, това е един от малкото мъже в китайските среди, който се е престрашил да пише БЛ романи. Помня, че навремето (преди да излезне от дълбоките води :) ),  се представяше с под най-различни псевдоними и всички се чудеха дали е същият автор или не е. Интересни са ми битиетата на всички тия писатели и писателки на ЛГБТ+ в Китай, та ги следя.

 

Колкото за гледането онлайн, ако имате възможност, гледайте от официалните сайтове! Не, че за Китай има много значение интернационално, но все пак е добре да подпомагане труда им. Така повече неща занапред ще имат английски субтитри, а и е хубаво да виждат, че има огромен интерес и от западната публика. Лично мое мнение де, като фен, който иска китайските продукции да получават повече популяризация и трафик извън страната им. :)

Редактирано от Chenqing
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Atila целунатия беше, дам. Много ме радва как си наричаш "самурайчо" Сакурайчо :lol2: Знаеш ли, сега като каза за битките.. си връщам думите назад. Довърши първо този сериал... и едва след това започни тези, които ти препоръчах. Надявам се, да не си ги започнала вече... ^^;; За мен няма проблем, лейм битки и  дървено ниво на анимация не биха ме отказали да гледам нещо, ако ми харесват взаимоотношенията м/у героите и историята. Но видях, че при някои хора това е проблем :)  

 

*трепетно си чака епизод 6:ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко ще се окаже вярно (дано да не е Т_Т), но... четох на разни места, че ще го спрат за неопределено време. Не знам причината, но има шанс да се окаже същата, която се случи на другия му брат Legend of Exorcism, а именно неприемливо ниво на анимацията. Надявам се, искрено, да е това, а не нещо друго, защото поне така ще спечелим нещо от цялото чакане. :(

 

А тъкмо стана интересно... 

Редактирано от JoJolina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, аз тъкмо стигнах до 5-и епизод онзи ден (нямаше достатъчно Сакурайчо-самурайчо). :mellow2:Надявам се да си върви по график и да няма проблеми, или поне да не са задълго.

Чудех се дали не вървят малко бавничко по историята? Не знам как е в новелата, но предполагам, че ще е към 12 епизода, дали не смятат да го завършат в средата на нищото и да чакаме втори сезон. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз търпеливо ще си изчакам да завършат сезона. Няма да се учудя, ако завърши в нищото. Досега всички китайски анимации, които съм гледала завършват така. Само ни създават работа после да четем новелите. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре би трябвало да излезне епизод 7, ще видим... Аз новелата я спрях, защото.. ей-така от нищото, се появи нова новела на Мийтбън и в момента чета нея XD... (а и мангата по Хъскито и Шизуна тръгна, за който се вълнува :))...та не знам как върви сезона спрямо нея, но.. втори сезон не се и съмнявайте, че ще има. 100+ глави няма как да екранизират в 11-12 епизода, абсурд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже се вдигна малко трафик в темата, да се включа и аз, ако ми позволите. 

 

Новелата съм я чела преди (бяха преведени около 20-30 глави), добре вървеше, но превода се бавеше. Колкото до анимето, погледнах го набързо и само мога да кажа - четете новелата! Не, не вървят малко бавничко по историята - даже напротив, препускат като жребци. Има толкова хубави изрязани моменти от нея, че сърцето ме заболя. Отношенията м/у Сян Шу и Чен Син бяха толкова добре поднесени в новелата, че и в манхуата. Анимето (по-скоро цензурата) ги пропилява тотално. Разбираемо, и въпреки това жалко. За тези, които искат - на 6ти епизод от анимацията съответства 17та глава от новелата. Дори и /в най-добрия случай/ да стигнат до 30та глава в края на първи сезон, до 130 ще им трябва не един, а поне още два сезона. Така ги виждам аз нещата. :)

 

Между другото, не знам как са пуснали тоя превод за официален, ама divinity light е грешен превод. Трябваше да го преведат Divine Light. Все пак идва от Divine Land. 

Редактирано от Chenqing
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, май наистина това с хиатус-а ще се окаже вярно. Не намирам епизод 7 в китайските ми източници, а и видях, че епизод 5ти е дръпнат с една седмица назад (по план трябваше да излезне тази) в ютуб канала. Никакво обяснение от билибили, естествено... Ама така беше и с Легендата за екзорцистите

 

Аз новелата я спрях, обаче се насладих на аудио версията й. Преводът е в застой явно, от близо година няма повече от втори епизод, който е до глава 8ма в новелата (някъде до там я изчетох и аз). :( 

Редактирано от JoJolina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/19/2021 at 9:18 PM, JoJolina said:

Намляскаха (+/-) се още в първи епизод, хахаха. Тая сцена беше изненада, мислех, че ще я гилотинират. Не знам, дано да нямат проблеми после.

 

Иронията на съдбата, но говори се, че в момента точно затова са я спряли. Правителството ще трябва да я ревюират отново. Ако е истина, ще отнеме повече от месец. Другата БЛ донгхуа, която върви в момента по bilibili (от каквото видях последно) засега е сейф. Но и нея може да спрат по всяко едно време, защото пуснаха слухове, че са откраднали скрипта от стажант, който работел при тях. :) Колко са верни, не знам, но вече нищо не може да ме учуди. Започвам да се притеснявам за MDZS. *Стискам палци поне там да се размине чистката*

Редактирано от Chenqing
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...