Jump to content

Recommended Posts

E5NaAHSVcAQ4Q6e?format=jpg&name=small

Off Topic

E5Qx1RQVIAEs1Uz?format=jpg&name=medium

Lion no Oyatsu (ライオンのおやつ)
Страна: Япония
Също така известен като: Lion Snack
По новелата на: Ogawa Ito -  "Lion Snack" (ライオンのおやつ)
Период на излъчване: 2020– Юни – 27 до 2020 – Август – 15
Време на излъчване: Неделя 10:00
Формат: Renzoku
Жанр: Драма
Канал: NHK
Епизоди: 8
Режисьор: Nagata Koto, Shindo Takehiro
Субтитри: Английски

Участват:
Tsuchimura Kaho като Umino Shizuku
Ryusei Ryo като Tahiti
Wada Masato като Awatorisu Tomohiko
Ishimaru Kanji като Sakaguchi Hiroto
Nishida Naomi като Sakaguchi Sanae
Suzuki Kyoka като Madonna  

Резюме: "Lion's House" е името на хоспис, разположен на красив остров. Хората, които идват там, са хора с кратка продължителност на живота. 29-годишната Shizuku, пристига в Lion’s House без намерение да се връща в Токио, след като е решила да прекара оставащите си дни тук. Тя има сложна семейна ситуация и чувства малко съжаление, че е дошла тук, без да подобри обтегнатите отношения със семейството си. В Lion’s House има време за чай, където жителите могат да поискат закуска, която им носи топли чувства. Въпреки това, Shizuku не може да избере. Дните на смях и сълзи започват заедно с останалите жители. Какво намира и оставя Shizuku в последните дни от живота си?

Свали :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

• Upvote 1

Изгледан първи епизод. Видно това ще бъде силно заглавие. Майсторски разказаха сюжета в първата серия. Тъкмо дадени емоции да вземат превес над зрителя и превключваха на други.

Локацията красива, с атмосфера.

Хубаво, инди изглежда, но малко тежка тематика засягат. 

Posted (edited)

Не малко а много тежка тематика, която не знам дали средностатистическия човек може да избегне в живота си. Само тези дето имат "късмет" да се гътват внезапно.

Според мен по -правилно е да се говори за сериозни а не за тежки.  

Заглавието е жанр human drama, така че сме на социални теми.

А визията , името и въобще аурата на една от централните героини - Мадона ми навява други възприятия , не точно инди.  Но още не мога да кажа по -точно какви само от един епизод. Във всеки случай любопитно-въздействащи.

Edited by Шоши-сан
  • Upvote 2

Значи ще чакам окончателен коментар и ако наистина не е толкова тежка, ще я видя.

Иначе името Мадона на героинята ми напомня на друго подобно от книгата на Нацуме Сосеки- Момчето. И там имаше една Мадона, която се появи и в телевизионния филм.

Кажи само, какъв играе Масато Уада? Мисля, че и на други хора ще им се прииска да го видят.

Хм, нашата Rie понеже е изгледала и трети епизод и го изкоментира на другото място та точно за Масато Уада специално писа. Сега и ти ukio  специално за него. Аз тепърва щях да проверявам дали и къде другаде съм го гледала. 

Аз съм с първи 2 епизода но мога да кажа какъв играе.

Spoiler

Неговия герой е също пациент в този хоспис. Не знам на български на какво най-точно може да се определи това заведение което дават. В първите 2 серии не стана дума по-подробно за неговия казус но сигурно в следващите серии , а може би още в 3-ия епизод е имало повече за този герой и повече екранно време.

Edited by Шоши-сан

Уада е наш човек от Д-бойс. Врял и кипял с останалите на сцена и тук-там появяващ се в дорами. При всички положения, винаги е полезен. Много му се радвам.

Аххха, ето каква била работата значи :) . Аз понеже съм почти напълно боса на музикалния японски фронт та затова .......Чакам да ми качат епизод 3 с превод за мен.

Не точно на музикалния. Изяваваше се в сценични представления.

Нещо се забави епизода от миналата седмица като превод за мен. Уада - сан в последния който гледах май почти не го видях. Имаше нов гост в пансиона та с него се позанимахме и разбира се нашата главна героиня.

Леле! Тъкмо правя откритие. В момента гледам филм с главната актриса. Като го завърша, ще кажа повече за нея.

Как върви това заглавие? Прекалено тежко ли става? Преводът още не е завършен, май.

Остана последния епизод. Имам предвид като превод. Кажи го филма. Tsuchimura Kaho не  помня да съм я гледала кой знае колко много. Не е леко , но е реално. Темата е такава и никой не я крие така че. Така или иначе нито някой е вечен нито може да избегна тази тематика късно или по-късно в живота си. А тук поднесена като японска human drama. 

The real thing.Много е дълъг и го разделих, но е изключителен като история и игра.

Аз никъде не съм гледала актрисата, но се сетих за постера тук.

Наистина филмът, куойто гледах с тази актриса, си заслужава. Той е от свежите нови заглавия, които представят романтичната тема по необикновен начин. Двамата главни направиха отлични роли.

Понеже ми е прясна играта й, може и да дам шанс на това заглавие. Ти ще кажеш как е като излезе цялото.

Омиротворителен- философски. Така като изгледала го бих определила това заглавие. От тези които се гледат но не се много коментират. Защо? Защото всичко е показано от ясно по ясно, то няма накъде повече. 

Творческия екип бе верен от до на себе си. Каста бе чудесен. Образите до един симпатични. За мен като бонус имаше и цяло куче, при това пудел! Аман от котки на далекоизточния фронт, туй от мен кучелюбителя мърморене ;)

Нямам грам забележка, напълно доволна.

Браво, Шоши! И аз може дя го гредам някой ден, след ката се настроя предварително. Виж онзи филм с актрисата, за който ти говорих.

Ще видиш, как се променя всичко и героите как се преобразяват. Да. Дълъг е. И аз го гледах на едва пъти. 

Тъкмо ще кажеш, как е актрисата спрямо тукашната й героиня. 

The Real Thing 2020 изгледан. Странно-интересен. Аз май на 4 части го гледах, като 4-и сериен сериал. Не ми стана скучно нито за миг. В същото време ми е трудно да изкоментирам за какво е филма . Не че няма какво да се коментира. Но ако се почне.....или много или почти нищо- от този род филми. В момента ми е трудно да го систематизирам, осмислено резюмирам. Но съм сигурна че ми хареса.