Jump to content

Marriage Lyrics and Divorce Music Season 2 (2021)


Recommended Posts

love-ft-marriage-and-divorce-season-2.jpeg

 

Marriage Lyrics and Divorce Music  Season 2 (결혼작사 이혼작곡 II)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Gyeolhonjaksa Yihonjakkog II
Период на излъчване: 12 юни 2021 – 1 август 2021 г.
Време на излъчване: Събота - Неделя 21:00
Жанр: Романс
Канал: TV Chosun
Епизоди: 16
Режисьори: Yoo Jung Joon, Lee Seung Hoon (Cinderella Man)
Сценарист: Im Sung Han (Apgujeong Midnight Sun, New Tales of the Gisaeng, Love In Heaven и др.)
Субтитри: Английски


Участват: 
Sung Hoon като Pan Sa Hyun
Lee Ga Ryung като Bu Hye Ryung
Park Joo Mi като Sa Pi Young
Lee Tae Kon като Shin Yoo Shin
Jeon Soo Kyung като Lee Shi Eun
Jeon No Min като Park Hae Ryun
Lee Min Young като Song Won
Song Ji In като Ah Mi
Im Hye Young като Nam Ga Bin

 

Резюме: Историите на три очарователни героини – Пу Хье Рьонг (Lee Ga Ryung), Са Пи Йонг (Park Joo Mi) и И Ши Ън (Jeon Soo Kyung) през 30-те, 40-те и 50-те им години, които се сблъскват с непредсказуеми премеждия. Това е история и за проблемите на семейните двойки, опитващи се да намерят истинската любов…

 

Линк към Сезон 1 :click:


Свали с английски субтитри :click::click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

  • Харесвам 1
  • Мерси 3
  • Sad 1
  • Upvote 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах двата нови епизода.Всичко си тече в руслото от първи сезон.

Мъжете:

Единият, докторът е хитов егоист - съпруга, втора майка и любовница, уж влюбен в трите и ги върти на малкия си пръст, като поддържа равновесие между тях, гледайки собствения си кеф и интерес.

Вторият, професорът- пълен идиот. Заряза напълно и  децата си, освен жена си, обсебен от любовницата.Предлага им пари, за сметка на баща.

Третият, адвокатът, пълен михлюз, полуидиот. Продължава да тъче на два стана, нямайки воля да вземе решение. Жените покрай него трябва да си го отглеждат, а той да се чувства обгрижван и обичан.

Измамените  съпруги- стоически се справят със ситуациите, докторшата още в невидение,  но назрява момент в който ще минат в настъпление, предполагам.

Любовниците, ах любовниците! При тях има развитие- все по-нагли.Първоначално без претенции, после съгласни на малко време, впоследствие- искат всичкото време и всичко. Логично.

Много ми се ще да видя как трите съпруги се отърсват от незаслужаващите ги мъже и им бият яко шута продължавайки напред , пък още по-добре с нови връзки, но едва ли в корейски сериал.

 

И нещо от личния живот на актьорите.

 Kim Bo Yun , втората майка на доктора в сериала,дава интервю за радиото. В него разказва за конфузната ситуация и неудобството, която изпитват с бившия ѝ съпруг, доста по-млад от нея Jun No Min( професорът в сериала) по време на снимките. Не се били виждали десет години след развода си и сериалът ги срещнал.

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина беше интересно и не ги превъртях дори за секунда. Двамата направиха страхотна игра.

Показаха егото на корейския успял мъж, който смята че всичко му е позволено, отделно, че героят е доктор и водеше диалога от позиция и на специалността си, в която е добър, мъчейки се да завърти нещата в своя полза- "и вълкът сит и агнето цяло", но загуби битката с жена си, която имаше един основен аргумент, на който се крепи всяка връзка- доверието и не отстъпи, въпреки гимнастиките и пледоарията на наглеца.

Въобще интересно се развива драмата.

Off Topic

 

Първият вариант- прелюбодеецът предпочете любовницата и си тръгна.

Вторият вариант- прелюбодеецът с двете дини под една мишница, изтърва едната, да видим ще изтърве ли и другата.

Трети вариант- Михлюзът, дето търси 2 в 1 майка -съпруга и се носи по течението, където го отнесе.

Измамените съпруги продължават да са топ, любовниците пък да са жалки.

Никой щастлив за момента няма.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шок, шок, шок! :blink:Това ми обра точките за корейски край,безкрайно изненадващ, но  този път са нацелили десятката с изненадата.Какво казват по толкова шокиращ начин? Ами, че в живота всичко е възможно.

 

Off Topic

 Мешавицата между двойките при сватбените камбани, само на пръв поглед е изненада, понеже два сезона гледахме други чифтове. Колкото и да е изненадващо,  всички получиха, каквото искаха дълбоко в себе си, независимо доколко го признаваха и ги напаснаха за край, за да кажат, че наистина в живота всичко е възможно.

 

Адвокатът искаше домакиня-прислужница и да го дундуркат, а спътничката- обезпеченост и мъж.

 Шефчето, спокоен и уравновесен,  си намери спокойствието с еднаквата.

Брат му-чеболът искаше жена, щото му е нужна, а бившата на доктора обича лукс и си го подсигури с него.

Докторът си е самодостатъчен, секс винаги може да си намери, вървящ е, а вкъщи мащехата и дъщеря - баща 2 в 1, напълно доволен.

Михлюзът- профеор, бичуващата се любовница и всепрощаващата жена и семейство- идилия семейна.Това ги устройва.

Остана свободният електрон барабанистката- тя е обезпечена и може да кръжи където си иска и с който, това и е същността.Не е  пригодена за семейство.

 

 

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 hours ago, Lawandula said:

Шок, шок, шок! :blink:Това ми обра точките за корейски край,безкрайно изненадващ, но  този път са нацелили десятката с изненадата.Какво казват по толкова шокиращ начин? Ами, че в живота всичко е възможно.

Казваш да гледам и двата сезона?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, bond написа:

Казваш да гледам и двата сезона?

 

На мен ми харесаха.Показаха, че  колкото и да не ни се ще и да не ни се вярва, животът е илюзия и нищо сигурно няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Lawandula написа:

 

На мен ми харесаха.Показаха, че  колкото и да не ни се ще и да не ни се вярва, животът е илюзия и нищо сигурно няма.

Спокойно, сега ще правят 3 сезон. И него с удоволствие няма да гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли ще има трети сезон, но ако да,  с удоволствие ще гледам. Обичам ги тия от сорта "нищо не е ,както изглежда".:D

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да започна да гледам втори сезон, който не е втори сезон, а си е продължение на т.н. първи, защото той първи не завърши, прегледах вашите коментари. Интересни разсъждения прочетох. Според мен нищо страшно и нищо сърцераздирателно не се случва между двойките първоначални- съпружеските де.  Явно корейските нрави, а не ми казвайте, че и българските са такива, са че тоя ми е съпруг по закон и край, а е преспал с някоя, я съм го убила. Не така. Първо всеотдайната съпруга на професора, защо  любовта и прилича на психарка, която непременно трябва да направи закуска, обяд и вечеря за семейството, да бъхти като изоглавена, да страда физически от професионалното си заболяване и, когато я покани съпругът и, а преди това и купи рокля, на романтично преживяване - тя се паникьоса от цените, от "какво ще си помислят другите" и бля, бля предразсъдаци. Вторачена в това да не похарчим излишно, да мога да си ходя и така облечена - не разбра, че тя си е отглеждала съпруг. Той се чувства виновен за това, че го отглеждат. Дъщеря и е заместник на самата нея и абсолютно не е нейна работа да обсъжда отношенията между родителите и, камоли да осъжда баща си, който обича или е обсебена от любовта си към него. Ако ми беше дъщеря щях да я пратя да преписва трудовете на Фройд. Досадна пикла според мен, да не кажа, че и се иска секс, ама няма с кого. Второ - барабанистката не е ясно защо се е омъжила - за да демонстрира превъзходство или за да е просто омъжена. Нито капка уважение, да не говорим за любов към съпруга и. Иска да живее независима, ми да си живее, защо се е обвързала в брак? Така и не ми стана ясно. Сигурно някакви си предразсъдаци. Поведението и е мотивирано единствено от демонстрация на превъзходство, а движещата я сила е "аз мога да ви манипулирам, както ми е изгодно" - звукът на повикване по телефона от свекърва и е кучешки лай - факт, който е неопровержимо доказателство, че вие сте никои, вашият син е на мое подчинение. Тук чувства, уважение - никакво, така че какъвто и плазмодий да е малкия юрист е ясно, че няма изневяра, а бягство от диктатора. Трето - докторската съпруга е абсолютна комплексарка. Ей така ще се наглася, ей така ще направя, за да се харесам, за да не ми изневерят, както там се е случило в семейството и в детство  - даже майка си не ще да гледа - била виновна за смъртта на баща и.  Доктор и трябва и за правилния се е омъжила, но той не я лекува.  Относно мъжките им половинки ще бъда кратка. Професорът - смачкан от прекалено обгрижване - комплексира и иска да си отпусне душата, но и той не знае как се прави това. Малкия юрист - с тоя баща и мама, какво очаквате да се получи? Михлюзин го наричате - ми според мен баща му е баш михлюзиа. Не се упоменава колко е успешен в работата си, за баща му също, но явно са успешни и двамата - нещата опират до семейните отношения. Михлюзин е човек мързелив, но не и глупав, за да не схваща, че го "действат".  Докторът - "играч", който надавам се да се наиграе в продължението на филма или в т.н. втори сезон. За тройката прелъстителки ще употребя ценичен израз "недоебляци" - попаднали на подходяща почва и нахално рият, защото незадоволеността не прощава.

Това беше за първите 16 епизода. Като изгледам другите, кой знае...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо са всички тези истерии, на дъщерята на професора и жена му. Само питам, как ще живеят заедно, ако той се върне?  А не е ясно те искат ли той да се върне или искат да го съсипят. Щерката даже не знае какво е да се влюбиш, но  е компетентна да се изказва по всички въпроси относно семейните отношения. Взеласе е за някаква майка, особено към брат си, което е необичайно - в този възрастов етап, той не би трябвало да е в приоритетите и, и най вече да го назидава. през нйната роля кой ни говори? Конфуций най-вероятно - той така ги разбира нещата с чувствата - според него човешките чувства могат да се командват, само дето не е изобретил бутон за това - цък -вече не се обичаме, цък - вече те мразя, цък - ще обичам, който мама или тате каже.  Стига. Разбирам защо всички обвиняват професора в подла измяна - Гадняра е неблагодарен, готвят му, плати ли са му  ученето, отглеждали са си го, жертвайки богато семейство и кола му купиха, какво още не му стигна на тоя неблагодарник? Така ли мислите, така си мислите знам. А той просто се влюбва и какво лошо? А докторчето, което си играе с трички мадами, ооо той е готин гадняр.  Играч се прави психиатърчето, но  ще се наиграе. Той обича само себе си и собствените си нагони, той се изживява като арабски шейх с поне 100 жени и всички му се връткат. Ще се наиграе, ще го наиграят. Истински  искам адвокатчето, което си е копие на татко си да му се получи любов с преводачката. То с тая скомина водещата на родиопредаване кой може да живее - тя иска да командва, тя е влюбена в себе си и "всички на колене!" Да се оправя, с тоя характер любов няма да познае. Инак всички актьори са на ниво, щом се взривявам от сюжета, значи те са на място.  Това е след шеста серия от така наречения 2-ри сезон.

 

Редактирано от Димитрина
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се казва "всичко е ясно да влезе убития". Както и преди бях писала нито това е втори сезон, нито третото продължение е трети сезон. Според мен един сезон означава филмът да се доведе до някакъв край, след който историята да продължи - тук става дума за филм, който явно поради ковид мерки или подобни глупости не е заснет изцяло като един филм с три или повече по 16 серии, затова и нито сезона завършва като сезон, нито става ясно защо поднасят анонсите към следващите серии толкова внезапно. Авно в следващата част, ще стане ясно защо се появява призрака на докторския татко, може и да стане ясно кой беше хвърлен от коня. На лавандула да кажа - не че нищо не е както изглежда, просто режисьора се прави на "отворен" или  на екипа се налага да минават през епидемиологични мерки и се правят на загадъчни. А може и да е режисьорски похват, защото на много места - даже е дразнещо персонажите разменят две реплики и веднага картинката ни праща в друга ситуация, с други персонажи. Не може докато колегите се уговарят да срещнат децата на спортна среща и изведнъж анонс към следваща част на филма - сватбени церемонии, които не е ясно дали ще са в трета част - предвид разбъркването на двойките или в амнайсата част. Нема лошо - филм да има. Може и да е трик да направят 60-80 сериен филм по тази схема - сезони 1,2,3-....амнайсе. До тук им се вързахме и на сценарист и на режисьор да гледаме какво става нататък, но си мисля, че филмът цели яко да покаже, че любовта и мерака не са престъпления /до преди десетина години изневярата в Корея е била престъпление наказуемо от закона/. Виждате ли къде е разликата относно отношението към изневярата с други държави.  Конфуций и неоконфуцианците счетат жената за предмет. Тук ще цитирам предходния си коментар: "Конфуций най-вероятно - той така ги разбира нещата с чувствата - според него човешките чувства могат да се командват, само дето не е изобретил бутон за това - цък -вече не се обичаме, цък - вече те мразя, цък - ще обичам, който мама или тате каже. " А тук както подсказват финалните кадри, т.е. анонсират едни свободно развиващи се любовни връзки според мераците на жените и според мераците на мъжете - такъв е живота, а Конфуций едва след 70-те си години е признал, че няма лошо да следваш сърцето. Ако една жена сърцето и я тегли към лукса и парите, а  друг мъж иска да си чеше крастата или нещата се счупят между един мъж и една жена - нищо фатално не се е случило - просто всеки следва сърцето си или нагона си. Моралът е разтегливо понятие. Думата изневяра ми е необяснима. Изневерява ли човек, ако цял живот си живее с някого, не прелюбодейства с никого, но не обича този за когото е обвързан с брак - бракът е една регистрация пред държавата, а не пред човека. Да измениш на клетвата, че ще обичаш някого докато издъхнеш е все едно да измениш на клетвата, че никога няма да огладнееш. Извинете ме ако дълго морализаторствам, но тоя филм ме "хвана", най-вече с това, че сблъсква бай Конфуций  с хиляди жени /според българските и руските форуми/ алчни за секс и пари и от трета страна с едни мъже, които искат секс и пари и съпруги по устава на Кнфуций. Извинявам се, но аз на Конфуций съм му набрала повече, отколкото на всички религиозни водачи - имам си лични причини, извинете ме. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, изгледах сериала, и ми хареса. Но смятам, че човек трябва да е преживял това за да го разбере или да е бил женен. Иначе, изглежда просто като една теория. А всъщност е толкова вярно всичко това!

 

Радвам се, че корейците точно са направили такъв филм. Нищо не продължава вечно. Ако наистина приемем това, тогава как бихме живели живота си и какви връзки бихме имали? Не такива, основани на идеята само заедно цял живот, а такива, които почиват на разбирането, че всичко се променя, и че можем да живееем или в изкуствено създадена среда и да се правим на щастливи, или да изживеем напълно това което имаме за колкото и време то да продължи. С ясното съзнание, че няма да продължи вечно, и че той най-вероятно ще си “намери нова играчка”. Много ми хареса диалога между жената на доктора и него, много силно, искрено и истинско. И толкова емоцонално.

 

На мен лично най-много ми хареса колко са силни корейските жени във всичко. И как мъжете в крайна сметка са по-слабия пол във филма. Как се създава диалог и разбиране дори между жени с най-различни разбирания. Много ми хареса и колко са смели, директни, но и как помагат на други жени (дори при любовниците и жените се получи разбиране). 
 

Аз говоря от личен опит, като човек който веднъж се е развеждал, и също претърпях такъв шок. След това бях с един кореец, който никога не ми е давал основание за каквото и да било съмнение, но пък прекалено сигурна и не  достатъчно романтична връзка, и една връзка която е на основата на приключение и страст и себе откриване, но без никакво обвързване. Кое е правилно? Кой може да каже? Единствено опита ни и такива филми могат да ни подскажат…

 

(Това, че всичко мъже изневериха на жените си означаваше, че е без никакво значение какво носят, как се държат или как изглеждат, и че вината не беше в тях). 

Редактирано от ForEverRain -
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...