Jump to content

Recommended Posts

Нямам търпение да излезнат всички епизоди. Заради Джи Сонг ще го гледам, та каквото ще да е. Досега май само ‘Familiar Wife’ не можах да избутам, всичко останало с него ми е повече от любимо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвана ма в крачка. Кой е този сериал? Ако случайно имаш предвид Кралско семейство, аз пък много го харесвам. Историята идва от Япония и е много интересна. Корейците доста са разводнили нещата, но пък актьорската игра е на много високо ниво.

 

 

А, сетих се. Вярно скучноватичък сериал.

 

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, bond написа:

Хвана ма в крачка. Кой е този сериал? Ако случайно имаш предвид Кралско семейство, аз пък много го харесвам. Историята идва от Япония и е много интересна. Корейците доста са разводнили нещата, но пък актьорската игра е на много високо ниво.

 

 

А, сетих се. Вярно скучноватичък сериал.

 

Това му е единственият нормален сериал, останалите са слаба работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснаха дългоочаквания ост :panda-145:

 

Текст: (вероятно скоро ще му направят и английски превод)

Spoiler

새다 밤을 새우다
Зазорява се, не мигнал цяла нощ,
너의 눈빛 떠올리면서
докато спомените ме връщат към пламъка в очите ти.
그리고 새벽 빛이 비추면
И докато светлината на зората озаряваше
난 어둠을 털어 버렸어
отърсих тъмнината.

 

You said I’ll live in the sunlight
Каза, ще живея в светлината на слънцето
In the sunlight, in the sunlight
в светлината на слънцето
You said I’ll live in the moonlight
Каза, ще живея в сиянието на луната
In the moonlight, in the moonlight
в сиянието на луната, в сиянието на луната.

 

아무도 모르게 나만의 길을 갔어
Без да знаят, поех по свой път
머리 위로 비추고 있던 그 빛들
онези светлини озаряваха лицето ми.
먼지를 털듯이 내 과거를 버렸어
моето минало го захвърлих,  също като отърсването от прахта, 
워 내 안의 두려움도
както и страхът у мен.

 

You said I’ll live in the sunlight
In the sunlight, in the sunlight
You said I’ll live in the moonlight
In the moonlight, in the moonlight

 

아무도 모르게 나만의 길을 갔어
Без да знаят, поех по свой път.
머리 위로 비추고 있던 그 빛들
Онези светлини, озаряваха лицето ми
먼지를 털듯이 내 과거를 버렸어
Захвърлих миналото ми, също като отърсването от прахта,
워 내 안의 두려움도
както и страхът у мен.
뒤틀린 곳에서 태어나 여기로 왔어
Стигнах чак до тук, идвам (бях роден) от едно ужасно място,
워 그때 널 만났어
и тогава срещнах теб.

 

Редактирано от Gia13
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших твърдо да продължа да гледам. Малко прекалено дарк е за мен, но ми стана любопитно как точно ще си отмъсти. Наказанията му са доста оригинални, е като за кино де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм... след "Mawang" и "A Story of a Man" си мислех, че няма да харесам толкова искрено друг корейски сериал на тема "Отмъщение". Е, радвам се, че останах приятно изненадана :) 

 

Страхотен саундтрак, допадна ми и използването на класическа музика в точния момент (особено ме нарадва Ерик Сати в 4ти епизод).  Добра режисура, интересна история... ах, бромансът! Тук-таме и малко фантасмагории и наивности имаше, но то и няма как другояче с такава обстановка. Абе, с две думи - гледам докрай! (ако, разбира се ,не сгафят тотално яко и непреостимо)

Редактирано от JoJolina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах до 7-ми с надеждата, че ще се получи. След това пременах направо на последния. По-абсурдно нещо не бях гледал. Дори нямам представа към кой жанр да го отнеса. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен малко ме дразни факта, че 

Spoiler

използват приликата с брат му на Йо Хан (чакам си обяснение, защо е така) и само това за задвижване на взаимоотношенията. Поне до 9ти епизод, на който съм в момента не казват нищо повече и това ме дерзае отвътре, хаха.

 

Иначе, кучетата си лаят, кервана си върви... Не мисля да го скипвам, ще се следи докрай. Започнах леко да харесвам и трите женски роли, тази на Елия най-вече. 

Редактирано от JoJolina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм благодарна сама на себе си, че не се вслушах в мненията на местните, форумни критици, които оплюха драмата даже и без да са я гледали, предполагам ;-) Чудесен сериал, лично аз си направих и доста аналогии с положението на България в момента. За страхотната игра даже и няма да пиша.  "Чудовищата не се създават, чудовищата отвътре се събуждат, винаги, когато имат добро извинение"....

Редактирано от Shaella
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте . Дори и да пиша рядко тук . Отново ще направя включване . Лично аз никога не се вслушвам в мнението на хора , които не харесват нищо . Сама избирам какво да гледам . И изобщо не съжалявам ,че гледах този сериал . Първо искам да благодаря на преводачите и редакторите за положения труд . Ji Sung - великолепен както винаги . За мен този човек няма слаба роля . Kim Min-Jung - актрисата прави впечатляваща роля . Преди това съм я гледала във -  Gabdong. Jin Young (Got7) - също прави страхотна роля . И това , че е айдъл не го прави по слаб актьор . Преди това съм го гледала в - He is Psychometric и Yumi's Cells . Сериала ми хареса като цяло и бих го препоръчала . Саундтракът също заслужава внимание .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се подведох от отрицателни отзиви, но реших да дам шанс и ми харесва. Още съм в началото, но ще го изгледам.

Не знам Kim Ga On какво толкова рови в миналото на Kang Yo Han, и другите в системата не са светци. За мен Yo Han е социопат и има стрнна представа за раздаване на справедливост.  До към момента не видях да е обвинил някого несправедливо, но ще видим в по-нататъшните серии.

 

Редактирано от Sunny1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах го заради Ji Sung, който е един от най-любимите ми корейски актьори и тук за пореден път не ме разочарова. Разкошен беше:yes: Повлияна от коментарите, а и от жанра, защото не обичам мрачни истории, първите епизоди ги гледах с голяма доза скептицизъм, но в крайна сметка ме увлече и си го догледах с удоволствие. Голямо значение за това имаше актьорската игра-просто превъзходна. Не знам защо като се каже айдъл и реакцията е-не става. Ами добре се справи момчето. Направо бях поразена от изпълнението на гангстера-фен на президента в сцената с

Off Topic

електрическия стол

Толкова истинско изглеждаше. И накрая да благодаря на преводаческия екип за чудесния превод:bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз благодаря за положения труд по превода! :)

 

Имах си Джи Сонг, имах си любима тема за отмъщение, така че от това съм доволна. Хареса ми също, че главният герой остана твърд в начина, по който виждаше отмъщението, защото ясно си даваше сметка, че по друг начин тези не може да ги пребори.

Off Topic

По принцип обичам да виждам как всеки си получава заслуженото и цял живот си плаща за стореното, но в случая краят на лошите беше подходящ – ако ги бяха наказали по закон, щяха да се измъкнат.

 

Отрицателните ми бяха доста плоски, водени само от парите и властта – както беше написано другаде из темите, и аз харесвам добре написаните и добре изградени отрицателни герои, даже често им симпатизирам, в случая тези просто бяха отвратителни. 

 

Подразних се на младия съдия – ей така от нищото да чуеш някакви неща за миналото на главния и веднага да му хвърляш обвинения. Да го прави всеки друг, иди-дойди, но съдия, който трябва да е справедлив и да се позовава на факти – твърде плоско. 

 

Възлагах по-големи надежди на идеята за съдебно дело под формата на риалити шоу, но тя ми беше най-абсурдна и скалъпена от всички :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/23/2022 at 8:38 PM, Melody_89 said:

Kim Min-Jung - актрисата прави впечатляваща роля . Преди това съм я гледала във -  Gabdong. 

Щом си я харесала, непременно я гледай ТУК. На това му викам аз впечатляваща роля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/23/2022 at 8:38 PM, Melody_89 said:

Здравейте . Дори и да пиша рядко тук . Отново ще направя включване . Лично аз никога не се вслушвам в мнението на хора , които не харесват нищо . Сама избирам какво да гледам . И изобщо не съжалявам ,че гледах този сериал . Първо искам да благодаря на преводачите и редакторите за положения труд . Ji Sung - великолепен както винаги . За мен този човек няма слаба роля . Kim Min-Jung - актрисата прави впечатляваща роля . Преди това съм я гледала във -  Gabdong. Jin Young (Got7) - също прави страхотна роля . И това , че е айдъл не го прави по слаб актьор . Преди това съм го гледала в - He is Psychometric и Yumi's Cells . Сериала ми хареса като цяло и бих го препоръчала . Саундтракът също заслужава внимание .

 

Присъединявам се за Jin Young, много ми хареса момчето. Не разбирам тази едва ли не омраза към идолите. Работят повече от много други, още от малки, поканени са в драмите, без значение причината, ама ние като типични българи реагираме негативно. Жалко! Аз не слушам чалга, но за к-поп душата си давам, толкова я обожавам тази музика. В трудни моменти тя ме спаси, вдигна ме на крака, колкото и да не ви се вярва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, ivaiva написа:

Не разбирам тази едва ли не омраза към идолите. Работят повече от много други, още от малки, поканени са в драмите, без значение причината

Защото ги взимат само за да привличат непълнолетни ученички пред телевизора, без значение дали въобще стават за актьори. Един на сто има истински талант, 2-3 стават, останалите са просто пълнеж, отнемащ ролите от истинските актьори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 minutes ago, dido100 said:

Защото ги взимат само за да привличат непълнолетни ученички пред телевизора, без значение дали въобще стават за актьори. Един на сто има истински талант, 2-3 стават, останалите са просто пълнеж, отнемащ ролите от истинските актьори.

 

Гледаме с различни очи и виждаме неща, които другите не. Разбирам причината, но не може всички под ножа, има доста добри от тях. Д.О ми е любимец, да не навлизам в подробности. А, само да вметна, аз съм почти на 60 г. и ги гледам с удоволствие, напомнят ми младостта. Същото е и с музиката им. Благодаря, че отговорихте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/17/2021 at 12:40 PM, dido100 said:

Това му е единственият нормален сериал, останалите са слаба работа.

Е пък на Доктор Джон, какво му е? ... очаквам плескане по челото имотиконка :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...