Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

PAWN / ЗАЛОГ

 

Страна: Южна Корея

Жанр: драма

Продължителност: 113 мин.

Премиера: 29 септември 2020 г.

Сценаристи: Yoon Je Kyun, Son Joo Yeon

Режисьор: Kang Dae Kyu

 

В ролите:

Sung Dong Il - Doo Seok

Ha Ji Won - Seung Yi

Park So Yi - малката Seung Yi

Kim Hee Won - Jong Bae

Kim Yun Jin - Myung Ja

Na Moon Hee - майката на Myung Ja

Kim Jae Hwa - Madame Jung

Yoo Teo - Yoo Duk Hwa

Jung In Gi - Interpreter Noh

Jin Yoo Young - South Korean Minister

Hong Seung Hee - Seung Yi (teen)

Yu Seong Ju - Choi Man Sik

Lee Jae Yong - Hyungje Welfare Facility director

Park Hyun Suk - reverend mother

Yoo Soon Woong - Byeong Dal

Cha Chung Hwa - Byeong Dal's wife

Jang Myung Kab - Byung Sub

Lee Dong Jin - Seung Yi's boyfriend

Yoon Jong Goo - factory manager

Noh Eun Ha - nurse

Jung Tae In - Incheon station kid 1's mother

Park Eun Young - hangover soup restaurant owner

Yoo Seong Hyun - marines neighborhood patrol

Han Seung Yun - Doo Seok stand-in

Kim Byung Cheol - Incheon station homeless man

Lee Eun Ju - center employee

 

Резюме:

Пак Ду Сок е събирач на дългове. Работата го среща с Мьонг Джа, нелегална имигрантка, която не може да покрие дълга си. За да получи парите, Ду Сок взема дъщеря ѝ като залог. Майката обаче е депортирана и неочаквано лихварят се оказва с малко дете, за което трябва да се грижи... 

:essub:

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

Онлайн с български субтитри :subs: :click: :click:

Свали с български и английски субтитри :click:

Онлайн с руски превод :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен филм – едно малко бижу, на което се радвам, че попаднах!

 

Много думи са излишни – филм за добрите хора и за това, че доброто никога няма да умре, независимо от обстоятелствата!

 

Прекрасен Сонг Донг Ил! Ха Джи Уон никога не ми е била любимка, и тук не можа да ме спечели, но детето – "младата ѝ версия" – е прелестно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е страхотен и тежък на моменти...но си заслужава всяка секунда...която му отделих за превода... Честно казано актьорите бегло ги познавам... Но заради малката го изгледах...хареса ми от други два  филма, който преведох.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасни хора, благодаря за превода на този филм. :bow:Не знам как съм го пропуснала досега. 

 

Топъл и човешки филм. Показа силата на човечността, привличането на добротата, преобразуващата любов, грижата, съпричастността, привързаността, благодарността, значението на семейството, обкръжението, което спомага за положителната промяна и развитие. Обърна внимание на хората с всичките им качества. Засегна и важни социални проблеми. Разчувства ме много. 

 

Страхотен Сонг Донг Ил - както винаги открадна шоуто с представянето си и прекрасна Пак Со И. Много добро представяне на Ким Хи Уон, както и на Ха Джи Уон. Приятна изненада бяха Ким Юн Джин и На Мун Хи, които са ми любими от Harmony. 

 

Мога и още да напиша, но няма смисъл. Който го изгледа, ще го усети според собствените си възприятия.

Редактирано от Koizora
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Koizora написа:

Приятна изненада бяха Ким Юн Джин и На Мун Хи, които са ми любими от Harmony.

 

Всъщност режисьорът и единият от сценаристите за "замесени" и в Harmony :) Което ми напомня, че трябва да го преговоря някой ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, bealonenomore написа:

 

Всъщност режисьорът и единият от сценаристите за "замесени" и в Harmony :) Което ми напомня, че трябва да го преговоря някой ден.

 

Даа, видях и точно това си помислих :lol:  Не съм си го припомняла скоро. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен филм, който те грабва още в началото и не те пуска до края, ааа финалааа беше просто толкова емоционален, че на следващия ден ме боля главата заради големия рев, който му ударих. Чак и сега пускам сълза като се сещам за някои сцени от филма - толкова топъл, и човешки. Всички актьори бяха страхотни, а малката девойка - направо великолепна. 

Гледайте хора! Няма да съжалявате!

Много благодаря за превода. :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една онлайн опция.

 

Редактирано от bealonenomore
Благодаря, добавям в първия пост :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човешкото манифестира толкова мощно в този филм, че вероятно само онези, които са ампутирани от това да разпознават, търсят и разпространяват любов не биха били докоснати/превзети/блъснати-от-профучаващ-валяк/ от това корейско бижу. История, музика, каст, ИГРА- всичко е на сто!! Благодаря за чудесния превод!! Препоръчвам на онези, които все още не са го гледали!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...