Jump to content

Кое корейско ви вълнува най-много?


Recommended Posts

Кое ви впечатлява, кое ви вълнува, кое ви е станало любимо, какво бихте посетили с голямо удоволствие?

Впечатлява ме на първо място архитектурата на Ю. Корея и по-специално

-а.

В Южна Корея всичко ми е интересно, навсякъде бих отишла и всичко искам да видя, защото това е култура която не познавам, тъй като не съм била никъде в Азия. Много ми харесва това, че повече корейце се хранят на земята или сядат на малки възглавнички и се хранят на ниски маси[/url], и аз бих имала такъв кът в къщи. За разлика от това, обаче, не ми допада идеята да се спи на земята. Друго което обожавам в корейците и което ме оприличава много на тях е, че постоянно пият чай и кафе (пият кафе и по нощите), завиждам много, че в Корея имат какви ли не чайове. Харесва ми това колко са вежливи и уважението им към по-старите, пък и към непознати - леко се покланят. На следващо място ми харесва това, че повечето имат гъсти и прави коси, нямат проблеми с килограмите и повечето корейци са дребни и слаби (което не е особено голям принос към мъжете).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично обичам традиционните им къщи :lol: Даже гледах Personal Taste и Heartstrings два пъти, само заради къщите :lol: дори и начина на подреждане на стаите ми харесва в нормалните къщи ми харесва :asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично обичам традиционните им къщи :lol: Даже гледах Personal Taste и Heartstrings два пъти, само заради къщите :lol: дори и начина на подреждане на стаите ми харесва в нормалните къщи ми харесва :asian:

Ако отидеш в Корея и видиш нещата на живо, сигурно и други работи ще започнат да ти харесват, дори още повече!!;)

Казвам го, като една фенка на историческите сериали.

Хубаво е да се видят дворците, храмоветe и традиционните къщи, но.. мен лично ме развълнуваха най-много и продължават да ме вълнуват:

Забързаният живот в Корея, ролята на мобилните технологии и отношенията на хората като цяло - такива хора и такова чудо не бях видяла досега, поне в Европа, а аз имах щастието напоследък да обиколя доста страни в Европа;

Конфуцианството като част от живота, възпитанието, културата на корейците, също и отношението към чужденците и туристите;

Корейските мостове, сгради и ландшафт - особено нощем, когато красотата на всичко това буквално експлоадира;

К-поп звездите и изобщо корейските звезди - хем различни от нашите прадстави за "звездa", хем все същите, каквито съм си ги представяла на живо; С всичките k-pop фестивали, фен-срещи, сесии за раздаване на автографи и не знам какво още за популяризиране на нещо си корейско или на някой, но пак в името на представянето на Корея;

Усещането от шопинга в корейските магазини - с разните там билбордове в голям размер, стар авеню-та, картонени макети в човешки размер, плакатчета и подаръчета на звезди, ако си купиш нещо;

Корейската кухня -пикантна, много различна и много вкусна, също и напитките соджу и маколи като добавка;

Корейския мюзикъл - дали традиционен или адаптиран световно-известен, но корейците са наистина невероятни в този жанр;

 

Относно ханбока, ще споделя, че на мен лично ми харесаха много тези в КТО - наистина се почувствах красива в нещо толкова фино..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...