Jump to content

Кое корейско ви вълнува най-много?


Recommended Posts

Правя едно проучване и ме интересуват мненията на всички, които биха се отзовали.

 

Какво от културата на Корея бихте искали да видите тук в България?

Кое ви впечатлява, кое ви вълнува, кое ви е станало любимо, какво бихте посетили с голямо удоволствие... Отворена анкета, в която вие давате отговорите :).

/ изключвам концертите на известни корейски изпълнители, там е ясно :)/

Благодаря на всички, които ще се включат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ви се стори смешно, но на мен най-много ми харесват сергийките им за храна. Изглеждат ми някак обикновенни и мръсни, но в същото време симпатични и приятни. В почти всички филми и сериали ги има и ми е интересно как се хранят и пият там. Незнам, много ме кефят като цяло.

А друго... всичко в Корея ми харесва и най-вече това, че хората пазят забележителностите и историята си. Правят всичко възможно, за да я популяризират, докато ние не сме така и е жалко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... сергийките им за храна.

и освен това чистотата на улиците и булевардите им, и как ми се иска да шофирам по тези улици, какво ли е чувството да караш по улици без дупки в сравнение с Варна( е те булевардите ги пооправиха ама...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дупките по улиците и изобщо по пътищата ги има само в България или ако ги има на друго място то те са в доста по-малък размер, така че не само можем да искаме корейските пътища а изобщо всичи европейски... :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен това със сергийките ми хареса. Наистина бих искала да видя някоя по улиците на София. И бих искала някоя корейка да ми направи оризови питки. :D Може и разни други лакомства.

 

Освен това ми се гледа представление с ханбоци и корейски лафове. И задължително сцена, в която някой носи някого на гръб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха аз съм за караокитата им .........и за увеселителните им паркове :yes: :yes: :yes:

Но да минем сериозно на темата........мисля, че нещата, които искам да видя няма как да се домъкнат в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен много ми харесва колко са учтиви и как само се уважават едни други и как винаги си се покланят.При нас няма да видиш такова нещо никога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво от културата на Корея бихте искали да видите тук в България?

Това е много сложен и комплексен въпрос, но ще изредя идеите, които ми хрумнаха туко що:

1. . Забързания начин на живот и целеустремеността на корейците -

Може да е стреиращо, но ако имахме по-голяма организация в живота, работата и любовта България нямаше да е това, което е;

2.Високите технологии -

Корейците непрестанно се усъвършенстват в това отношение и бих искала и у нас да се наблюдава същата тенденция;

3. Караоке баровете -

У нас си нямаме места, където да се усамотим за известно време и да се откъснем от сивия живот макар и само за няколко часа;

4. Влаковете и метрото -

За вагоните на BDZ ще остана без коментар, а за строежа на метрото няма смисъл да коментирам;

5. Провинцията -

В сравнение с корейската, нашата провинция е като Джурасик парк - обрасла и със странни същества, готови да те оглозгат;

6. Уваженито към възрастните хора -

В България остро се усеща липсата на уважение от страна на младите, към по-възрастните;

7. Естествения прираст -

Иска ми се и нашия естествен прираст да се увеличи, като изключвам този на ромското население;

8. Рекламите -

По корейските телевизии, които съм гледала онлайн, никога не прекъсват сериалите и филмите за реклами ( у нас далеч не е така);

9. Усмивките по лицата на хората -

В днешно време българите са се вглъбили в себе си и не обръщат внимание и на малкото неща, които се случват около тях;

10. Библиотеките -

Всички студенти и ученици, въпреки, че имат Интернет вкъщи, ходят на библиотека. Бих искала когато посещавам такова място,

да виждам повече малдежи, които да се интересуват от книгите и просветата.

 

По-късно бих могла да освежа мнението си с нови идеи по темата :D

P.S. Явно мисля по еднакъв начин с останалите и се извинявам за повторенията :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повторенията в случая са също важни :).

Ама ми се искаше повече да обърнете внимание не на начина на живот, който да придобием ние, а на културата им като цяло - тоест танци, музика, традиционна храна...

Лично на мен би ми се искало да видя различни видове ханбоци, както и красивите танци, с които Хуанг Джин И впечатли всички ни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Параб в 21 век сме и традиционните танци и музика, че и ханбоците се виждат само по някакъв повод или празник,

а всички знаем колко рядко се случва в Корея да има някакъв празник. За това съм наблегнала на съвременните култури и навици в Корея.

И все пак много би ми се искало да видя наживо сватба, на която гостите да носят само ханбоци - изглеждат толкова удобни.

И също така би ми се искало в България да не се празнува Свети Валентин,а White day, Black day и Red day.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм интересно, чак сега видях темата...къде ли блея??? :lol:

В момента се сещам за това, пък после ще добавям ...

 

1.Храната и мирисът на храната, лютото и вкуса са първите неща, които истински искам да опитам, вкуся, усетя...и това бяха първите неща,

които силно ме развълнува, когато гледах първият си сериал, а то си беше отдавна.Така че с две ръце съм за и бих пробвала доста неща от улична

сергийка, от ресторант или лично сготвено от корейче/корейка/ или българче в корейска носия :lol: , във форумна компания..още по-хубаво.

Тук изниква първо предложение: да направим едно дружно ходене до много споменавания и единствен оцелял корейски ресторант в София :D ,

без да се оливаме в поръчването, защото знам, че е скъпичко, но да пробваме някои основни корейски и любопитни нещица за папане заедно.

Би било чудесно и питателно да се документира от камера, видях че на Рагнос му ходи и PD длъжността, никак не лошо се е справил с режисирането

и сладурското фриволно държане на камерата в хендмейд филма на връщане от феста, (без да отрязвам крилцата на други желаещи режисьори,

ако има такива) а пълнежа на лентата съм сигурна, че ще успеем задружно и всеотдайно да запълним...

Съвсем скоро предстои и изгарящо лятно футболно първенство, та ако има желаещи можем да спретнем едно яко "викане" (за Червените!!!, за япончетата..за севера, ако щете), приятно полято в комапнията на каси с бира :beer: , лист и химикалка, та да научим и някое име правилно на правопис

и правоговор(кофти е часовата разлика само, но за идеята, винаги може да се измисли нещо - запис, повторения....)

 

2.Ханбоците през историческото развитие на Корея, е също доста интересна за мен тема.Би било чудесно хем да знам, хем да видя

тематична изложба (пък дори и в снимки :( , ако не на живо).

 

3.Танци, музика, театър.

Мисля, че това ще е наслада за очите и душата ми.

Знаем, че във всеки по-голям град в Южна Корея, има супер места (та и цели центрове) за този род забавления, а тук би било весело ние да сътворим

и измислим с повод или без нещо за наш кеф.За караокето не знам колко желаещи ще има, но сме достатъчно луди поне да "озвучим" един апартамент по

желание (може и скритите места на Витоша :lol2: ) или да се спретне нова театрална постановка с танци този път.

 

П.П.Все се надвам още и на едно носене на гръб от мъж :lol2: , но нито се напиваме достатъчно като се съберем, нито мъжете са ни достатъчно

идейни и "силни" явно, за да ни мятат по гърбовете си.Така че, това ще си го запазя за Сеул :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахаха, и аз съм за караокето и прословутото носене на гръб :rolleyes:

И ханбоците естествено, за които забравих да спомена, но не само искам да видя изложба с тях, а и да си облека такъв :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо корейско ,което бих искала да видя в България е аджумата :lol: Искам една абсолютно побъркана и врякаща няляво и надясно аджума,която иска да ти навре колкото се повече кимчи в устата :lol2: Иска ми се българските сериали да са поне отчасти подобни на корейските - с всички шматки вътре,смешните ситуации,драмата... няма да говоря и за играта на актьорите... в бълг.сериали не ми харесват актьорите ,такива са дравници всички,въобще не игрят истински...тука са малцина актьорите,чиято актьорска игра одобрявам на 100 :no:

ОО и ако музиката поне малко приличаше на к-попа или въобще целия к-ентъртеймънт :tongue:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво бихте посетили с голямо удоволствие...

 

Хора, посещават се неща като изложби, мачове, курсове, панаири... Сергийки с манджи... Разни там събития като пускане на хвърчила или турнири по падук... Моралните им ценности и прочее не стават за целта. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корейско ядене и соджу, определено са способни да ме развълнуват. Не бих отказал и някое пансори на живо. :) Присъединявам се и към предложенията за театър, танци, музика, караоке, турнир по старкрафт и т.н. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надяждане с кимчи за титлата "Ън Чан" (или както там се казваше героинята на Ън Хе от кафенето). :D

 

И ако с кимчи ви се види прекалено грубо - с рамьон и оризови питки за титлата "И Нок". :beer:

 

ПС. И нещо от източната медицина. Онова непрекъснато бодене на пръста като ги заболи корем е убийствено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3. Караоке баровете -

У нас си нямаме места, където да се усамотим за известно време и да се откъснем от сивия живот макар и само за няколко часа;

 

С няколко фр-та обмисляхме да отворим един.Само с азиатска музика/тип стаички за усамотяване./Но плана до никъде не стигна.Най-вероятно заради музиката. :lol:

За съжаление все още си е малцинство слушането на такава.познавам доста фр-та,които слушат до пръсване японско,но навън ги е срам.Чалгата е завладяла всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурна съм, че в моя живот няма да мога да видя живата Корея а така много ми се иска.

То поне да срещна жив кореец в Бургас и той или тя да ми се поклонят с тая тяхна топла и мила усмивка.

Ще ми се да ги пигам за чувството за отговорност , което непрекъснато изтъкват във всичките си филми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че усмивката и уважението.

 

Това със сергийките и крайпътните места за хране, хич не ми допада,

напомня ми на 24 май в Добрич, в парка-ширания, цигания и про...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...