Jump to content

Recommended Posts

преди 5 минути, bond написа:

Само 5 епизода съм изгледал. Какви битки? Наистина ли воюват?

Даааа, действието се развива след 1984 г. Не говорят много за самата война, наблягат на войниците, приятелството, отношенията между тях, израстването, особеностите и слабостите на армията, които трябва да се оправят. Самата битка също много добре е направена, личи си, че е имало бюджет. Джони, Сяо Джан и останалите актьори бяха страхотни. Също така отлично направени са и епизодите след битката. Емоциите и шока на 19 годишните тогава момчета, сблъсващи се с ужасите на войната. Патриотизма и другарството. Честно, надмина очакванията ми, засега доволно. Дано продължи така. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако направя едно свободно съчинение по сериала, ще кажа, че Джони е взел ролята на Неукротимия, а Сяо Джан е усърдния ученилюбив Втори нефрит. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Началната песен на Джони и Elaine Zhong

 

 

Завършващата песен на Сяо Джан и Tan Wei Wei

 

 

Много ми харесват песните.

Изгледах го, коментар след няколко дни, че да отлежи малко :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, дори не знам от къде да започна :lol:

Хареса ми, дори повече от очакванията ми /с малки забележки/

Страхотна роля прави Сяо Джан, това е сериал сниман по време на най-тежкото за него време. Дори на края на снимките той казва, че Гу И Йе му е оказал огромна помощ, помогнал му е да върви напред и да вижда нещата от различни страни. Започнах да гледам с нетърпение, Джонката си го знам, но не знаех какво да очаквам от Сяо Джан. Знам, че е талантлив актьор, разбира се, просто това е първият сериал, който гледаме, сниман след ерата на Непокорния и Боен континент и ми беше любопитно. Той работи много върху играта си, дикцията , произношението си, обръща внимание на много детайли, докато изгражда образ. Истинско удоволствие беше да видя до каква степен се е развила играта му. Трябваше да изгради образ от 18 до 58 години и определено останах впечатлена. Видях как с времето той променяше стойката, изражението, маниерите, за да изгради в дълбочина героя си. Изгледах интервютата, където казва как е наблюдавал, че по-възрастните актьори имали навика да свеждат крайчетата на устата си надолу и как го е приложил на ролята. А един от статистите разказва, че когато са снимали

Off Topic

как научава за смъртта на командира си

половината хора зад камера са се разплакали, включително режисьора.

Сериалът е едно хубави приключение, виждаме ги в началото още деца и проследяваме развитието им, има много смешни моменти, има и много драматични такива. Има и военно дело, но има и романтика, и дълг, и чест. Има и също корупция, връзкарство и т.н

Хареса ми музиката, страхотни песни.

Гу И Йе и Гао Лян имат интересно приятелство, инстинктът да се съревновават един с друг е огромен, но си останаха приятели докрай. Гао Лян също имаше своите драматични моменти и Гу И Йе беше неотлъчно до него.

Момичето в началото ми допадна, някак сладка и амбициозна беше. После какво стана обаче, образът й малко ми се разводни. И може би така ще мина към нещата, който не ми харесаха. Любовният триъгълник не беше много добре написан, очаквах повече от сценаристите в това отношение. И честно в средата, когато

Off Topic

Гу И Йе се отдръпна

очаквах нещата в любовен план да се решат и да се наблегне на повече военни битки и тактики. Но не стана така.

Off Topic

Аве сценаристите, да ви питам, тез двамата Гао Лян и Нан Джън, от какъв зор 20 години ги оставихте неженени, какво беше това чудо, бе?

Имам забележки към редакцията и монтажа, цялата линия на Гу И Йе и бъдещата му жена е орязана, виждаме решението му и после бам години по-късно. Можеше да оставят някоя минутка, за да стане по-ясно. Разбирам, че са гледали да се вместят в 40 епизода, но можеше и по-добре. В началото все се чудех защо Гу И Йе е ранен, пък не знаем защо, ами клъцнали са го :lol:

Така де, с две думи хареса ми. Дали ще го гледам пак? Дааааа, гледам го по още два пъти, докато превеждам :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, и забравих: Бай Лу! Много я харесвам, голяма чаровница. Тя има гостуваща роля в сериала. Арката с нея ми е супер любима. Тя се появява 3 пъти в течение на историята, все в моменти важни за Гу И Йе. Имат страхотна екранна химия със Сяо Джан. Псттт, сериалче заедно някой ден, а? :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволен съм от играта на Сяо Джан. Показа, че може да влезе в който и да е образ и да го направи жив и пълнокръвен. Не съм доволен от сериала. Спомням си преди няколко години феновете на Уолас Хуо искаха да видят кумира си в главна роля в  драмата Битката за Чангша, но ролята му не беше много голяма. Разликата обаче се състои в това, че Битката е страхотен сериал и всички актьори се гордееха с участието си в него, а този не е чак толкова добър. Недоизпипан, скучноват и патриотичен като лозунг. 

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, bond написа:

Доволен съм от играта на Сяо Джан. Показа, че може да влезе в който и да е образ и да го направи жив и пълнокръвен. Не съм доволен от сериала. Спомням си преди няколко години феновете на Уолас Хуо искаха да видят кумира си в главна роля в  драмата Битката за Чангша, но ролята му не беше много голяма. Разликата обаче се състои в това, че Битката е страхотен сериал и всички актьори се гордееха с участието си в него, а този не е чак толкова добър. Недоизпипан, скучноват и патриотичен като лозунг. 

Мдааа, така си е :lol: Аз просто се наслаждавам на играта на Сяо Джан. ;)

А за сериала омърморих света и тук, и в темата на Сяо Джан :lol:

Още преди време беше изтекъл оригиналният сценарий, преди промените и окълцванията. Ако беше останал той, щяхме да видим малко по-различна история. Но уви... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам си го аз за пореден път, докато превеждам и 2 неща ме тормозят. (Големи спойлери, само за гледали го :lol:)

Първото е, че Гу И Йе жертва 

Off Topic

любовта си, заради вътрешното си чувство на дълг. Той каза на Гао Лян, че може да обикне другата жена. И според развитието на действията изглежда да е така. Но дали наистина? Жертвата му е голяма, защото наистина обичаше Нан Джън, но също и защото, осиновявайки детето на сержанта си по онова време, е означавало, че не може да има свое дете. Преодолява ли се наистина това?

И вторият момент, който и след 3то гледане ми е неясен е защо, защо им трябваха почти 20 години на Гао Лян и Нан Джън да се оженят? Хайде първите няколко години добре, раздялата с Гу И Йе и работата да са били причината, ами после? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 години? Ми това е Източна Азия. За тях времето има друго измерание. Според мен това е глупав похват на сценаристите и се опитват да ни покажат вечната любов. Иначе няма много много смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започна качването на българските субтитри Тук :es:

Преводът беше труден, затова искрено благодаря на целия екип :wub: Чудесни субтитри се получиха!
Сериалът може да е военен, но всъщност ни показва много истински неща за живота, кара ни да се замислим наистина: какво е приятелството; бихте ли жертвали любовта си, за да постъпите както сърцето ви диктува; как да се справи човек със загубата и да върви напред; как да се борим с препятствията по пътя ни. 
Изгледах го с удоволствие с български субтитри, тъй като английските често бяха пълен хаос :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...