Jump to content

Токбоки (tteokbokki)


Recommended Posts

768x432.jpg?_=1617296380

 

Токбоки / Tteokbokki

 

Токбоки е изключително популярна корейска улична храна, която лесно можете да приготвите и у дома. Това е любимо ястие с много вариации и богата история. Приготвя се с garaetteok -  цилиндрична бели оризови кексчета (като макарони, ама плътни) и пикантен сос, приготвен от лютата паста гочуджанг.  Оризовите кексчета garaetteok  се използват и за приготвянето на традиционната за Нова година супа tteokguk - само че кексчетата са малко по- дебели и се нарязват на тънки кръгчета (по- скоро с овална форма)   Тук може да прочетете интересна статия на български за токбокито - за неговата история и разновидности + рецепта, която е като тази, по която аз приготвям. Може да я видите тук - има и снимки и повече информация за продуктите.

 

Продукти:

400 гр. оризови кексчета (по толкова е и разфасовката на пакетчетата, които си купувам)

1-2 листа eomuk (рибен кекс)

100 гр. китайско зеле

1 морков, нарязан на ленти

2 -3 стръка зелен лук (и бялата част)

3 - 4 чаши бульон от аншоа или вода (продават се пакетчета със сушена аншоа - аз слагам 1-2 рибки да поврят отначало с водата и ги махам преди да сложа другите продукти)

1 с.л. соев сос

2 с.л. захар

1 с.л. смлян чесън

За лютото: Пускам го по рецептата, но аз слагам половината, защото не съм чак толкова голям фен на лютото

3 с.л. кочуджанг (корейска паста от люти чушки)

1 ч.л. гочугару (люспи от лют корейски червен пипер - за предпочитене да е по - финно смлян)

2 - 3 сварени яйца

 

Приготвяне:

Оризовите кексчета могат да се накиснат във вода за около 20тина минути или да ги сварите за около 5 минути и ги оставете във водата, докато приготвяте другите продукти. Нарежете зеленият лук, зелето и морковите. Рибните кексчета се нарязват според предпочитанията (аз ги режа  на ивици широки по 2см.).  В дълбок тиган или тенджера сипете бульонът от аншоа (или вода). Прибавете съставките на соса - соев сос, захар, смления чесън, кочуджанг,  гочугару, като разбърквате, за да се разтвори лютата паста.

Добавете оризовите кексчета и варете докато станат меки и сосът се посгъсти - около 8 - 10 минути (ако сте ги сварили предварителни - времето наполовина). Разбърквайте често, за да не залепнат оризовите кексчета по дъното на тигана.  Добавете зеленчуците и рибните кексчета. Продължете да варите още 4 - 6 минути, като бъркате непрекъснато,  Малко преди да го махнете, пуснете в тигана и обелените сварени яйца.  Пробвайте оризовите кексчета -  оставете да се варят малко повече време, ако са ви много жилави. По желание може да добавите още бульон или вода или пък от лютата паста, ако смятате , че не ви е достатъчно. При сервирането може да поръсите със сусам.

 

Ето ги и приготвени от мен.

spacer.png

 

Малко мързеливо - с готов сос :D

spacer.png

 

А ако ви остане - прибавете сварени полуготови спагети и  става Рабоки - Ramen + Tteokbokki = Rabokki

Off Topic

rabokki-t.jpg

 

Задължително и аз си метвам рамен към остатъкаот токбоките :lol2: Или пък на полуготовите пакетчета с такъв вкус добавям оризови и рибни кексчета :D

spacer.pngspacer.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих си сама,от оризово брашно.Хапнахме го...но не ни допадна много.Може би вторият път,ще го направа по друг начин и може пък и да ни хареса повече...:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, merydit написа:

Направих си сама,от оризово брашно.

Може ли да споделиш рецепта и какво оризово брашно използва :)

Разглеждайки разни рецепти, четох, че си трябва по - специален вид брашно  (на места го дават сякаш е замразено).  Попадала съм на рецепти, в които добавят и тапиока, за да станат еластични пръчиците. Друг вариант е да се направи брашно от ориз - кисне се във вода за около ден, изцежда се хубаво и се смиля на блендър - препоръчват да се ползва ориз за суши. Но не на всички им допада точно тази жилавост на токбокито :)

Но си е играчка приготвянето им - затова си взимам готови :D Вече ги продават в почти всички от корейските магазинчета, а аз си ги купувам и от китайския Liu в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една идея как може да си направим оризовите кексчета у дома ;) Във видеото са показани разни рецепти с оризови кори и на финала дава вариант на токбокки -  кексчетата ги приготви като  намокри и наложи една върху друга 3 кори  и ги нави стегнато :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, felicyti написа:

Тъкмо съм си взела два пакета оризови кори и се чудя какво да ги правя. :D Мерси много. :) 

 

Очакваме да споделиш резултата. Аз съм с две леви ръце в готвенето, затова искрено се радвам на творенията на другите :P

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, bealonenomore написа:

 

Очакваме да споделиш резултата. Аз съм с две леви ръце в готвенето, затова искрено се радвам на творенията на другите :P

 

То при мен готвенето е цял ритуал с много импровизации и молебен крайния резултат да става за ядене :D . Ако опита ми е сполучлив, ще споделя рецепта . :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще чакаме снимки от кухнята :)

И аз съм си харесала да приготвя някои неща от това клипче :D А и днес в корейския магазин съгледах оризови кори в гооляма разфасовка :lol2:

Ролцата, където завива нудели във водорасли и после в оризова кора, ми приличат на някаква вариация на gimmari - пържени ролца от водорасли с плънка от стъклени спагети.          

А иначе ролцата с плънка си ги правя от време на време.... след дълга мотивация да започна :lol2: Харесвам ги и като за салатка с плънка от овкусени пресни и гриловани зеленчуци :)

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vivivan Качвай повече такива снимчици, че да се мотивираме и ние да се вихрим в кухнята. :P Много вкусно изглеждат. 

От азиатските манджи съм си правила само яки удон (якисоба) и гьоза. Време е да разнообразя! :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качвам, качвам :D Изпробвах разни рецепти и ще пусна нови теми в раздела :lol2: Днес се занимавах с  корейските палачинки jeon - играх си няколко часа в кухнята и мисля че няма да 

ги повторя скоро :lol2:

spacer.png

 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.02.2022 г. at 21:01, vivivan написа:

Ето една идея как може да си направим оризовите кексчета у дома ;) Във видеото са показани разни рецепти с оризови кори и на финала дава вариант на токбокки -  кексчетата ги приготви като  намокри и наложи една върху друга 3 кори  и ги нави стегнато :)

 

 

От готовата смес за токбокки ми остана  2/3 ... по твоя съвет... може и аз да се "навия" с таз рецепта за кексчетата ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@merisa днес минах през лидл и между другите покупки  метнах в кошницата и голяма разфасовка с оризови кори :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уау, @vivivan много вкусно и примамливо изглеждат нещата, които приготвяш.

Поздравления, явно си голям майстор, като гледам тази и съседната тема и от устата

ми потекоха лиги от вкусотиите де си постнала, доколкото разбирам това за два отделни вида палачинки?

Една с ролца от раци и една със зеленчуци или бъркам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ko_Erin чак майстор... обичам да се занимавам в кухнята, пък и с интереса към изтока :)

преди 4 минути, Ko_Erin написа:

доколкото разбирам това за два отделни вида палачинки?

Една с ролца от раци и една със зеленчуци или бъркам?

да, това са различни видове "палачинки" или както корейците ги наричат -  jeon. Сместа - брашно, подправки, вода..... - е една и съща, но в зависимост от това какъв ще е основния продукт - имат различни названия. Например Haemul-pajeon е със морски дарове (при мен е само с ролца от раци), Baechujeon е с цели листа китайско зеле, Pajeon е само със пресен зелен лук..... Много видове са - ето тук може да погледнеш, а аз  съм намислила да пусна рецепта, ама като намеря време :D Купих си от корейския магазин микс за палачинки (брашно и другите съставки - нишесте, подправки...), а имах и продуктите, та затова си поиграх :lol2:

8801045420059_700x700.jpg?v=1632332921

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.02.2022 г. at 22:54, vivivan написа:

 А иначе ролцата с плънка си ги правя от време на време.... след дълга мотивация да започна :lol2: Харесвам ги и като за салатка с плънка от овкусени пресни и гриловани зеленчуци :)

Пробвах си аз, преди месец някъде, да врътна едни рулца с плънка, нооо провала беше на лице! Забравих да пиша!

Не ставам за готвач на азиатски манджички. Ако някой ден успея да направя нещо, което хем да гали окото, хем да става и за ядене, веднага ще споделя рецепта. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vivivan Пробвах запържени рулца. Тъй като съм правила няколко опита за гьоза и се получава тук-тамe, но тестото ми е голяма мъка, реших, че плънката ще я навия на рулцата  от оризови кори. Не знам дали съм ги намокрила повече, за малко ги потапях във вода, както е във видеото, което сподели. Все още бяха твърди докато ги навивах. А после, всяко рулце , докоснеше ли се до друго и се слепваше. Този проблем, го установих и разреших, но после и пърженето ми беше голяма мъка. Като цяло самата плънка не беше подходяща за завиване на рулца от оризови кори. Имам още един пакет кори, ще го изпробвам с нещо по рецепта, че моите импровизации водят до нещо, което сама си го ям накрая. :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@felicyti и аз отначало имах проблем със слепването при пържене .... и те се разкъсваха направо :D Виж тук - обяснява и показва много добре И точно как да пържиш в тигана , за да не се допират едно друго ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ме пита човек, как се навих в топлото време да готвя люто.. ама много люто :lol: Няколко пъти подминах щандът с оризовите кексчета в корейския магазин, но накрая се предадох :lol: Добре че придвиливо бях заредила  бира в хладилника :beer:

А на другия ден към останалите токбоки метнах Рамьон и слайсове чедър да се разтопи отгоре :)

 

spacer.png 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...