Jump to content

Recommended Posts

WwbnX_4f.jpg

 

Spoiler

BnDV5_3f.jpg

 

dNWq5_3f.jpg

 

6bWmO_3f.jpg

 

eNqmK_3f.jpg

 

1jVEy_3f.jpg

 

BnzBl_3f.jpg

 

6bBNj_3f.jpg

 

dNZKA_3f.jpg

 

xJ2pX_3f.jpg

 

 

Imitation (2021) 이미테이션

 

Страна: Южна Корея

Известен още като: Imiteisyeon

Жанр: Комедия, романтика, мюзикъл, драма

Епизоди: 12

Период на излъчване: 7 Май, 2021 - 23 Юли, 2021

Време на излъчване: Петък

Продължителност: 1 час и 10 минути

Канал: KBS2

Режисьор: Han Hyun Hee (Rookie Historian Goo Hae Ryung, Solomon's Perjury)

Сценаристи: Kim Min Jung, Choi Sun Young 

Базиран на уебкомикса "Imitation" от Park Kyung Ran, публикуван от 30 Септември, 2014 до 15 Април, 2020 на page.kakao.com.

Субтитри: Английски, Руски, Български :subs:

 

 

В ролите:

 

Група SHAX

Lee Jun Young (U-KISS) - Kwon Ryok

Ahn Jung Hun - Han Jae Woo  - Лидер на групата

Park Yu Ri - Do Jin 

Hwi Young (SF9) - Kang Lee Hyun - вокал

Choi Jong Ho (ATEEZ)- Hyuk - макне

Chani (SF9) - Lee Eun Jo 

Туитър

Инстаграм

Spoiler

Ey1vcjuVgAAzUHw?format=jpg&name=4096x409

 

 Група Tea Party

Jeong Ji So - Lee Ma Ha 

Im Na Young - Shim Hyun Ji 

Kim Min Seo - Yu Ri Ah 

Туитър

Spoiler

E0RHyDtWUAAv5Ya?format=jpg&name=large

 

Група Sparkling

Jeong Yun Ho (ATEEZ) - Lee Yoo Jin 

Lee Soo Woong (Boys Republic) - Hyun Oh 

Choi San (ATEEZ) - Min Soo 

Park Seong Hwa (ATEEZ) - Se Young 

Туитър

Spoiler

Ey1v6IhVEAIzqSH?format=jpg&name=4096x409

 

Park Ji Yeon (T-ARA) - La Li Ma

Seo Ji Hoon - Yoon Bin (епизод 8)

 

 

Резюме:

И Ма Ха е член на K-pop момичешката група Tea Party. Въпреки липсата на популярност на групата, Ма Ха получава внимание от страна на медиите поради физическата си прилика с популярната солова певица Ла Ри Ма. По време на риалити телевизионна програма, където идолите участват в спортни събития, Ма Ха случайно наранява Хьок, член на известната момчешка група Shax. Друг член на Shax, Куон Ньок, изпитва неприязън към Ma Хa заради случилото се и заради опитите ѝ да спечели популярност като имитира Ри Ма. Двамата обаче са принудени да се засичат в телевизионни програми и са избрани да участват в драма. Междувременно приятелят от детството на Ма Ха, И Ю Джин, идол от групата Sparkling, изпитва чувства към Ма Ха и се опитва да я предпази от Куон Ньок.

 

Тийзър:

 

Саундтрак:

Spoiler

 

 

Линкове за гледане:
 

Свали с български субтитри: :subs: :click:

 

Свали с български и английски субтитри: :click:
 

Онлайн с английски субтитри: :click:

 

Онлайн с английски субтитри: :click:

 

Онлайн с руски субтитри: :click:

 

Главната не ме радва нещо, толкова ли не можаха по-фотогенична и по-височка да я изберат, дано компенсира с игра.

Преди време попаднах на тази песен, изобщо не съм предполагала, че Yuri Park ще го видя в тази драма.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

According to Nielsen Korea, "Imitation" episode 1 garnered nationwide ratings of only 1 percent and 0.9 percent, making the average audience rating less than 1 percent.

Толкова от мен по тази тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам да е имало очаквания за висок рейтинг на старта. Прочетох, че е нормално в тази времева зона в петък вечер да е такъв, пък и целевата аудитория най-вероятно ги тресе друга вълна по това време. :P 

Не беше лош стартът, нищо че малко разпилян ми се стори епизодът. Сюжетът не е изненада.

Джун си го знам че може, от новите лица Юрката е моят човек, много лъчезарен и му пасва ролята. Главната още ми е студена, по-добре да бяха сложили за главна някоя от колежките й. Сега и Джун и Yun Ho ще трябва да си чупят кръстовете заради нея. :D

Дебютният сингъл на Шакс е на ниво, чакам да видя да го пеят целия, а не само откъси да дават. Надявам се на още хитова музика и по-малко снимки на драми. 

 

Чаеното Парти в Мюзик Банк Show Me - 티파티(Tea Party) [뮤직뱅크/Music Bank] | KBS 210430 방송

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айдълетата просто удариха дъното. И да, имало е големи очаквания, които не се оправдават. Няма някой да тръгне да прави нещо по национална телевизия,  в очакване на рейтиг под един процент, без значение на ден и час. Телевизията, KBS2, не пада от Марс сега, за да не знае кое, кога и в колко часа. Започва с около един процент епизодът, па завършва с около 0.9.;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е за добро.

А дано им светне ламБата, след още някоя такава издънка и да имаме шанса да започнем да гледаме пак сериали корейски, каквито са доказали, че могат да правят, но както си му е реда - с актьори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Lawandula said:

 

А дано им светне ламБата, след още някоя такава издънка и да имаме шанса да започнем да гледаме пак сериали корейски, каквито са доказали, че могат да правят, но както си му е реда - с актьори.

А дано. От много години не съм изпадал в ситуация съвсем да няма какво да гледам. Сега съм точно в това положение. Започна едно, започна друго и ще цитирам, "греда".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам какво сте ги загледали тези проценти при корейците. В един момент ги упреквате, че еди си какъв живот водели и еди си какви глупости харесвали да гледат, а в следващия се водите по техните проценти. Гледайте нещата как стоят на световно ниво. :D 

И айдълите..... за всичко си има аудитория, за която е предназначено да се гледа......И Хана Монтана няма да си пуснете да гледате, ама пък е хит в световен мащаб нали? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, felicyti написа:

 

И айдълите..... за всичко си има аудитория, за която е предназначено да се гледа......И Хана Монтана няма да си пуснете да гледате, ама пък е хит в световен мащаб нали? 

Смяташ че айдълите и кифлите ще се снимат в клипове голи, яхнали гигантско гюле? Ще чакам с нетърпение!

Точно тук аудиторията "за всичко" хич я няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, dido100 написа:

Смяташ че айдълите и кифлите ще се снимат в клипове голи, яхнали гигантско гюле? Ще чакам с нетърпение!

Коментара ти изобщо не е в контекст за това, което аз говоря, защото става въпрос за недоволството ви от изявите на айдълите в сериали. Този тип сериали са за определна аудитория, особено този тук.

Ииии айде от  мен да мине, ще ти отговоря: не сме слепи и в доста женски к-поп групи, да не кажа всички, еротиката е на лице. Едва ли не я виждаш...

 

преди 28 минути, dido100 написа:

Точно тук аудиторията "за всичко" хич я няма.

Всеки сам си решава какво да гледа. Хубаво е по този въпрос да запазиш мнението за себе си. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, felicyti написа:

 

 

Всеки сам си решава какво да гледа. Хубаво е по този въпрос да запазиш мнението за себе си. :) 

 

Тогава за какво е спорът? 

Право на мнение има всеки и може да го изрази. Всеки може да гледа, каквото си реши.

Не виждам някой да е наложил забрана за гледане,или за харесване, а по-скоро  виждам размахване пръст да си пазим мненията за себе си.Тогава за какво са тези теми и въобще форумът? 

В случая идеше реч, че дори аудиторията, която се е очаквало да гледа нещото, което трябва да е сериал и тя не го гледа. За мен е нормално това да предизвика въпрос "защо".

И отговорът за мен е ясен- тия въпросните, дори себе си не могат да изиграят в случая, защото актьорството е професия,  за това и никой ги не гледа. И да, благодарение на тях и политиката да ги бутат навсякъде, нивото на корейските драми е трагично за момента. Така мисля, но не преча на никой да гледа това, което иска.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Lawandula Да, съгласна съм - всеки има право на мнение и да го изрази. Аз също изказах своето, което беше малко по-широкоскроено относно бутането на айдъли в сериали. :)
 

Off Topic


А по другия въпрос- може и да не съм разбрала добре какво има предвид Дидо,  но четейки това "Точно тук аудиторията "за всичко" хич я няма." ,по скоро ми звучи да е насочено към интересите на останалите потребители във форума. Темите са за да се коментират филмите, сериали и актьорите и т.н. , а не да се споделя лично мнение относно предпочитанията на останалите. 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз сериала си го гледам, рейтингът не ми влияе, но все пак да отбележа, че има малко подобрение. :D 

Единственият минус за мен е главната. Опитах се, дадох й шанс да ми хареса, да ми допадне с нещо, но това момиче за мен не е за тази роля. Първо се губи между другите две момичета, второ като започне да говори с едно такова бебешко гласче, вдигам кръвно докато я слушам. Перуката и веждите й са в категория по-зле от това няма накъде. С Джун имат нулева химия, защото той има зрял вид, тя мяса на дете от детската градина.

То верно този сериал го сглобиха за нула време, нали трябваше друг да започне, но и там гръмна скандал и сега е в девета глуха, но все пак тестове не се ли правят между главните актьори? Как решиха, че Джун си подхожда с тази актриса?

Като изключа нея, всички други се справят добре и чакам да започнат да разплитат мистериите и да обърнат повече внимание на другите две двойки, особено на Lee Hyun и Риа. :wub: Много е бойна Риа, да видим нашият как ще стопи ледовете. Един дует да направят и ще стане работата.:D До Джин голям съветник по математическите въпроси, може да се наложи да помага и на Lee Hyun. :lol2: 

Ла Ри Ма също има интересна история, но тя пък е съвсем на заден план и не съм сигурна, че ще има особено развитие при нея.

 

 

SHAX - BTS :wub:

 

 

Kim Min Seo - Риа изпълнява песента на групата. 조정치X민서 - Show Me [유희열의 스케치북/You Heeyeol’s Sketchbook] | KBS 210430 방송

 

 

E3A0v_UVgAEEVXS?format=jpg&name=medium    Хюн Джи и Ю Джин:inlove: 

 

 

Чани и Hwi Young отговарят на въпроси и сверяват отговорите си с тези на феновете. @skofiild благодаря за това видео, не мога да ти опиша как се ухилих като чух коя е музата на Lee Hyun! :inlove::wub::inlove: 

Spoiler

 

 

E3D6CYiUUAAIwSM?format=jpg&name=large

 

Редактирано от jira
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джун и Юрката за Singles. Големи сладури. :icon_sunny: 

 

 

Все още няма субтитри, но в подобен формат са пуснали видео и с Лидера на Шакс и мистериозния член на Спарклинг. 

 

Shax трябваше да имат участие в Music Bank в края на миналия месец, но беше канселирано заради Пандемията. Видео, в което момчетата се извиняват и споделят, че ще имат и нова песен. Дано скоро ги видим във въпросното шоу.

 

Spoiler

 

 

Забавно видео, ако можете да насмогнете на субтитрите. :D Не бях свързала Джун с Grumpy Cat, но верно е доста намусен в сериала. :lol2:

Spoiler

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука зяпам от любопитство дали ще покажат нещо, което не знаем за корейския шоубизнес. Обаче, как ме дразни главната леле мале ужас просто. По-кошмарна прическа от нейната не съм виждала в корейски сериал, толкова евтини, долнопробни и нескопосани екстеншъни също. Освен това е абсолютно неподходяща за ролята като визия, че и дърво в танците. Никой корейски продуцент не би събрал такава група и трите момичета грозновати и наредени като аптекарски шишета - нито красота, нито хармония, нито синхрон има в тая група,  а и песента им като за детската градина и ще ни убеждават, как от раз стават известни. Много зле е работата, ама нали съм упорита и не зарязвам сериалите ще го доизбутам няма как.:dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В крайна сметка се оказва, че Главната е кастната достоверно спрямо оригиналния източник, поне на височина, съдейки по това видео. Друг е въпросът, че прическата й съвсем са я оплескали и просто на самата актриса изглежда странно.

 

10-и епизод започна ударно и много интересно.

Spoiler

Дуетите надминаха очакванията ми, много добре се справиха всички! 

 

Hyun and Ria! :wub:  Най-сладурската двойка в сериала с 1% екранно време. Риа както до последно му тропаше с краче на И Хьон, изведнъж се наложи да приеме предложението му. :D Нарочно или не, даже на танца не го поглеждаше, а нашият каква усмивчица й хвърли на финала. :inlove: Най-ме зарадва тяхното изпълнение. Ретро стил, подходящ стайлинг, закачлив текст, хореография на ниво, но най-вече вокално! Kim Min Seo има красив глас, като добавим и рапа на Hwi Young и моментите, в които хармонизираха, напълниха ми душата, че този дует го чакам от началото на сериала.:icon_sunny:

Няма да е лошо да пуснат и друга колаборация. Чакам и чист вариант на песента, а защо не и денс практика.

 

Хьон и Риа - Mini Date

 

Трабълмейкърите Хюк и До Джин.:D 

 

Куон Рьок и Ла Ри Ма - My Old Story

 

И МаХа и Ю Джин - Like when we first met

 

 

Ла Ри Ма обаче им е като отрядна ръководителка. :lol2: Само ги обикаля, проучва ситуацията, и веднага се намесва и разпределя какво да се прави. Голям смях беше в студиото на Продуцента, като се бяха събрали да решават за Главните. :lol2: Риа като лидер се опитваше да ги строява по ред на номерата, но Хьон рече и отсече, че не му пукало, Маха и КР щяли сами да се оправят. Рийка се възмути, особено на това с наемането на хотела. :D Наложи се отрядната да се намесва.

Аз пък се зачудих Риа и Хьон като тръгнат да се срещат, къде ще го правят. То с това криене, места не останаха. 

 

Като изключим, че малко им се меси в личните животи:D, Ла Ри Ма е супер героинята на сериала. Не цепи басма на никого и сега очаквам да се присъедни към агенцията на Чаеното Парти. Като гледам и Шакс вървят натам, че този техният собственик е отвратителен.

 

Също така съм впечатлена от актьора в ролята на Дже У, Лидера на Шакс - това момче е единственото, което няма никакъв опит като айдъл, а се справя повече от отлично!

 

Новата песен на SHAX

[MV] SHAX (샥스) - AMEN [이미테이션 X 샥스 (IMITATION X SHAX)]

 

 

SHAX - зад кадър, заснемане на АМЕN

Spoiler

 

 

 

 

Редактирано от jira
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...