Jump to content

Recommended Posts

На мен един епизод на седмица ми идва идеално – тъкмо по-дълго време ще му се наслаждавам. Не е от сериалите, които задължително трябва да се изгледат наведнъж, за да не се губи нишката. Който няма търпение, си го гледа още с излизането. Който не иска пък да чака всяка седмица нов епизод, нека си изчака излизането на всички епизоди и тогава да почва да гледа. Кеф ти така, кеф ти иначе :P

 

А отлагането на епизода другата седмица може да ни позволи да наваксаме с българските субтитри :) 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, bond написа:

Не гледам несериозно на мерките им срещу грипа. Възмущавам се, че шир потреба сериали се излъчват денонощно, а стойностните ги влачим цяло лято. Дори не съм го започнал, защото го харесвам и не искам да чакам нетърпеливо за всяка серия.

 

Още повече и не са го заснели целия предварително! И сега-греда!

Първи сезон го изчаках като теб, но за тоя нямам търпение.

 

П.П. От днес

 

 

Шести излезе - бягам да гледам-кеф!

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/8/2021 at 7:07 PM, Lawandula said:

Чо Джонг Сок е толкова уникален актьор, че мога да гледам и най-голямата глупост, сигурно единствено само заради него. А нещо като е яко, че и като пропее... направо оставам без думи.Това не значи, че другите ги омаловажам. Всички са страхотни, но той просто си блести.

А сценаристите просто си знаят работата- да напълниш един медицински сериал със случаи, не е трудно сигурно, но да накараш зрителят да не откъсва поглед от екрана и да си съпричастен с всеки герой, от значителен до случаен, това си е майсторлък.

 

 Скоро го гледах в Two Cops и много се забавлявах. Голям сладур!

И в този сериал ми е любимец, но изчаквам да се съберат епизоди, че да го гледам когато и както аз искам без да трябва да чакам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.07.2021 г. at 17:39, bond написа:

Не гледам несериозно на мерките им срещу грипа. Възмущавам се, че шир потреба сериали се излъчват денонощно, а стойностните ги влачим цяло лято. Дори не съм го започнал, защото го харесвам и не искам да чакам нетърпеливо за всяка серия.

Това е нова насока и опит за прекрояване на формата на корейските сериали. Явно копират японците и искат да прокарат за модел 10-11 серии по 40-45 минути веднъж седмично (тук Netflix също има пръст). Лично за мен е ясен знак (заедно с подтискащото и преобладаващо филмиране на комикси в сегашните сериали), че корейските сценаристи са в дълбока творческа дупка и не могат да запълнят с нещо качествено 16-20 серии. Да не говорим за драми с по 50-60 серии (тук не броим семейните уикенд-драми и ежедневните сапунки). Кой е последният такъв качествен сериал, за който си спомняте? За мен е "Шест летящи дракона" от далечната 2015 г.!!!!

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сериалите по комиксите са пълен провал. Четох статия за един от последните им такъв  "At a Distance, Spring is Green"  , че зрителите са му сложили тотален бан, 1,5-2% гледаемост по държавна телевизия, не кабеларка, защото е изопачен комикса. Чуждият зрител може да зяпа, но корейците, след като си харесват първоизточника, не харесват изопачаване. В добавка слаб сценарий и не особена игра, дори известни айдълета и новоизлюпени любимци не ги спасяват.

Второто глупаво е поамериканчването. Слагат десет целувки, сваляне на презрамки и 19+ и готово. Че аз, ако искам да гледам мачкане на чаршафи, няма да гледам корейски сериал, дето хем им се иска, хем не им стиска.

Не забелязвате ли, че актьорите с име бягат напоследък, като дявол от тамян от сериалите. Ако се появи случайно някой, то  веднага сериалът дава надежда за поне средно и нагоре качество.

Та, това тук си е направо едно бижу, сред блатото простотия, бълвана от корейската сериална индустрия последните няколко  години. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Lawandula написа:

Някой намери ли спешъла на тая прелест, който също е прелест, дори без превод,  с превод?:D

 

В Авистаз засега е без субтитри. Субтитри има за предаването, в което са ходили на къмпинг – мисля, че го снимаха преди снимките на втория сезон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, оправиха нещата без лиги, истерии и изкуствени подсладители. Сега да се хващат и да пишат третия сезон!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dido100, така както ги чифтосаха всички и в 12 епизод  ще сме сватбари, както се очертава,за трети сезон май не остана :D. Не, че се оплаквам- доволна съм.Глася тоалета.;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още изоставам. Надявам се, че 

Spoiler

кардиологът и сестричката ще се вземат. Те са ми най-симпатичната двойка. Само ме дразни това учене в чужбина с години и неговото съвестно чакане. Любов, любов, ама...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да има трети сезон, отговорили са на запитванията.

Дойде ми претрупан последният епизод, но каквото-такова. Жалко, че свърши.Добре ми идваше в четвъртъците.

Добре, че нямаше

Off Topic

сватби, че плажувам във Варна и  забравих да взема  тоалетите. Но пък съмнения не останаха, че ще има за всички, което определено бе по-добрият вариант. Къде щЪ  ми се мери сватба с бири и обща палатка, нъл тъй?!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен Чо Джон Сок на моменти ми идваше малко в повече, но се търпеше. Кой 

Spoiler

в обща палатка, кой ще учи в САЩ, всеки си намери каквото му трябва. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.09.2021 г. at 17:11, Lawandula написа:

Дойде ми претрупан последният епизод, но каквото-такова.

 

 

Вместо "претрупан" прочетох "претупан" и доста се учудих :), щото бавно и спокойно се лееше и този епизод, поне по отношение на главните герои – динамиката идваше от пациентите и техните съдби.

 

Радвам се, че попаднах на тези скици – щом във всеки епизод успяваха и да ме разсмеят, и да ме разплачат, значи, отлично са си свършили работата. Нямаше излишни драми, а когато се задаваха такива, сравнително бързо се справяха, без излишно задълбаване в сълзи и сополи; (почти) нямаше родители, които да изземват живота на милите си дечица (само на 42 години, завалиите, какво знаят те за живота?!) – е, една мама беше с потенциал да оклепа картината, добре че не ѝ дадоха поле за изява в последния епизод :D

 

Ще ми липсват, но съм доволна, че няма да има следващ сезон – казаха "край" навреме.

 

P.S. Чак сега проверих за спешъла, който излъчиха по средата на втория сезон – вече има английски субтитри. Има ги от един месец де, ама кой да се сети да погледне по-рано...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав сериал!

Ще ми липсват тези сладури!

Бяха ми като семейство! Може би е по-добре, че няма да има трети сезон да не развалят доброто впечатление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...