Jump to content

Dragon Zakura Season 2 (2021)


Recommended Posts

Dragon_Zakura-2021-lscp-1-1000x574.jpeg

 

Dragon Sakura Season 2 (ドラゴン桜)
Страна: Япония
Също така известен като: Dragon Sakura
По мангата на: Norifusa Mita - "Dragon Zakura 2"
Период на излъчване: 2021 – Април – 25 до 2021 – Юли – 04
Време на излъчване: Неделя 21:00
Формат: Renzoku
Жанр: Училищна драма
Канал: TBS
Епизоди: 11
Режисьор: Katsuo Fukuzawa
Субтитри: Английски

 

Участват:
Hiroshi Abe като Kenji Sakuragi
Masami Nagasawa като Naomi Mizuno
Special Advanced Class
Takahashi Kaito като Seto Akira
Minami Sara като Hayase Nao
Hirate Yurina (平手友梨奈) като Iwasaki Kaede
Kato Seishiro като Amano Koichiro
Suzuka Ouji като Fujii Ryo
Shida Sara като Kosugi Mari
Hosoda Kanata като Hara Kenta
Ryukai Gakuen Staff
Eguchi Noriko като Tatsuno Kumiko
Oikawa Mitsuhiro като Takahara Hiroyuki
Yamazaki Ginnojou като Okuda Yoshiaki
Kiba Katsumi като Tatsuno Kyojiro
Uchimura Haruka като Ohyama Masahiro
Yamada Kinuwo като Tamura Rieko
Ken (ケン) като Tsuji Keisuke
Tsurugasaki Yoshiaki (鶴ヶ﨑好昭) като Tsurugasaki
Others
Sagiri Seina (早霧せいな) като Kishimoto Kaori
Sano Hayato като Yoneyama Keita

Hayashi Kento като Sakamoto Tomoyuki

 

Резюме: Десет години след като Kenji Sakuragi (Hiroshi Abe) напуска гимназия Ryuzan, училището е в спад. Преди гимназията е пращала много ученици в Токийският университет, но вече не е така. За да измъкне училището от спада, на Kenji Sakuragi е направено предложение да се върне отново там...

 

Линк към Сезон 1 :click:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За момента от най-известните сега заглавия, това държи най-висок рейтинг. Нормално, като се има предвид, че е свързано с култова стара поредица. Дано наистина да оправдае очакванията на публиката!

Off Topic

180472995_1433095350374271_8187194643211

173270831_3663328360442166_4343640793812

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато тази дорама върви, ето че се появи новина за нова ученическа поредица, която ще видим лятото - "Solomon's Perjury". Преди 7г. японците правиха филм по романа, а корейците - сериал. Сега е време за дорама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър първи епизод. Солидно актьорско присъствие на големи имена. Норико Егучи като директор, Мицухиро Оикава като заместник. И двамата си заложиха главата в торбата само за да разберат, дали 5ма ученици от подобна гимназия могат да влязат в Тодай.

Не знам, как изглеждат в днешно време подобни поучителни истории? Дали не им се изгуби силата, се питам? Какво вече значи влизането в реномиран университет и защо им е на младите да се борят за това? Ей такава въпроси ми се въртяха в главата, докато гледах.

И нашата система никаква я няма, та си помислих, дали не е време да вземем пример от японците, които вке още се опитват да правят нещо по въпроса. Напоследък такива дорами липсваха дори в Япония. Някои зрители си спомняме, колко силни бяха тези хора в представянето на подобни истории.

В еп. 1 само маркираха учениците. Доста дечурлига ще трябва да вкарват в правия път, а като гледам Сакураги има да решава цяла дилема по отношение на образователната система, смисълът й и влизането в Тодай. 

Вярвам в силата на каста и се надявам всеки от героите да има силно присъствие но екрана!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да си завършил Тодай и пак да си останеш пълен глупак, според Сакураги. 

Интересен казус заформиха. Героят на Кайто Такахаши ми е най-любопитен за момента. Харесва ми, че го пробват в по-различни роля. Той е голяма душичка, но е добре да влиза и в други образи.

Направи ми впечатление, че не чух песни. В първия сезон имаше супер готини парчета на Ямапи и Melody.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме олимпийска нишка. Героинята та Хирате тренира бадминтон.

Супер силна втора серия. Едно на нула за Сакураги. Или две?!

Изводът е, че контузиите могат за се излекуват с учене.

Най-трудно е да убедиш съвременните деца в ползите от ученето, да ги мотивираш, но пък когато човек успее в това, винаги печели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Сакураги влезе в роля най-накрая! Ето такива учители ни трябват. Да казват истината на учениците и ако се налага, да им дърпат ушите заради надменността им. Не да ги оставят да им се качват на главите, каквато система очевидно са наложили в цял свят.

Героят на Сузука Оджи е още едно доказателство, че и тук имаме страхотен талант. Поредна различна роля прави, която много му отива. 

А какво да кажа за образа на Каната Хосода? Него тепърва ще го развиват.

Посадиха дракон закурата. Ще има борба за Кодай.

Хора, това трябва да се преведе!

Последната серия е била с рейтинг 20.4. Има нужда от такива дорами.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом в 4а ме разплакаха, значи душата на старите ученически дорами е още жива.

Съвсем бях забравила култовите  методи на Сакураги. Отново ме впечатлиха. Сякаш за пръви път гледам подобно нещо. Урокът за родителите беше безапелационен. Факт е, че много от тях не вярват в децата си или поне не им го показват, което е жалко  и тъжно.

Минна, ганбаре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко са учителите, които наблюдават, откриват и развиват талантите на учениците. Точно този процес видяхме в еп. 5.

И още 1 тема засегнаха- за приятелството и отборната работа дори при явяването на изпита за Тодай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме още един актьор, който е хубаво да споменем в каста. Кенто Хаяши участва по-скоро като гост. Може би няма да има толкова осезаемо присъствие. По-любопитно е, какво ще направи Сано Хаято в ролята на бивш ученик на Сакураги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново продължават да извеждат на преден план проблемите на съвременното образование.  Подобно на това у нас, оказва се, че и япончетата напоследък не могат да се съсредоточат и да покрият изискванията на важна част- четене с разбиране.

В този случай фокусът беше върху творбата на Дадзай "Бягай, Мелос!"- много любим разказ, върху който писах цял доклад преди време.

Та на помощ се притича сенсей Осаму Дадзайфу, специалист в тази област (Ха Ха! Супер подбор за ролята - лика прилика с оригинала). Не е лесно да четеш и интерпретираш дадено произведение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха! Сакураги събра почти цял клас. 

Отново трогателен епизод, разкриващ дълбоки несъответствия във възгледите на съвременните семейства.

Не знам, дали Сакураги ще успее да вкара в Тодай дори половината от тези деца, но съм сигурна, че приятелството, което създадоха, няма да изчезне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава ми 1 серия. Много динамика има в действието, макар тя да е от различно естество. Битката не е физическа. Всеки ще си бори да оцелее. Дори гимназията. 

Yosh! Ganbare!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше най-вдъхновяващото и носталгично заглавие от много време насам. Не знам, защо японците се бяха дистанцирали от подобни истории. Нуждаем се от тях точно сега.

Доволна и предоволна съм от изненадите и обратите до последно. Най-хубавото е, че не само малките ме разплакаха (големи душичка бяха и Кайто, и Оджи, когато се разчувстваха - абсолютно убедителни).

Голямата изненада, която чаках 10 епизода, се казваше гостуване. Тези, които сме гледали първата дорама знаем, че героинята на Масами беше една от ученичките на Сакураги. Очаквах да видя и останалите. Те действително се появиха, с изключение на един. Много съм му сърдита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замислям се покрай тази дорама, дали в Япония правят изследвания за неграмотността след учениците, понеже това е болна тема и у нас. Прави ми впечатление, че в много японски продукции напоследък голяма част от хората трудно разпознават всички канджи. Ако това е някаква тенденция там, може би е време да си опростят системата и да махнат канджитата. Две азбуки не са никак малко за писане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, че никой друг не изгледа сериите, за да обсъдим методите на Сакураги и още други неща.

Юрина Хирате ще участва в нов Спешъл  - Kaze no mukou e kakenukerо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...