Jump to content

Koi to Yobu ni wa Kimochi Warui (2021)


GFotaku

Recommended Posts

spacer.png

 

Koi to Yobu ni wa Kimochi Warui

(Неприлично е да наричаме това любов)

 

Режисьор: Накаяма Наоми

В ролите: Тойонага Тошиюки, Козакай Юрие и др.

Тип: ТВ/Web

Жанр: романтична комедия

AniDB и MAL: AniDB //  MAL

Държава: Япония

Година: 05.04.2021

Епизоди: 12

Времетраене: 23 минути на епизод

Субтитри:  Български

 

Резюме: В един дъждовен ден Амакуса Рьо бива спасен от падане по стълбите от едно непознато момиче.

Колко странно, че тя носи училищна униформа като на сестра му.

Колко странно, че по-късно същия ден Рьо отново се сблъсква с нея в собствения си дом.

Арима Ичика се оказва приятелка на сестрата на Рьо. И е отвратена от заключението му, че всъщност май се е влюбил в нея.

 

Линкове:

Към плейлистата за гледане онлайн :click:

 

______________________

Това го започнах по-скоро на шега. Анимето е изключително класическа романтична комедия, с по-скоро слаба анимация, но на мен ми върви приятно. Напомня ми силно на заглавия тип "Takane to Hana" (дето били тооолкова скандални с възрастовата си граница между главните герои :dunno: ... Някои хора се впрягат излишно и не виждат чара и смисъла в този тип заглавия, според мен). 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезнал е 6-ти епизод! Засега върви интересно. Гледах и Такане и Хана, има известни прилики, щеше да бъде много добър ако не имитираха движения и възклицания от аниметата. Да не коментирам главния, въобще не прилича на възрастен, а на тинейджър, който е облякъл костюм. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шести епизод е качен още вчера~

(Може би ще се появи и в бокса... някой ден...)

Иначе в този жанр всичко е едно голямо клише, от героите до случките, през които минават, така че дали ще е манга или аниме, всичко ще е еднакво. Но какво пък, мен продължава да ми е приятно, без значение, че се повтаря. Сега от 6-ти епизод май се опитват да затегнат атмосферата, то вече беше време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епизод девети във Vbox

(Някъде в началото към третия кадър с чат си личи как вече се отказвам да украсявм екрана с букви xD)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На 8.06.2021 г. at 13:16, Sunny1 написа:

Може да го удължат? Или просто финала да е различен - например да не се получи нищо между тях 

 

Почти напълно съм сигурна, че май няма да се случи нищо и краят ще да е отворен. Обикновено с този тип истории все така става, с надеждата, че ще има сезони нататък (особено ако мангата още върви, което не съм проверявала, но като че ли е така).

Ще го удължат само ако е предизвикало достатъчно интерес, за което също не съм сигурна. Имаше оплаквания за възрастовата разлика на героите дори извън вселената на анимето xD. Ще му стискам палци, все пак за мен си е приятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

И на мен ми мина през ума, че възрастовата разлика може да не се приеме, не можах да разбера какво стана накрая - главният я погледна много изненадано, нещо разбра? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Последния епизод обяснява реакцията му, мисля.

Off Topic

Аз лично съм много приятно изненадана, макар че пък този край трябва да значи, че няма да видим продължение много дълго или даже никога. Ох, винаги е хем така, хем иначе xD

 

Имах перфектната възможност да поработя върху тази серия от по-рано (лъки ми).

Затова я качвам и по-рано във Vbox~

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GFotaku, първо, благодаря за превода, без него едва ли щях да го загледам. Второ, опънингът е страхотен, и ако имаш възможност, може ли да качиш само него? Искам да си го имам с бг превод в папката ми с остове. 

Това е едва третото ми изгледано аниме, през годините не успях да им стана фен. 

 

Заклета романтичка съм и резюмето ме привлече, арта ми хареса и съм приятно изненадана.

Доколкото съм запозната с начина на мислене на японците, не е необходим втори сезон.

Ясно бе показано, че чуствата на Рьо са истински. И всичко останало е ясно- следва нагаждане на характери, търпение и компромиси. Но тези двамцата ще се справят, сигурна съм.

 

Редактирано от milkyni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз много благодаря за хубавите думи!

Много се радвам, че опънинга се е харесал (аз също го харесвам, но ако трябва да съм честна, преводът му доста ме поизнерви, защото все ми се струваше, че не "влизам в ритъм", казано на собствения ми жаргон xD Но рискувах да го пусна така в крайна сметка, сега се радвам за което).

Мога да го извадя, разбира се - Надявам се, че този вариант върши работа.

 

Да, като цяло не е необходим втори сезон. Направят ли, ще е защото анимето е направило фурор (което не е така, силно е за сезона и в жанра си, но не достатъчно, че да го разводняват). Не знам какво се случва в мангата (оказа се, че все пак върви), но обикновено вторите сезони показват как се образува някой романтичен триъгълник или друга многостранна фигура - напълно ненужно. (Понякога дори скарват жестоко героите, което ми е необяснимо, аз гледам романтика, за бога 0.О) Вариантът сега е достатъчно очарователен~

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...