Jump to content

Kotaro wa Hitorigurashi (2021)


Recommended Posts

EznwqquVoAAPlx6?format=jpg&name=medium

Off Topic

Ezv2bx7VgAA1av3?format=jpg&name=large

 

Kotaro wa Hitorigurashi(コタローは一人暮らし)
Страна: Япония
Също така известен като: Kotaro Lives By Himself
По мангата на: Tsumura Mami – „Kotaro wa Hitorigurashi“
Период на излъчване: 2021 – Април – 24 до 2021 – ? – ?
Време на излъчване: Събота 23:30
Формат: Renzoku
Жанр: Драма, Комедия
Канал: TV Asahi
Епизоди: 10
Режисьор: Matsumoto Kana
Субтитри: Английски

 

Участват:
Yokoyama Yu като Karino Shin 
Kawahara Eito като Sato Kotaro
"Apartment no Shimizu" Residents
Yamamoto Maika като Akitomo Mizuki
Namase Katsuhisa като Tamaru Isamu
Issey Ogata като Shimizu Elderly Couple
Suzuno Law Office
Mitsuishi Ken като Suzuno Makio
Momota Kanako (百田夏菜子) като Kobayashi Ayano
Kindergarten Shimizu
Nishihata Daigo като Hanawa Keisuke
Minemura Rie като Oka Asako
Deguchi Natsuki като Futaba Touko
"Shogakusha" Publishing Office
Ohkura Koji като Fukuno Ippei

 

Резюме: Karino Shin (Yokoyama Yu) е непопулярен художник на манга, който прекарва безсмислено дните си в апартамента си. Един ден той среща новия си съсед Sato Kotaro, 5-годишно дете, което през повечето време живее само. Постепенно Shin започва да се грижи за Kotaro и научава значението на отговорността и грижите като възрастен…
 

Свали :click:

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6  изгледани серии. Всяка следваща прави заглавието още по-качествено. Голяма комбина станаха Котаро, Карино, Мизуки  и Тамаро -сан. Браво на творческия екип как разви историята до тук в тези кратки епизоди, от къде тръгнаха в началото и до къде стигнаха героите в 6-и епизод. Има малко и инди-стил в цялата таз  продукция според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този Йоко го гледам май за първи път. Съсвсем на място си е като излъчване за този герой. Въобще целия каст е чудесно подбран.

Японска human drama в цялата си прелест е заглавието.

На мен направо не ми достига това че са толкоз кратки епизодите. Тъкмо се загледам и ... свърши. А го гледам съвсем текущо и нямам запас да речем още един епизод. От сега завиждам на бъдещите зрители , които ще могат да го видят анблок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йоко е много интересна птица. Пее в група, прави комедийни изяви на сцена и понякога актьорства. Въобще, всички в неговата група Канджани 8 имат талант и на актьори. Всъщност, обсъждахме наскоро колегата му Тачон в дорамата Shiteru waifu.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хи, хи, точно такава птица играе и тук. Ааааа значи онзи Тачон му е авер . Ясно. Шемети и половина :lol:

Такъв изрусен , чорлав, неугледен, неглиже много му отива. ;):D и с тез вечни и любими му джапанки. И в моя коридор има точно такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силен 7 епизод. Колко неща се казаха за толкоз кратко време и разбира се не всичко дословно. Колко неща извлякоха и намекнаха ако не бяха казани в прав текст чрез мотото на този епизод "спя". Мда. Силна серия, браво на творческия екип за нея отделно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пореден силен и емоционален епизод 8 .

Spoiler

Започнах с :D как Котаро и Карино станаха съквартиранти. Как Котаро заяви че иска по-скоро да стигне фазата си " Защо?" но после....

Тамару- сан с единствения адекватен възможен отговор на този въпрос от Котаро, по-точно майка му.  После и включването на "Защо?" при Карино и леля-чичо му. Финално терзанието на Карино че за първи път излъга малкия си голяма приятел Котаро.

Силен, силен сценарий. Колкото повече напредва това заглавие толкоз по-качествена става цялата картина на този сериал. Върви напълно към шедьовър. Бих казала мини-шедьовър предвид формАта му. Колкото и серии да са общо знам от сега че ще са ми малко.

Редактирано от Шоши-сан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ukio, в превюто за следващата серия-9-а  видях още един изрусен субект- ново лице и за сериала и за мен. И взех да се тормозя да  не е е още един авер на  Yokoyama Yu :896767:

Имам проблем с възприятието на изрусени далекоизточни, хим не им отива в моите очи. Даже ала като розово фламинго им е по-добре от колкото изрусено. :896767:

Yokoyama Yu в първите няколко епизода нещо периферно го гледах поради този факт ;)

Редактирано от Шоши-сан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, на някои действително не им прилича русо. А може да зависи и от самите прически, понеже преди смятах, че на японци много им отива този цвят.

Йоко не ми допада така, както и Томоя Накамура в неговата кафе дорама.

Рюсей като фламинго беше доста добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпоследния 10 -и епизод също много наситен и като сюжет и като включване на още герои. Направо ми се стори по-къс, не разбрах кога почна кога свърши. Основната тема на този епизод бе от тези които на далекоизточния фронт нямат равни в това как я поднасят. Даже е трудно да се коментира, толкова перфектно, погледната отвсякъде.

Чакам чинно финала на тоз шедьовър другата седмица.

Редактирано от Шоши-сан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не , за мен не е комедия. Аз го определям като японска human drama  с лек инди-стил. За мен това му е жанра. Както казва Rie, най-силното от пролетния сезон и аз съм съгласна с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледан. Финално с голяма усмивка и задоволство. Много съм доволна и от превода на английски, редовен и качествен. Радвам се че такова заглавие е нацелил читав преводач.

За мен това инди- заглавие остава мини-шедьовър. Нищо излишно.

Режисьорката Kana Matsumoto знам и с други шедьоври. Например чудесния филм Pan to Supu to Neko Biyori

Бих гледала и другите ѝ неща , стига да бяха достъпни за мен.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...