Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Seobok  (서복)

Романизация: Seobok

Премиера: 14 април 2021 г.
Държава: Южна Корея

Жанр: драма, научна фантастика

Времетраене: 114 мин.
Режисьор: 
И Йонг Джу

Сценарист: И Йонг Джу (Architecture 101, Possessed)

Продукция:

Разпространител: CJ Entertainment

Субтитри: английски, български

 

Участват:

Гонг Ю като Мин Ги Хун

Пак Бо Гом като Со Бок

Jo Woo Jin / Чо У Джин като началник Ан

Yeon Je Wook / Йон Дже Ук като началник Хо

Lee Un Jung / И Он Джонг като Юн Хьон Су

Хан Джи Хьон като ученичка в магазин

Чанг Йонг Нам като Им Се Ън

 

Резюме:

Мин Ги Хун е бивш агент, който живее откъснат от обществото и света след преживян травмиращ инцидент. Получава от разузнавателното звено една последна мисия, на която не може да откаже. Со Бок е първият човешки клонинг, пазещ в себе си тайната на вечния живот. Мисията на Ги Хун е безопасно доставяне на тест обекта. При първо напускане на лабораторията двамата са нападнати. Успяват да избягат, а Ги Хун е принуден да се покрие със Со Бок, за да осигури сигурността му. Тест обекът за пръв път е изложен на външния свят, а между двамата се заражда специално приятелство.

 

Краят на света, началото на една специална дружба

~цитат от постерите~

 

Свали с български субтитри :click:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: 

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър филм и то главно заради актьорската игра. Много ефектни сцени в края и много силно послание, което си знаем, но все забравяме. Хубав тандем правят двамата главни - истинско удоволствие е да ги гледаш!

Off Topic

Понеже малко подсказва края, го скривам - Пак Бо Гом ме съсипа емоционално с играта си - отдавна не бях плакала на филм. Вързан да го държат, само с поглед ще играе това момче!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, много сте бързи. С нетърпение очаквах да го качите, сядам веднага да гледам. Пак Бо Гъм ми е любимец, имаше бая реклама по този филм, дано си струва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, dido100 написа:

Слабо представяне в кината, въпреки голямата реклама.

Лично за мен е странно защо. Филмът е добър. Какво пак не им хареса на корейците...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, каква ще е тази  "специална дружба"...  Клонинга нали е  мъж... И какво ще му тестват...:rolleyes:

Иначе каста е от любимци...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, anirtimid написа:

Лично за мен е странно защо. Филмът е добър. Какво пак не им хареса на корейците...

Мнение от един от форумите:

Off Topic

"Кино показалось мне странным. С эмоциональной составляющей у них никогда не было проблем, но ко всему остальному у меня здесь много вопросов.
ЦА фильма, скорее всего, поклонницы актеров, в первую очередь. Но тогда почему такая тема и что за жанровая и стилистическая эклектика? У меня всю дорогу был диссонанс. В последнее время их тянет пофилософствовать на тему морали и этики, не делая при этом никаких выводов. В общем... очень наивно, мрачно и, как обычно, не ясно кто во всем этом виноват. Нет, ну, то есть, ясно, конечно. Виновато желание снимать крутые боевики, а ментальность не позволяет. Я их понимаю, в общем-то. ) Все мы хотим кем-то быть... это они верно подметили.

Актеры играли хорошо. Но для таких актеров здесь нечего играть. Ставку, скорее, делали на их фактуру, а не на талант. Они даже похожи, как братья.
Для Гон Ю, мне кажется, вообще проходная вещь. Бо Гом еще юный, ему нормально. Подкачался, здоровый такой стал ) Из всего фильма на меня, как на художника, действительно произвела впечатление только его шея. Тот случай, когда ты уже стар, тебе все понятно и хочется просто любоваться красотой природы. "

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, dido100 написа:

Мнение от един от форумите:

Off Topic

"Кино показалось мне странным. С эмоциональной составляющей у них никогда не было проблем, но ко всему остальному у меня здесь много вопросов.
ЦА фильма, скорее всего, поклонницы актеров, в первую очередь. Но тогда почему такая тема и что за жанровая и стилистическая эклектика? У меня всю дорогу был диссонанс. В последнее время их тянет пофилософствовать на тему морали и этики, не делая при этом никаких выводов. В общем... очень наивно, мрачно и, как обычно, не ясно кто во всем этом виноват. Нет, ну, то есть, ясно, конечно. Виновато желание снимать крутые боевики, а ментальность не позволяет. Я их понимаю, в общем-то. ) Все мы хотим кем-то быть... это они верно подметили.

Актеры играли хорошо. Но для таких актеров здесь нечего играть. Ставку, скорее, делали на их фактуру, а не на талант. Они даже похожи, как братья.
Для Гон Ю, мне кажется, вообще проходная вещь. Бо Гом еще юный, ему нормально. Подкачался, здоровый такой стал ) Из всего фильма на меня, как на художника, действительно произвела впечатление только его шея. Тот случай, когда ты уже стар, тебе все понятно и хочется просто любоваться красотой природы. "

 

Това с твоето мнение ли се покрива? И така като гледам авторът на поста няма съществени забележки - актьорите са играли добре, емоционалната стойност на лентата е ок, от екшън сцените май също не се оплаква. За еклектиката - нищо срамно няма в съвместяването на различни жанрове - публиката отдавна е свикнала и възприема това. А за моралните изводи от показаното - наистина ли трябва някой друг да ги прави вместо самия зрител? Освен това героите доста ясно ги озвучиха, особено на финала. Те много хора не намират стойност и в класически произведения, но това не ги прави по-малко ценни. Да, филмът не блести с кой знае какви оригинални идеи, но е добре заснет, с добра актьорска игра и емоционално въздействащ. Имаше няколко наистина красиви кадри! А шията на Бо Гом наистина направи впечатление :) Но както авторът на поста обяснява, той е вече на преклонна възраст, всичко в тоя живот му е ясно и нищо вече не му доставя удоволствие, освен природата, та вероятно би написал това за много други филми, книги, музика, картини... Тъжно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фона на глупостите, които гледаме напоследък, доста добре. Не е произведение на изкуството, но пък отлична роля за Бо Гом. Най му подхождат роли, в които не трябва да се отразяват емоциите на лицето му. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се присъединявам към отбора на нахъсаните да го гледат. Дано се окаже читав, съдейки по повечето коментари явно този филм слава богу "ще става". Актьорския състав също ми вдъхва огромно доверие, а това че повечето корейци не го харесват за мен направо си е препоръка, че филма е хубав............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма наистина не е нищо особено, но определено си струва да се изгледа макар и само веднъж:28558:. Леко ми е мудничък, леко депресарски, но определено добре са успяли да предадат цялата жестокост, алчност и липсва на емпатия на нещото наричащо се човек. "Прекрасен" вид сме за планетата, нЕма що. Завърши философски и те кара да се замислиш за цената на живота и саможертвата, който има сетива ще усети скритите послания. Малко са, ама ги има:lol:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Труден ми беше са асимилиране, чисто емоционално. Простичък като идея, но сложен за моето интелектуално ниво, явноо...  

Off Topic

В повече ми дойде идеята за човешки клонинг, който всъщност не е човек и има свръхсили. 

Иначе да, прекрасни сцени, страхотна актьорска игра и присъствие, неизбежен финал. Дали героят на Гонг Ю действаше само заради себе си? До кой момент от филма? Има доста въпроси, които да си зададе зрителя, докато гледа, както и да извлече поуки от цялата история. Пък и ако иска може да бъде съдник. 

Не лош филм наистина, но основно запомнящ се с играта на Бо Гом, студената атмосферата, която носи и чувството на отчаяност за живот . 

Според мен си заслужава гледането. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го , хареса ми комбинацията на двамата основни герои , твърде различни , две крайности , но с много силно присъствие . Филм с послания , нетипичен , разбирам защо не е популярен в кината , но все пак интелектуален и качествен . Животът не е само забавление и лежерни дни , той е нещо сериозно ни напомня филма . Хареса ми играта на думи за съня , заспиването и смъртта . Изобщо в Корейските филми изключително присъства тази тема / за смъртта / , това в началото много ме изумяваше  , но определено е важна тема и ми харесва , че я използват . Приятно гледане . Една фенка на Гонг Йо ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса филмът!

Започнах го заради Гонг Ю, който както винаги беше на ниво, но Бо Гом ме отвя с играта си. Критикувала съм го много пъти, но тук нямам никакви забележки, беше блестящ.

Развитието на сюжета ме изненада, не очаквах, че ще засегнат толкова екзистенциални въпроси. Трудни за отговор според мен, но ми допадна интерпретацията, която ни поднесоха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по принцип не харесвам и не разбирам повечето научно фантастични филми, но трейлъра малко ми напомни на една любима моя книга "Никога не ме оставяй" та реших да пробвам и се изненадах приятно. И той като споменатата книга задава въпроса кое те прави човек. На няколко пъти учените натъртваха, че Собок не е човек и да, отначало изглежда и се държи като робот, но в последствие разбираш, че има собствени мисли и чувства и търси смисъла на съществуването си. Ако това не го прави човек, здраве му кажи. 

Spoiler

Щеше ми се обаче да си беше "нормален" клонинг, супер силите ми дойдоха в повече...

Като се има предвид темата и спецификата на филма, финалът е предвидим, но както е казал един умен човек "важен е пътят, а не крайната цел".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сюжетът е малко плосък, но на повърхността му има един интересен елемент, който аз особено харесах - комуникацията с свръх човека, търсенето на смисъла от същинското човешко съществуване и разбира се чувството за вина. Въпреки не до толкова перфектен, Пак Бо Гом влезе добре в ролята на клонинг. Гонг Ю се раздаде на макс - агресия, безпомощно ст, сила, слабост, емоция. Този актьор е 90% от филма и ми се струва, че до някъде дължим пълнотата на този проект единствено и само на него. Филмът остави едно единствено чувство у мен - тъга. Тъжно е цялото това човешко "живеене". 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледан и ми хареса много при това . Гледах го защото Гонг Ю   досега не ме е разочаровал ,но не очаквах да бъде заснет на такова ниво. Атьорската игра беше на ниво и драмата главни се справиха много добре  ,Пак Бо Гом  не го бях гледала досега ,но ме изненада много приятно.
Самата история не беше нещо ново и иновативна , но самите диалози задаваха много смислени въпроси за човека и смъла на живота .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...