Jump to content

Koi wa Deep ni (2021)

Recommended Posts

Тази дорама се гледа на един дъх. Много движение и химия между героите плюс мистерия.

Но за мен еко темата е голямо попадение. Все едно гледам оживяла версия на Поньо. Да вземат да филмират още анимета на Гибли. Със сигурност ще изглеждат великолепно с живи артисти.

Голяма скица е Сатоми като започне да яде морска сол (или хималайска). Хикикоморито много подозрителен. Дали няма друга, скрита мисия?!

Всеки образ е отделна Вселена в тази дорама.

49 minutes ago, ukio said:

Голяма скица е Сатоми като започне да яде морска сол (или хималайска). Хикикоморито много подозрителен. Дали няма друга, скрита мисия?!

Всеки образ е отделна Вселена в тази дорама.

А за чичото какво ще кажеш? С тези малки, сякаш заскрежени мустачки... Изобщо тези от лабораторията са като представители на различни морски видове :)

• Haha 1

Всеки от океанолозите е неописуем образ. Чичото ми е особено забавен. Мустачките са уникат. В същото време се държи много убедително и искрено се е погрижил за нашата русалка.

Интересно ми е, как ще представят тази част на Сатоми. Не вярвам да й сложат рибешки опашка, но трябва да измислят някакво обяснение за мисията й.

Го се предаде отвсякъде. Облякоха го даже като акула.

Серията разглеждаше казуса за учените, които предават и продават истината за пари.

Защо Малчо Ейтаро започна да изглежда подозрителен?! Баткото му каза, че иска да е като него - отвеян и свободен, но той сякаш крие нещо. 

Еха! Еп. 7 беше най-драматичен. Историята с русалката изглеждаше съвсем на място и беше представена убедително. Сега ще й позволят ли да  остане при хората или ще я изпратят в морето, както показваше свитъка в музея?

Остава ми 1 серия. Не вярвах, чу Ейтаро ще направи подобно действие.

Нямаше магически ефекти, но имаше магия в цялото сбогуване.

Имам чувството, че малко удължиха историята, за да я напаснат на финала, който можеше да дойде и по-рано. 

Не ни обясниха, как се случи чудото. Ще си останем с догадките. Но пък всичко беше красиво.