Jump to content

Recommended Posts

1 hour ago, ukio said:

Сатомито Русалка ли играе? Мисле, че тук няма приказни елементи.

Е, как да няма приказни елементи! Говори си с морските създания. Стопроцентова русалка.

И понеже любовта им е дълбока, очаквам да го придърпа към дълбините на залива Хошигахама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Снежана написа:

Е, как да няма приказни елементи! Говори си с морските създания. Стопроцентова русалка.

И понеже любовта им е дълбока, очаквам да го придърпа към дълбините на залива Хошигахама.

Дано да е така! Да не решат сценаристите да ги срещат само през стъклата на аквариума и да си махат със сълзи на очи, че направо ще ме е яд, че съм го гледала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Indira said:

Дано да е така! Да не решат сценаристите да ги срещат само през стъклата на аквариума и да си махат със сълзи на очи, че направо ще ме е яд, че съм го гледала.

Не ми беше хрумвало! Аз, честно казано, не знам какво да очаквам. Все пак се надявам да не е сладникаво хепи като американски филм! Но и да не е нещастен край за младите. Искам да е оригинално. И обещаващо щастливо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвайте, как върви. Май не му остава много. И субтитрите са редовни.

Дано наистина не свърши като любимата ми зимна дорама, която вървеше толкова прекрасно до последната серия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

28 minutes ago, ukio said:

Казвайте, как върви. Май не му остава много. И субтитрите са редовни.

Дано наистина не свърши като любимата ми зимна дорама, която вървеше толкова прекрасно до последната серия.

Коя дорама е това?

Аз се надявам да не заиграят танц накрая като в дорамата с д-р Тендо (Такеру Сато)!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера са излъчили последна серия, но на 16 юни се очаква и още един специален епизод, озаглавен "Koi wa motto Deep ni - Unmei no saikai SP". Действието в него се развива 3 години, след финаала.

Off Topic

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/194366374_2953758558232561_7288399809190180107_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-3&_nc_sid=0debeb&_nc_ohc=NAW9Zzt6TvcAX-uz9fW&tn=5qGQ23e43ZjlvFKC&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=e9484df2dff679576067d23375f48bcc&oe=60E848A7

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, ukio said:

Вчера са излъчили последна серия, но на 16 юни се очаква и още един специален епизод, озаглавен "Koi wa motto Deep ni - Unmei no saikai SP". Действието в него се развива 3 години, след финаала.

 

Аз дебна в авистаз за последната серия, но още не е качена. 

Хмм, какво ли ще стане 3 години по-късно...

 

@ukio, колкото до Ore no ie no hanashi, коментарите ти бяха зарибяващи и тъкмо мислех да го гледам. И какво сега се получи?!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го препоръчвам, но предупреждавам, че точно преди края сюжетът взима пълен обрат, което може да не се хареса на всеки.

Ето тук сценаристите имат възможност да се поправят, ако нещо са сгафили с финала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що изгледах финала. Ще кажа само, че не дъха на финал, а на подготовка за SP-то :)

Най-много се радвам на химията между него и нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може само мааааалко да подскажете. По-скоро хубав финал, или по-скоро не? Че много ги преживявам нещата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, Indira said:

Ако може само мааааалко да подскажете. По-скоро хубав финал, или по-скоро не? Че много ги преживявам нещата :D

Финалът гледа напред с надежда :) Но развоят не беше никак оригинален. И все пак, важното е двамата да се обичат. Пълна с обич беше серията. Гледай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах спешъла, макар и без превод. Става и така. 

Според мен Го и Сатоми са се събрали и са провели следния разговор:

- Тъй и тъй няма никакъв сюжет, дай поне да наситим филма с чувства. 

- Хай! Какво предлагаш?

- Ще се изпиваме с поглед и ще се прегръщаме много, много!

- Хай, съгласна!

Сладури.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересна първа серия! Хубаво измислено, с доста герои - разнообразни и пъстри като рибите в океана.

Тази дорама може да стане хит, ако запази така важната еко тема,  която загатва още с първите кадри.

Сатоми е супер убедителна като океанограф, загрижен за всяка риба и дядо костенурка. Разбиващи паралели прави, но е толкова искрена. Няма как да не й симпатизира човек.

Трима братя на хоризонта. Добра комбинация от персонажи, плюс останалите герои - отвеяни и забавни. Младежът с камерата ме кефи.

Фантастичният реализъм още повече привлича.

Божествената ръка в океана и последствията, за които Рейзъра спомена по-горе, няма да коментирам. Трябват си и малко клишета за цвят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах втора. Тя май наистина ще излезе русалка. Надявам се да дадат логично обяснение на въпроса откъде идва.

Забелязвам, че се очертава конфликт с две изявени страни. Нашите хора срещу батко и нелепият "китаец".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно е, че дават и ретроспективна кадри с откриването на океаноложката. Малко повече история няма да е зле и за героя на Го. И той търси нещо в океана.

Имам 2 версии за нейната мистериозна поява - или е пристигнала от друго място и по случайност е попаднала тук или наистина е морско създание, приело човешки облик и дошло с мисия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересни опозиции заформиха и тази мистерия с русалската от морето е още по-завладяваща, но съчетана с повече реализъм и истинска еко тема, което е чудесно.

Дават ни по трохичка на серия. Батковците но Малчо са като куче и котка. Стана ясно, защо големият мрази героя на Го (счита го виновен за смъртта на майка им), но малкият много иска да поправи нещата. Голяма душичка е нашият райдър. Чак се премести на по-хубаво работно място и в по-здлавословна среда. Хаха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...