Jump to content

Ichikei no Karasu (2021)


Recommended Posts

Гаргите от Първа дивизия. Веднага разбрах, защо са избрали името. Когато си облекат тогите, стават истински гарги.

Дорама за пример.

Много интересни герои. Сред тях уникат е този на Ютака. Някъде да сме казвали, че е много готин? Е, продължава да е такъв. 

Ако и ние имахме подобно съдебна система, къде ли щяхме да сме сега?

Гости - Вакана Мацумото и Рику Хагивара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маккеню нали американец стана ;)

Не е в главна роля, но се мярка във всеки епизод, все пак е част от съдебния екип- фокус на тази дорама. Има един епизод посветен на неговия герой и там има повече екранно време. 

То не съдебната система, там и тя с хиляди "дупки" , корупция и прочие . Но тук пример за герои които де факто трябва да работят в нея и най-важното да не им се пречи да го правят както показаните. Решават се човешки съдби а не "цената на доматите" образно казано. 

ukio, значи го почна :). Видя каша с гарвана, шареничък, голям симпатяга :D

Редактирано от Шоши-сан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Маккеню е част от екипа. Според мен важна, понеже има едно куче, което всички развеждат. Хаха!

Ноо Ютака обира точките за момента. Ако на някой му липсва, непременно да го гледа!

За мен е много показателно това, че голата теория е нищо, без действие за търсене на истината. Ако не бяха направили разследването, нямаше да разбират истината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, дали са му най-важната роля, да се разежда куче хич не е лесно! От личен опит го знам :D Шегата настрана, може да загледам малко да видя дали ще ми допадне. 

Благодаря за отговорите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кучето е негово. Другите повече го развеждат. Героят на Ютака му е любимец. Мичико, така се казва то, има важна роля при играта на бейзбол - адвокати срещу съдии. Хаха! 

Всички са един екип и действат заедно. Затова Маккеню е почти винаги на линия.

Поразителна 2ра серия! Много силни послания! Не вярвах на този обрат. Направо се разплаках на финала. Гостуванията на Тору Баба, Ацуко Маеда и Юта Канай  допринесоха много за въздействието. Тору беше в ролята на супер наежен съдия с баща във висшата лига на съдиите, но не успя да надвие нашия Ютака. Наистина, изводът, който направиха след този случай, беше много показателен. Страшно е да си съдия, защото ако направиш грешка, ти тежи на съвестта. Обаче, ако си сгрешил и не си признаеш е още по-опасно.

Тук има дребни елементи, които са част от атмосферата и създават допълнителни симпатии към героите и историите. Освен това, ни показват с по някой щрих за миналото на героите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еп. 3 с гостувания на Еми Сацукава и Йошинори Окада. 

Чудя се, до финала ще разберем ли, кой е умният племенник на Ютака? Във всяка серия индиректно им задава по някой въпрос, но така и не го показват.

Отбелязвам интересната идея в съда, по време на делата, да има художници, които да запечатват всичко важно в манга формат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, не само разбираме но ни го и показаха. Само че търпение. Сцената с появата му бе от забавните :D. Явно всеки имаше някакъв предварителен имагинерен образ как изглежда племенника и като го видяха, вкл. и аз, не беше това което очаках.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еп. 4 - най-добрият до момента. Трогателна история.

Няма как да не симпатизира човек на тези деца и накрая да не му остане горчилка, след решението на съдията. Добре, че все пак имаме работа с нашите Карасу-та.

Отлична игра на младежите в лицата на Такето Танака и Каната Хосода. Изумена съм, как Хосода-кун е успял да промени визията си и килограмите, след ролята в Драгон Закура. 

Още няколко мини гостувания направиха Мей Нагано, Алис Хиросе и Кеничи Ендо.

Накрая дадоха обяснение за гаргите. Споменаха за някакъв мит, откъдето героят на Ютака го е взел. Само че аз не се сещам японците да имат подобен мит за гарван създател на света. Такъв има в митовете на индианците. И понеже главният много обича да събира разни шамански неща в кабинета си (тениската на Догу още ми е пред очите - и аз бих носила такава),  възможно е източникът да е индиански.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ютака е просто непоправим. И непредвидим. Хахаха!

Еп. 5 беше посветен на героя на Маккеню. Повече екранно време за него. Жалко, че финалът изглеждаше незавършен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, щом цял епизод на Маккенчо има посветен, слагам го в опашката с неща за гледане. Скоро очаквайте включване в темата и от мен. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че нататък ще става напечено, понеже повишиха наперената конкурентка, а очевидно тя има пръст в старо некоректно отсъждане, касаещо Ирума.

Най-хубавото е, че тези хора вършат заедно цялата работа като 1. Дори да се решат на разследване, правят го заедно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Подозирах, че така е станало в миналото. Жалко, че не са намерили доказателства тогава, но сега ще компенсират.

Шунске Кубозука, Асами Усуда и Бакаритъм гостуваха в епизода. Юка Итая  за втори път се появява, но да видим, на чия страна ще застане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах заглавният епизод. 

 

Опитах, но не можах да харесам главната актриса. Добре, че беше Ютака да спаси шоуто. :)Е, и Маккеню, разбира се. Всъщност от никой от другите актьори нямам забележки, актьорският състав е приятен. Особено много ми хареса офис пространството, в което работят. Стаята на главната героиня с цялата стена, пълна с манга, лол. Тези неща винаги ме хващат в драмите им, колкото и неестествено/нереалистично да стоят на фона. Уникални са!

 

Засега ще го следя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главната актриса  Хару Куроки ти препоръчвам да я видиш в Nagi's Long Vacation на малкия екран. Аз съм ѝ фен. :) 

ukio, чакам да стигнеш до братчеда, да споделиш твоята реакция :896767:

Редактирано от Шоши-сан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...