Jump to content

Ichikei no Karasu (2021)


Recommended Posts

EyfcikDU4AEtOE4?format=jpg&name=large

 

Ichikei no Karasu (イチケイのカラス)
Страна: Япония
Също така известен като: Ichikei's Crow: The Criminal Court Judges
По мангата на: Asami Rito -  "Ichikei no Karasu"
Период на излъчване: 2021 – Април – 05 до 2021 – Юни – 07
Време на излъчване: Понеделник 21:00
Формат: Renzoku
Жанр: Драма, Право
Канал: Fuji TV
Епизоди: 11 + SP
Режисьор: Tanaka Ryo (The Confidence Man, Code Blue 3), Hoshino Kazunari (Sutekina Sen Taxi, SUITS 2), Moriwaki Tomonobu (Sukina Hito ga Iru Koto), Namiki Michiko (Mondai no Aru Restaurant, Saikou no Rikon, Itsuka Kono Koi wo Omoidashite Kitto Naite Shimau)
Субтитри: Английски

 

Участват:
Takenouchi Yutaka като Iruma Michio
Kuroki Haru като Sakama Chizuru
Arata Mackenyu като Ishikura Bunta
Sakurai Yuki като Hamatani Mio
Mizutani Kaho като Ichinose Itoko
Nakamura Baijaku като Kawazoe Hiroshi
Kohinata Fumiyo като Komazawa Yoshio
Kusakari Tamiyo като Hidaka Aki
Tokyo Public Prosecutors Office
Yamazaki Ikusaburo като Ide Iori
Masu Takeshi като Jojima Reiji

Baba Toru като Koda Takahisa (епизоди 2 и 11)

Okada Yoshinori като Fujishiro Shogo (епизод 3)

 

Резюме: Iruma Michio (Takenouchi Yutaka) е наказателен съдия, който извършва проверки на място лично, за да разкрие истината по всеки случай и да предотврати фалшиви обвинения. Въпреки това, Michio винаги в крайна сметка създава проблеми на отбора си, докато рови в инциденти със свое собствено темпо. От друга страна Sakama Chizuru (Kuroki Haru), е млад елит, която стана помощник-съдия. Тя работи бързо и ефективно, заради което винаги е разочарована, когато види стила на работа на Michio. Но Chizuru бавно осъзнава, че Michio третира всеки случай като „живота на всеки човек“ и започва да се пита какво друго може да направи като съдия, освен да преценява…
 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 от 5 налични за мен серии изгледани. Почти на един дъх. Доста симпатично направено. Един такъв уличащ баланс м/у сериозното и хумора. Последния е на висота. Казусите подбрани до тук много добре. Kuroki Haru я гледам за първи път в такова амплоа и се справя добре. А . Fumiyo Kohinata  отново в роля баш за него. Харесват ми даже и "приказките " в които се отплесват по няколко пъти на епизод , ту покрай имагинерния пременник на съдия Мичио, ту покрай творчеството на старшия съдия Йошио и пр. :D.

Симпатичен е и каша с една врана/гарван или каквото е от зоологията. След Томи на Мокоми вече се предавам по животинските теми ако не е куче или котка ;):896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, нека е гарван :). Ами освен че го дават анимиран във всеки епизод като каш   в някои от първите 5  епизода казаха символ на какво е тази птица според някакво предание. Хем обърнах внимание на обяснението но сега не мога да го препредам, забравих :blush:. Но има обяснение и предполагам че пак ще го споменат. Аз изгледах и 5-и епизод и сега настава търпеливото чакане/ дебнене на преводача до финала на това заглавие. Но определено едно от най-приятните за мен на текущия японски фронта, без мангака :896767:. Щото като ги разгледах настоящите заглавия загубих бройката в колко иде реч за такива.

Бързо вървят сериите, говорят бързо, героите не са един и двама , всички имат екранно време и .... направо е миниекшън :896767: гледането, налага се да поспирам с мишката за да смогна с четенето. Плюс и разните такива приказки за някой мит или символика. Но преводача предвид материята се справя сносно според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 изгледани серии. Хареса ми че казуса който тлееше в тези първи серии и като бомба със закъснител го очаквах "мина" в 6-7 . Всичко ясно от миналото вече. И до края спокойно мога да гледам новите подвизи на цялата чета. Напълно съм доволна от това заглавие до тук.

Гарвана си го чакам във всеки епизод и му се радвам :lol: като удари със съдийското чукче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8-и изгледан. Въпреки сериозните тема в съдебния казус в този епизод тънкия хумор бе на високо ниво :D. А на финала просто се :lol: вече.

Spoiler

За тоз племенник на съдия Ирума във всеки епизод слушаме, даже внимателно и си чакам тоз момент с повишено внимание, защото тук се крие развръзката в мисленето на Ирума обикновено :896767:. Не знам кой как си го е представял, вкл. и аз тоз пременник но като се появи..... реакцията на Сакама бе изчерпателна :896767::lol2:

Имам готов за гледане и 9-и , добре че макар и по-късно ги качиха в един ден с 8. В предкушение съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След многото смях в предишния епизод в 9-и някак си прекалиха с мелодрамата. Излишно ми беше чак пък толкоз, не ми хареса такова представяне на съдебния казус. А и къде забравиха племенника?! Надявам се в следващия последен епизод да се върнат към познатия тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледан. Мноого съм доволна от този сериал. Екипа започна добре и в рамките на 11 серии нито за миг не се умори, не забави темпа, не включи ненужни неща и прочие. Имаха си текст за всички 11 серии и даже си оставиха вратичка за продължение . И аз съм напълно "за" такова.

Много добър баланс м/у сериозното и останалото. Много ми допадна хумора, хем той беше постоянен и все на ниво , от най-различни източници.

Каша във всеки епизод с анимирания шарен гарван с чукче всеки път си го чаках с :) , готина шаренийка на фона на рисунката на черния гарван на жълт фон , който имаха на видно място в офиса тримата съдии.

Липстват ми познания в съдебната система принципно та няма сигурно да нацеля точния термин за срещите които си устройваха съдиите и прокурорите но това бе много конструктивно, полезно, логично и ефикасно.

Освен че в основния каст бол познати муцуни, през епизодите с камео-участия също се включваха такива.

Финално отличен 6 има това заглавие от мен в този жанр и се надявам за сезон 2 или SP поне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами след като реших да внимавам повече в приказките на съдия Ирума , които започваха с "Моя племенник....." те пък взеха че намаляха и бяха за други неща а не за гарвана . Обяснението бе в първите 2-3 серии. Там имаше бая текст, аз спирах час по час за да смогна да го изчета, вкл. и тези лирични отклонения та .... в цялата таз работа бе и гарвана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една от двете дорами с големи шансове за награди от пролетния сезон на The Drama Academy Awards.

Трябва да я видя накрая!

Ето как е гласувал човекът от Dorama world:

 

Best Drama: Omameda Towako to sannin no moto otto Best Leading Actor: Takenouchi Yutaka (Ichikei no Karasu)

Best Leading Actress: Matsu Takako (Omameda Towako)

Best Supporting Actor: Okada Masaki (Omameda Towako)

Best Supporting Actress: Ichikawa Mikako (Omameda Towako)

Best Theme Song: Presence Ⅰ (Omameda Towako)

I don't think I need to explain most of my choices though given my liking for the drama. As for the best leading actor category, it was a fight between Takenouchi and Abe Hiroshi for him so in the end, I picked the former for his role which was somewhat different from what he had done so far. As for why I picked Shinshin over the other ex-husbands, Okada Masaki really made this character very endearing and lovable despite his flaws and this is the very first time that I must say, I enjoyed Okada's acting a lot. I would have gone for Takanashi (Odagiri) though if he was in the running but too bad he was a guest star. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...