Jump to content

Coffee Ikaga Deshou (2021)


Recommended Posts

Хаято Исомура представя филма План 75 на кинофестивала в Кан преди няколко дни.

Върви нагоре това момче.

Филмът е ужасно звучаща, покъртителна история за нов план на правителствата по света (някъде вече са факт!) за евтаназия на възрастни хора с цел намаляване на населението и на старите и немощни хора на планетата.

Off Topic

282212939_3198036377138110_5233608549584

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нейсе и аз "се дотътрих" до това заглавие.  Моята голяма приятелка Наоко Огигами да видя какви ги е "съчинила" този път на малкия екран. Премиерно при мен за нея.

Тепърва го почвам и ще чета поетапно ukio  и ще се включвам.

Редактирано от Шоши-сан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах и аз първи епизод. ukio, прочетох те за него. Мда , много наситен. Цели 2 казуса. А и се разбра че Аояма нещо много дълбоко и сериозно го е погнало по пътищата а и не може да се застоява. А и такъв добър психолог.

Spoiler

В първия казус засегнаха една от любимите ми теми - комуникация.

А във втория се заиграха с метафори. И с цвета кафеоле. После и с малките добавки към него.

Въобще доволна.

Редактирано от Шоши-сан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах и еп. 2- с розовата тийн  и художничката. Пак  2 казуса в една серия, този път преляха от един в друг. Прочетох и ukio за еп. 2

Spoiler

Нещо в тези 2 първи серии прекалиха с подмятанията към главния герой индиректно , че е убиец. Подозирам че иде реч или за недоразумение или за някой друг който се страхува да застане лице в лице със себе си/ да се погледне в огледалатото и за по- лесно плюе по друг. Нещо като художничката в еп 2. Но тя поне се видя все пак в огледалото де. Не и без подкрепата /насърчаване от нашия главен герой.

 

 

Редактирано от Шоши-сан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това аз ли съм го писала? Вече не помня, какво съм споделяла за серията, но помня, че тази с избягалото момиче беше най-интересна. Той й помогна, както на всички останали персонажи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не , не :) . Това в скритото е моя коментар по втория епизод. А иначе казвам ти че съм те прочело до дадения епизод за да си знаеш B) . Щото аз и като прочета впечатлението на друг и коментирал епизода може и да добавя към неговия коментар.

Аз понеже съм гледала само 2 епизода и съответно се зачудих дали имаш предвид тази розовокосата розова тийнейджърка дето си мисли , че в Токио всичко е розово и .....или е някой от казусите в следващите епизоди. Та така.

Редактирано от Шоши-сан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...