Jump to content

Coffee Ikaga Deshou (2021)


Recommended Posts

EyNZ1ScVcAER_1S?format=jpg&name=large

Off Topic

EyLb6HEVEAI03FL?format=png&name=900x900

 

Coffee Ikaga Deshou (珈琲いかがでしょう)
Страна: Япония
Също така известен като: Would You Like Some Coffee?
По мангата на: Konari Misato – „Coffee Ikaga Deshou“
Период на излъчване: 2021 – Април – 05 до 2021 – ? – ?
Време на излъчване: Понеделник 23:06
Формат: Renzoku
Жанр: Драма
Канал: TV Tokyo
Епизоди: 10
Режисьор: Ogigami Naoko, Mori Yoshitaka, Shoji Hiroshi
Субтитри: Английски

 

Участват:
Nakamura Tomoya като Aoyama Hajime
Kaho като Gakine Shima
Isomura Hayato като Sugi Sanpei

 

Резюме: Aoyama Hajime (Nakamura Tomoya) e собственик на мобилното кафене “Tako Coffee”. Той кара своя камион за кафе от град на град и лекува сърцата на мнозина с топлата си чаша кафе…
 

Свали с английски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rie ми я няма и аз нямам данни за преводача, така че особено след "ветеринаря Сатоши" към момента не съм в настроение за текущо гледане. Нека видя какво и как върви превода пък тогава. Нека "кафенясват" пък ще го видя като са готови. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 серии са преведени. Имам нужда да продължа приятното изживяване, което ми достави предходната дорама на подобна тематика. Само да се натрупат повече епизоди и я започвам.

От резюмето не става ясно, какви ще са ролите на Кахо и Исомура. Сигурно ще помагат на Томоя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем забравих тази дорама. Добре, че се задава нова, различна роля за Томоя, да се сетя.

 Amazon Prime Video пуска "No Activity/Honjitsu mo ijo nashi от 17 декември. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еп. 1 беше разтапящо-приказен! Абсолютна инди релаксация с 2 истории (с гости Кахо, Рика Адачи и Шиори Канджия), в които Томоя и неговото необикновено кафе направиха чудеса.

Пълен релакс! Макар, че не съм кафе фен, притегателната му сила е осезаема. Дори комбинацията с розовите октоподи проработи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тц, тц, как може така да го облекат това хубаво момиче на постера!? Тия чувалести панталони, тва грозно пуловерче от миналия век. Язък! Ще те привлече ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Облеклата нямат голямо значение. По-скоро искат да покажат, че всякакви хора и техните истории са представени на екрана. Това е момичето от първата история. Второто момиче беше безцветно. Поне тя така се изрази  - обличаше се в дрехи само от 1 цвят. И това, докато не опита магическото кафе на Томоя.

Втора серия е още по-добра! Ах, какво цветно кафе направи на хлапето, тръгнало да търси късмета си в Токио!

Тази дорама ще се окаже голяма попадение. За пореден път се убеждавам, че постерите нямат никакво значение. Не знам, защо напоследък не откривам креативност в тях (онзи ден се оплаквах от друг постер, понеже копира стар такъв), но като се замисля, по-важно е какво има на екрана.

Усещам, че освен бавното действие и релакса ще има големи обрати, а героят на Томоя вече загатват, че може да не е този, за когото се представя. Сериозно ли? С тази ангелска усмивка? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уоу! Ама че разкритие на фона на прекрасната рисунка! Само 2 епизода, в които на пръв поглед нещо не се случва, а всъщност станаха толкова много неща.

Невероятна slice of life дорама!

Този път гостуваха Анна Ямада, Асами Усуда, Ю Коянаги (не знаех, че има брат) и Токо Миура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се замислих, дали всъщност героят на Томоя не бяга от нещо/някого? Странно е, че се изплаши, а и неговите постоянни местения говорят в тази посока. 

Много е мистериозен нашият продавач на кафе. Очарователен и опасен едновременно.

Кеничи Такито само такава роля не беше играл. Хаха!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очевидно е, че героят на Томоя бяга от нещо, но го прави толкова спокойно и елегантно, че чак увлича.

Уоу! Какъв финал на еп.4! Кахо се завърна, Исомура-кун си изпълни мисията. В допълнение видяхме прекрасната Уакана Мацумото в тъжно-красив начален сегмент. Черешката на тортата беше синът на Кен Уатанабе. Дай определено има чар и талант поне колкото тези на баща си. Искам да снима повече и се надявам тук да го видим в още епизоди!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаех си, че този инди привкус ще ни отведе и към някой инди режисьор. Наоко Огигами е сценарист на това бижу, че и един от режисьорите. Ето защо сериите притежават тази очарователна странност, присъща и на нейните творби.

Op: Ozawa Kenji - El Fuego

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Многопластов и многоцветен епизод 5. Научихме миналото на главния герой и всъщност осъзнах, че и русата-жълта коса много отива на Томоя. Паралелно разбрахме повече и за Малчо Санпей.

Ех, това велико кафе! Ще вземат и мен да привлекат за каузата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха! Бездомникът не само че му е показал, как да прави истинско кафе, но го е научил и на обноски. 

Много приятен епизод. Толкова мъдрост беше събрана в това кафе и начинът му на приготвяне. Джиджи успя да промени героя на Томоя. Прекрасен е Томоя! И тук се убеждавам, че той може да изиграе с лекота всичко.  

Последните серии ще обърнат действието с появата на Рюби Миясе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охо! Всичко се преобърна в 7ма серия! Много добра история с хлапето. Томоя е удивително убедителен, когато трябва да бъде едновременно душичка и злодей. И този негов прекрасен глас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Финал. Кръгът се затвори. Научихме миналото на Тако-сан. Оширо Маеда играеше неговото младо аз.

Чудесна дорама! Имаше екшън, имаше релакс и най-вече имаше много специално кафе. 

За феновете на кафето и за всички останали. Включвам заглавието в топ дорамите на годината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя, че съм много доволна от детското попълнение накрая. Сора Нагано (кохай на Рюби, от една компания са) беше в ролята на малсия ботчан. Прекрасни отношения развиха с героя на Томоя. Нищо чудно, че още не беше пораснал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки леката  драматична нишка, това заглавие е абсолютен дзен. Този път кафето е във фокус. Не е традиционно японско питие, но ефектът е виден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...