Jump to content

Recommended Posts

EybcFDhUUAIgEAd?format=jpg&name=4096x4096

 

Off Topic

EzoBHOQUYAQBJgU?format=jpg

EzZBKIbVkAUZaCl?format=jpg

 

 

Youth of May (오월의 청춘)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Owolui Chungchoon
Период на излъчване: 3 май 2021 – 8 юни 2021 г.
Време на излъчване: Понеделник – Вторник 21:30
Жанр: Романс, Мелодрама, Исторически
Канал: KBS2
Епизоди: 12
Режисьор: Song Min Yeop (Doctor Prisoner)
Сценарист: Lee Kang (Spy)
Субтитри: Английски
           
Участват: 
Lee Do Hyun като Hwang Hee Tae
Go Min Si като Kim Myung Hee
Lee Sang Yi като Lee Soo Chan
Keum Sae Rok като Lee Soo Ryeon
Oh Man Seok като Hwang Ki Nam
Eom Hyo Seop като Lee Chang Keun
Kim Won Hae като Kim Hyun Cheol
Hwang Young Hee като Choi Soon Nyeo
Shim Yi Young като Song Hae Ryeong

Choi Won Young като Hwang Hee Tae (епизод 12)

 

Резюме: През май 1980 г., по време на бурните времена на въстанието в град Куангджу, Хи Те (Lee Do Hyun) и Мьонг Хи (Go Min Si) се срещат и влюбват. Любовта им изглежда предопределена от съдбата.
Хи Те е студент по медицина, който е влязъл в медицинското училище с най-добър резултат въпреки предразсъдъците срещу синове, отгледани от самотни майки. Той изглежда като непринуден човек, но освен това има непоколебим дух и упоритост. В същото време Мьонг Хи работи като медицинска сестра през последните три години. Тя напуска дома си и сега живее сама в Куанджу. Но за пациентите Мьонг Хи прилича повече на воин, отколкото на ангел…

 

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът ще се излъчва с българско заглавие "Майска младост" от 24 януари по bTV Story всяка делнична вечер от 22:30 до 00:00 ч. и с повторение на следващия ден от 11:30 до 13:00 ч.
 
Приятно гледане и се пригответе за много емоции!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако програмата на ЬТВ е вярна (а твърде често не е), то от сряда този ще почва. Този път няма „творчески“ превод на заглавието (по случайност) и ще се казва „Майска младост“. Все пак да не се надяваме прекалено, защото това е ЬТВ, а те често не изпълняват обещанията си. Освен това нито са пуснали статия, нито рекламно клипче. Като нищо ще се забавят. Но, а дано!

 

Аз лично не съм го гледал. По принцип има ли „youth“ в името, нещо като правило е да не се гледа, защото ще е тъпо. Но тук ще се пробвам.

 

п.п. Пърпъл, съжалявам, чак сега видях, че вече си го написал. Ако някой модератор желае, може да ми изтрие мнението, за да не става дублиране.

Редактирано от k-drama-monk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойна съм поне за превода, защото точно purple го превежда за тях. А този период за въстанието в Куангджу ми е интересен като тема. Някои от най-любимите ми филми са за него, като Taxi driver. Мен лично вечерният час ме устройва повече. Тъкмо докато се прибера от втора смяна и ще почва, та смятам да следя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оня ден си изкарахме чудесна вечер. Първо гледахме „Кримки и мистерии“ по киното, после видяхме повторението на синематичната премиера.

 

Spoiler

В сряда следобяд и евентуално събота сутрин повтарят вечерния от вторник, които са романтични премиери.

 

Накрая гледахме това. Съпругата геройски издържа твърде късния час. За първи път от петнайсетина години пихме Jameson. Не беше предвидено да е за премиерата на Lady, просто така си стана.

 

Още в най-първия кадър ми направиха впечатление лампите. Ние ги имахме точно същите по точно същото време в нашите паркове. Разбира се, ние малките гаменчета ги чупехме с прашки. И в тоя филм има гаменчета. Мил спомен.

 

Сега лошото е, че май наистина края ще е лош. Един от четиримата (поне), ако не и четиримата ще се гътне. Все пак с тези кадри се започна. То няма логика за щастлив край, при положение, че от други сериали знаем, че там хунтата пада от власт чак някъде края на деветдесетте. Не е баш сигурно дали и до момента не са на власт, защото този последния е много зле прикрит. Уф, няма да говоря за това.

 

Жената традиционно се оплака, че твърде много хора вкараха в първата серия и става объркване. Така е със скъпите им продукции. Опитват да вкарат всеки наличен актьор. На MDL нали ги гледам (и други предполгам)? Като видя списък от над сто актьора и вече знам, че това е скъпа продукция. Ама пък то да направиш нещо да изглежда като от преди четиридесет години и то във високо-технологична, развиваща се със светлинни скорости страна, си е доста трудно. Не, че са успели съвсем, но до-о-о-о-о-оста са се старали.

 

Може да бъде наречена банална историята, как една мацка праща друга на собствената си, среща с непознат. Но към трета серия измамата вече е разкрита и няма да ни занимават с нея. Тук имах и лек спор със съпругата. На мен богатската дъщеря ми прилича на главната от „Fight my way“ (ЬТВ го превеждат — По моя начин). Оказах се в грешка. Тази тук е някаква мега-не-известна. И все пак на мен ми е същата.

 

Spoiler

А да за политиката. Защо пиша това днес, а не преди два дни? Ами защото онзи ден в този форум само споменах политика и същия ден се грипосах. Бях точно като от реклама на лекарства. Тази нощ пък половинката се предаде и сега лежи безпомощно. Ето точно това прави политиката с хората. Толкова ти падат вибрациите, че ставаш зомби.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кадрите в първите три серии са наистина препратка към една отминала при нас епоха, за която част от хората, живели в нея, си спомнят със смесени чувства, носталгия и гняв. Но пък красиво заснети, вишните, цветчетата, и И До Хьон, който май че аз специално гледам за втори път (първата ми среща с него е в "Триумф") и реакцията ми беше "Уау, ама той можел и да се усмихва". Усеща се обаче напрежение в лежерността на действието, което някак ти крещи, че това няма да продължи така и няма да е цветя и рози. Това и знанието какво се случва точно там по онова време. Но знаем, че историческите факти за действителността не могат да ги преиначат, така че и не очаквам розов финал. Но очаквам да покажат много човешки емоции и човещина като цяло. Заради тях и ще продължа да следя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, dido100 написа:

Няма смисъл.

За мен висшата форма на няма смисъл е "Какво се случи в Бали". С всичко друго не съм изпадала в дупка за седмици наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, helyg написа:

За мен висшата форма на няма смисъл е "Какво се случи в Бали". С всичко друго не съм изпадала в дупка за седмици наред.

Балито си е класика, но за мен "49 дни" е върхът!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Странни филми гледате хора, дето никой не ги знае. Единия споменава Бали, аз си мисли за Уайкики, ама се сетих, че това е друг остров и то в друга част на света. После другия казва 49 дни, аз си мисля за „животи“, пък те се оказаха само деветнадесет. И изведнъж се сетих, че снощи четох за едни 49 дни в „Здр, чао Мамо“, където още никой не го е гледал, но първия коментар е твой да го товариш. В по-късните коментари се разбира, че е много тъжна, трагична история и не е заслужила лошото ти отношение.

 

Та сериозно не знам, какво толкова против имаш история за нещастно семейство загубило единия родител. Някак си не е благоприлично да се майтапим по такава тема.

Редактирано от k-drama-monk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, k-drama-monk написа:

Странни филми гледате хора, дето никой не ги знае. Единия споменава Бали, аз си мисли за Уайкики, ама се сетих, че това е друг остров и то в друга част на света. После другия казва 49 дни, аз си мисля за „животи“, пък те се оказаха само деветнадесет. И изведнъж се сетих, че снощи четох за едни 49 дни в „Здр, чао Мамо“, където още никой не го е гледал, но първия коментар е твой да го товариш. В по-късните коментари се разбира, че е много тъжна, трагична история и не е заслужила лошото ти отношение.

 

Та сериозно не знам, какво толкова против имаш история за нещастно семейство загубило единия родител. Някак си не е благоприлично да се майтапим по такава тема.

 

И двата сериала са култови :28558:

ето 49, а ето Бали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 minutes ago, Lawandula said:

49

 

Извинявам се! Не съм разбрал, за кой сериал става въпрос.

 

п.п. Тези и двата не съм ги чувал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Spoiler

Изчетох първите три страници с коментари, основно на @dido100. И схванах много добре, какъв му е проблема на Дидко. Ситуацията много ми прилича с тази на най-идиотския сериал на всички времена („Таласъм“) и напълно малоумната му сценаристка, която трябва да бъде набита на кол, особено от нас българите и по-точно за предишното ѝ безобразие.

 

Спомням си, като гледах „Тхе Хеирс“. Още на първите епизоди си казах — Ле-ле, това е страшна тъпотия, сякаш е правено от нея. И изненада, нейн бил. Това без изобщо да отчитам, че в него роля имаше онова чудовище, което макар и без говор, имаше ужаст́но много реплики, а самия сериал е директен препис от BoF, за което в училище пишат лош едно.

 

Чак да се чудиш, как подобна пача (с извинение към вкусотията, голям майстор съм) може да е замесена в „Тайната градина“. Няма да забравя, как говорех на по-добрата си половина — Скъпа, сега ще ти пусна сериал от създелката на градината, който е най-скъпата продукция в историята им, участват едни от най-известните им актьори. Пълен провал. Изобщо не пожела да го догледа. Догледах го сам, по-скоро на инат.

 

Та добре знам, какъв е резултата, когато сценарист решава, че задължително трябва да остане в историята с невероятната драма. Резултата никога не е достоен дори за съжаление.

 

Иначе по описание този „49 дни“ ми звучи като нещо, което бих изгледал с безкрайно удовлосвие. Но знам, че, ако издържа до края и не се откажа преди това, няма да устискам да изгледам последната серия и ще последва реакция като неговата. Нищо, че съм предупреден, какво ще се случи. По-добре да не го гледам.

 

Редактирано от k-drama-monk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех го за шестнадесет, а туко що на Лейди дадоха реклама за някакъв самонадеян принц от петък. Жената веднага сметна, че трябва да са дванадесет и то така се оказа :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...