Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Spoiler

rvllD_3f.jpg2BX5w_4f.jpg

3tjvIZhDZNv8IIrvy1VZ8u3xb8k.jpguwiPIyFzJpTCvMPE79QpDNHmfy5.jpg


Nigh in Paradise(2021)

 

Романизация: Nakwoneui bam

Хангъл: 낙원의 밤

Премиера: 09.04.2021 г.
Държава:  Южна Корея

Жанр: Криминален

Времетраене: 131 минути

Режисьор: Park Hoon Jung

Сценарий: Park Hoon Jung

Субтитри: Английски

:imdb:

 

Участват:

Ом Те Гу като Те Гу

Чон Йо Бин като Дже Йон

Ча Сънг Уон като началник Ма

и др.

 

Резюме: Историята ще ни разкаже за млад мъж, решил да се отдръпне от престъпния свят заради сестра си и племенницата си. Престъпният свят обаче няма да се отдръпне от него толкова лесно. В опита си да започне живота си отново той заминава за Чеджу, където ще срещне жена, която се е отказала от живота.

 

:essub:

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

 

Свали с български и английски субтитри :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:  :click:  :click:  

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го. Имаше хубави екшън сцени. От един момент нататък минава към абсурдния жанр.
Биха се, клаха се и се стреляха в гигантически размери. Пари за червена боя не са пестили.
Лошите умираха трудно, добрите още по-трудно.
Имаше и някаква романтика, симпатична.
Главните герои играха страхотно,  Те Гу е бонбон, гледала съм го в Inspiring generation, но не го помня. Ще го преговарям.
Главната също е супер, ако вкара малко от този образ във Винченцо
Spoiler

и примерно влезе с два пистолета на някое събрание на домсъвета, сериалът ще стане гледаем.

 

Много е вероятно филмът да не ви хареса.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.04.2021 г. at 11:40, Scarlet Heart написа:

Много е вероятно филмът да не ви хареса.

 

На мен лично много ми хареса, а не съм от големите фенове на гангстерските филми. И въпреки кървищата, побоите и това как завършиха историите на голяма част от героите, сякаш това беше някаква странична сюжетна линия. Фокусът за мен бяха главните и техните истории, емоции и чувства. Наистина страхотна игра. Ом Те Гу си заслужава тема и при нас (ще трябва да попълня този пропуск). Още не съм стигнала до "Винченцо" и не знам защо мацката събра толкова критики, но тук беше много добра и естествена, поне според мен. Наслаждавах се на моментите с героя на Ча Сънг Уон, който, въпреки работата си, беше принципен, държеше на думата си (честна гангстерска, хахаха), вбесяваше се, когато някой предадеше своите. Че и държеше да го уважават, щото е по-възрастен :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напомня на Тарантино в много аспекти...
Един от онези филми, за които, като излезеш от кинозалата, се питаш Аз какво гледах?, обаче всъщност филмът се гледа леко и не доскучава въобще.
Ако бяха понамалили червената боя и наръгванията, щеше да излезе една дълбока и разтърсваща драма. В случая обаче при мен тази емоция се разми в кръвта и нескончаемото предсмъртно хърхорене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никак да не си падам по гангстерски истории, мафия и прочие..., обаче този филм отдавна ми намига и ето, че го загледах. Хареса ми, въпреки леката мудност в първия един час. Някак си в такъв жанр филми очаквам повече динамика, но тук определено не ни представят типичния престъпен екшън, който в повечето случаи е лишен от всякаква емоция или тя е насадена изкуствено. Тук наистина фокусът е върху емоционалното преживяване на двамата главни и техните истории. И точно това много ми хареса и изборите, които трябваше да направят! Имаше някои брутални моменти, имаше много кръв, но имаше и една притегателна симпатия...

Актьорската игра беше страхотна!

Off Topic

Максимално се изкефих накрая, когато мацката изпозастреля всички в заведението! 

Филмът наистина не е за масовия зрител, но аз го препоръчвам за гледане. Нестандартен е и доста реален!

Благодарности за превода!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избягвам мафиотски филми, случайно реших да го гледам. Взе та ми хареса, екшънът беше на добро ниво. Актьорите се справиха отлично, нямаше грам изкуствена игра, усетих напълно емоциите на главните. Препоръчвам го!

Off Topic

Още от началото ме хвана със смъртта на сестрата и племенницата. Искаше ми се двамата главни да се харесат по-рано, но пък и този вариант на „трагична любов“ ми допадна. Страхотен завършек, много ми хареса Дже Йон като разстреля цялата група в ресторанта. Силна героиня, която отмъсти, вместо да прекара последните си дни в сълзи.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...